partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - sierpień 2015

Najciekawsze aplikacje na Androida - sierpień 2015
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
4 września 2015, 04:47
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, android, aplikacje, appsy, eset stagefright detector, facebook moments, filing, hangouts 4.0, najciekawsze aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, pierwsza pomoc, programy mobilne, sierpień, tic tac toe

Rozpoczął się wrzesień, przyszedł więc właściwy czas na podsumowanie sierpniowych nowości w sklepie Google Play. Jak się okazuje, wakacje to sezon ogórkowy nie tylko w polityce (chociaż akurat w tym roku na politycznej scenie działo się całkiem sporo), ale też w świecie programistów i deweloperów. Naprawdę ciekawych aplikacji na Androida było w sierpniu jak na lekarstwo. Nie przeszkodziło nam to jednak w wybraniu kilku z nich . W naszym zestawieniu znajdziecie więc aktualizacje dla Facebook Moments i Hangouts - pierwsza z nich wnosi zupełnie nową funkcjonalność, a druga... no cóż, lepiej późno niż wcale. Pomożemy Wam też sprawdzić podatność Waszych smartfonów na atak poprzez lukę w mechanizmie Stagefright, a także podpowiemy, z jaką aplikacją dowiecie się, jak udzielać pierwszej pomocy i przeprowadzać resuscytację.
Jakie jeszcze najciekawsze aplikacje na Androida znaleźliśmy dla Was w sierpniu?

Facebook Moments - film i muzyka sposobem na sukces?

Facebook Moments

Facebook Moments to nie jest nowa aplikacja, ale do tej pory nie interesowała ona zbyt wielu użytkowników. To może zmienić się dzięki najnowszej aktualizacji, wprowadzającej do Moments zupełnie nową funkcjonalność. Jaką? Zacznijmy od tego, czym w ogóle ta aplikacja jest. Mówiąc najprościej, Facebook Moments miała za zadanie ułatwić udostępnianie zdjęć między znajomymi. Czy ułatwiała - tu zdania są podzielone. Mark Zuckerberg uważa, że tak, część użytkowników twierdzi, że nie, a pozostali w ogóle Moments nie znają ;) Oczywiście nieco przesadzamy, ale fakt faktem - to nie jest ani znana, ani popularna, ani ciesząca się zbyt dużym uznaniem aplikacja. Być może zmieni się to za sprawą nowej funkcjonalności, którą jest możliwość automatycznego łączenia kilku fotografii w krótki film, dodatkowo wyposażony w muzykę. Tak przygotowany klip możemy udostępniać na Facebooku. 
Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Facebook Moments powoli zaczynają stawać się interesującą propozycją dla wszystkich tych, dla których udostępnianie zdjęć na Facebooku to ważny fragment ich online'owej działalności.

Cena: bezpłatne

Hangouts 4.0 - 9 miesięcy minęło jak jeden dzień

Hangouts 4.0

Kolejna aplikacja to również odświeżony produkt jednego z internetowych gigantów, choć tym razem nie jest to Facebook, a Google. Najnowsza wersja Hangouts nie wprowadza co prawda zupełnie nowych funkcjonalności, ale i tak jest warta uwagi. Przede wszystkim dlatego, że w końcu 3 kwartały po premierze Androida 5.0 Lollipop została wyposażona w to, co w najnowszym systemie mobilnym Google było najważniejsze, czyli w Material Design. No cóż, Google nierychliwe, ale sprawiedliwe. Najnowsza aktualizacja komunikatora to też usprawnienia niezauważalne na pierwszy rzut oka, ale dające się odczuć przy dłuższym korzystaniu z aplikacji - mowa przede wszystkim o przyspieszeniu i zwiększeniu niezawodności działania, a także o zmniejszeniu zużycia baterii przez aplikację. Jeśli więc korzystacie z Hangouts, to warto zainstalować najnowszą wersję.

Cena: bezpłatne

Pierwsza Pomoc - aplikacja ratująca życie

Pierwsza Pomoc

Pierwsza Pomoc to jedna z tych aplikacji, które w swoim smartfonie powinien mieć każdy, choć najlepiej byłoby, żeby nigdy nie znalazł się w sytuacji, kiedy musi jej użyć. Jest to bardzo dobrze przygotowany zarówno od strony użyteczności, warstwy wizualnej oraz merytorycznej poradnik przeprowadzania resuscytacji krok po kroku. Dzięki niemu nawet osoby nie mające doświadczenia ani wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy będą w stanie przeprowadzić resuscytację w oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia. Pomogą w tym instrukcje (pisemne i obrazkowe) wyświetlane na ekranie oraz - przede wszystkim - odczytywane przez lektora, co umożliwia udzielanie pomocy bez patrzenia na wyświetlacz telefonu. Tę aplikację (powtórzymy) powinien zainstalować każdy z Was. Być może dzięki niej będziecie mogli uratować komuś życie.

Filing - jeśli lubisz quizy (a wiemy, że tak)

Filing

Aplikacja Filing jest smartfonową wersją coraz popularniejszego serwisu internetowego o tej samej nazwie. Znajdziecie tu sporo artykułów z pogranicza rozrywki, ciekawostek (np. o intrygującej tęczy nad Koreą Południową), ale przede wszystkim quizy, quizy i jeszcze trochę quizów oraz psychozabaw. Pierwszy z brzegu - jakim dniem tygodnia jesteś? Albo jaki instrument najbardziej do ciebie pasuje czy jaki smak ma twoja dusza
Zdajemy sobie sprawę, że publicznie niewiele osób przyzna się, że lubi tego typu zabawy, ale wiemy też, że niewiele jest osób, które chociaż od czasu do czasu nie rozwiązują jednego czy dwóch tego typu quizów. Z Filing może więc nie będziecie korzystać codziennie, ale raz na jakiś czas ta aplikacja może przynieść sporo dobrej, choć prostej zabawy.

Cena: bezpłatne

Tic Tac Toe - najbardziej klasyczna z klasycznych gier

Tic Tac Toe

Tej gry nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. W kółko i krzyżyk grali wszyscy. W szkole, w autobusie, w domu czy na ławce w parku - każda okazja jest dobra, żeby zagrać. Jest to też jedna z niewielu gier, w których najczęstszym wynikiem jest remis, a wygrane wynikają najczęściej nie z przemyślanej strategii czy umiejętności, a z błędu popełnionego przez przeciwnika. Tic Tac Toe to jedna z wielu androidowych wersji tej prostej rozrywki, jednocześnie jedna z lepszych, jakie spotkaliśmy. Duża i czytelna plansza, obsługa najprostsza z możliwych. Do tego naprawdę niegłupi smartfonowy przeciwnik, którego pokonanie należy do niełatwych zadań. Duża zaletą aplikacji jest też brak niepotrzebnych upiększaczy graficznych czy dźwiękowych. W przypadku kółka i krzyżyka byłyby one całkowicie zbędnym dodatkiem. 
Zanim jednak zainstalujecie Tic Tac Toe na Waszych smartfonach zastanówcie się, czy macie wystarczająco dużo wolnego czasu - irytacja z powodu trudności z pokonaniem wirtualnego przeciwnika rośnie z każdą kolejną grą, a wraz z nią pojawia się coraz silniejsza myśl, że w końcu mi się uda, jeszcze tylko raz!

Cena: bezpłatne

ESET Stagefright Detector - sprawdź bezpieczeństwo swojego smartfona

ESET Stagefright Detector

O lukach w mechanizmie Stagefright pisaliśmy już kilkukrotnie. Umożliwiają one cyberprzestępcom uzyskiwanie dostępu do smartfonów z Androidem i wykradanie danych ich użytkowników za pomocą specjalnie spreparowanych wiadomości MMS. Teoretycznie na tego typu atak narażonych jest ponad 95% smartfonów działających pod kontrolą Androida, jest więc duża szansa, że i Wasze smartfony nie są bezpieczne. Jak to sprawdzić? Np. korzystając z aplikacji ESET Stagefright Detector, która sprawdzi podatność urządzenia na atak wykorzystujący luki w mechanizmie Stagefright.
A jeśli okaże się, że Wasz smartfon jest zagrożony? Przede wszystkim zablokujcie odbieranie wiadomości MMS od nieznanych nadawców i wyłączcie automatyczne pobieranie zawartości w tych wiadomościach, a także zadbajcie o to, żeby Wasz system zawsze był aktualny.

Cena: bezpłatne

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.