partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - październik 2016

Najciekawsze aplikacje na Androida - październik 2016
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
31 października 2016, 17:32
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje na androida, facerig, giphy cam, ivy, programy na androida, remixlive, tapety na androida

Aplikacji dla Androida powstają setki każdego miesiąca. W tym zestawieniu proponujemy Wam kilka najciekawszych w październiku 2016 r. Dzięki naszej publikacji nie musicie przekopywać się przez dziesiątki programów w sklepie Google Play, żeby znaleźć te warte uwagi. W dalszej części artykułu zaproponujemy Wam aplikację do zmiany tapet, tworzenia animowanych GIF-ów, czy muzyki i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Tapety

Od lat 3; Darmowa; Android 4.1 i nowsze; 2,3 MB.

Tapety na Androida

Ta aplikacja zadebiutowała wraz z premierą Androida 7.0. Jest ona częścią nowego ekranu startowego - Pixel Launcher, który testowaliśmy dla Was na początku sierpnia. Tapety, jak sama nazwa wskazuje, to program pozwalający na zmianę tła pulpitu. Oprócz tak oczywistych funkcji jak dodanie obrazu z biblioteki aplikacji lub pamięci urządzenia mobilnego, program Tapety pozwala na automatyczną zmianę tła każdego dnia. Niestety w tym trybie użytkownik ograniczony jest do obrazków z jednej z kategorii: Ziemia, Krajobrazy, Widoki miejskie, Życie lub Tekstury. Należy pamiętać, że automatyczna zmiana tapety wiąże się z pobranie na smartfona lub tablet nowego i w przypadku połączenia z internetem za pośrednictwem sieci komórkowej mogą zostać naliczone opłaty.

Polecamy
Tapety

Aplikacja autorstwa Google. Dzięki niej możesz zmienić tapetę w swoim smartfonie na taką z Androida 7.0 Nougat. Aplikacja umożliwia ustawienie innego tła dla ekranu blokady oraz pulpitu. Możliwe jest także skorzystanie z mechanizmu automatycznie zmieniającego tapetę na urządzeniu każdego dnia.

FaceRig

Od lat 3; Darmowa (zakupy wewnątrz aplikacji 4,49 zł - 43,99 zł); Android 4.3 i nowsze; 79 MB.

Facerig na Androida

Ta aplikacja służy do czysto rozrywkowych celów. Dzięki niej użytkownicy mogą zamieniać w czasie rzeczywistym własną twarz najróżniejszymi obrazami. Dzięki FaceRig możemy stać się twardym żołnierzem, sympatyczną pandą lub smokiem. Takie zabawy mogą zostać nagrane w postaci filmu lub posłużyć do zrobienia niecodziennego selfie. Aplikacja FaceRig oferuje ponad 40 postaci, w które mogą wcielić się użytkownicy. Każdą z nich należy wcześniej odblokować lub po prostu kupić, ale niestety za prawdziwe pieniądze.

Polecamy
Facerig

Ten program pozwala w zamieniać w czasie rzeczywistym naszą twarz przechwytywaną przez smartfon jedną z 50 dostępnych w aplikacji. Pozwala to na nagrywanie śmiesznych filmów i robienie wyjątkowych selfie.

Ivy

Od lat 3; Darmowa; Android 4.2 i nowsze; 2,2 MB.

Ivy na Androida

Ta aplikacja spodoba się wszystkim, którzy lubią mieć dużo informacji w zasięgu palca, ale nie chcą zaśmiecać ekranów domowych swoich urządzeń mobilnych. Ivy to poręczny pasek boczny, który wysuwa się zza jednej z krawędzi ekranu. Aplikacja oprócz prezentowania skrótów do wybranych programów może także wyświetlać u dołu ekranu informacje z czytników RSS oraz widżetów. Dzięki temu w przejrzysty sposób wyświetlane są na ekranach smartfonów dane z różnych źródeł, a użytkownicy nie muszą uruchamiać wielu aplikacji, żeby poznać najnowsze informacje.

Giphy Cam

Od lat 3; Darmowa; Android 5.0 i nowsze; 74 MB.

Giphy Cam na Androida

Dzięki Giphy Cam możemy w prosty sposób tworzyć animowane GIF-y i dzielić się nimi nie tylko znajomymi za pośrednictwem komunikatorów i SMS-ów, ale także z całym światem dzięki możliwości publikowania rezultatów naszej pracy w internecie. Aplikacja pozwala na nagranie obrazu lub stworzenie animacji ze zdjęć i dodawanie różnego rodzaju efektów, naklejek, ramek oraz tekstu. Przytrzymanie palca na ekranie umożliwia zapisanie GIF-a, który później może być udostępniany. Mimo tego, że aplikacja zadebiutowała w Google Play w tym miesiącu, to jest najprawdopodobniej najlepszym programem do tworzenia GIF-ów dla Androida.

Polecamy
Giphy Cam

Najprawdopodobniej najlepsza aplikacja w swojej kategorii w sklepie Google Play. Giphy Cam pozwala na nagranie krótkiego filmu lub wykorzystanie serii zdjęć do stworzenia animowanego GIF-a. Taki obrazek można następnie wzbogacić tekstem, efektami, naklejkami oraz ramkami, a efektem swoich prac podzielić się ze znajomymi.

Remixlive

Od lat 3; Darmowa (zakupy wewnątrz aplikacji: 4,29 zł - 12,99 zł); Android 4.4 i nowsze; 71 MB.

Remixlive na Androida

Remixlive to aplikacja dla wszystkich, którym w duszy gra muzyka. Dzięki temu programowi możliwe jest tworzenie remiksów najróżniejszych utworów. Użytkownicy mogą także nagrywać muzykę i dźwięki z otoczenia za pomocą mikrofonu zainstalowanego w smartfonie. Pozwoli to na wzbogacenie bazy próbek Remixlive. Działanie programu jest względnie proste i po kilku chwilach zapoznawania się z interfejsem aplikacji każdy będzie mógł tworzyć nie tylko przeróbki, ale także własne utwory.

Polecamy
Remixlive

Remixlive to aplikacja dla osób lubiących bawić się muzyką. Dzięki temu programowi możliwe jest nie tylko przerabianie najróżniejszych utworów, ale także tworzenie własnych dzięki zgromadzonych w bibliotece aplikacji sampli oraz dźwięków nagranych samodzielnie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.