partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - październik 2015

Najciekawsze aplikacje na Androida - październik 2015
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
10 listopada 2015, 13:09
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, android, aplikacje, appsy, death race, dodaj ducha do zdjęcia, google beta dla androida, hook me up, najciekawsze aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, październik, programy mobilne, warcaby pro

Październik jest miesiącem oszczędzania - to wiadomo od dziesięcioleci. Może jednak dziwić, że oszczędni okazali się w październiku również deweloperzy tworzący aplikacje na Androida. Trzeba przyznać, że w minionym miesiącu nie rozpieszczali oni użytkowników doskonałymi, przydatnymi i stworzonymi z dbałością o największe szczegóły aplikacjami. Pomimo tego udało się nam znaleźć kilka bardziej interesujących aplikacji. Mamy więc warcaby na smartfony, mamy kulki, które musimy wbijać między inne kulki, mamy też wyścigi samochodowe, w których robimy różne rzeczy, ale nie kierujemy samochodem. Z ciekawostek jest za to Google w wersji beta.
Co jeszcze znaleźliśmy? Oto najciekawsze aplikacje na Androida w październiku 2015. 

Warcaby Pro - nie takie proste, jak się wydaje

Warcaby Pro

Któż z nas nie grał w warcaby? Raczej wśród naszych czytelników nie ma zbyt wielu osób nie znających tej gry. Czasy jednak takie, że nieraz brakuje czasu, a nieraz partnera, z którym można byłoby zagrać prawdziwymi pionami na prawdziwej planszy. Szkoda, ale i na to jest rada - wystarczy zainstalować Warcaby Pro na smartfonie albo tablecie z Androidem. O zasadach gry nie ma sensu tu rozprawiać, warto jednak wspomnieć, że w aplikacji mamy do wyboru kilka klasycznych odmian - m. in. warcaby rosyjskie, brazylijskie czy kanadyjskie - różniących się nieco szczegółami. 
Gra się przyjemnie, komputerowy przeciwnik jest całkiem inteligentny i nie jest prosto go pokonać. Na początku zdecydowanie należy się uzbroić w cierpliwość, bo zwycięstwo z elektronicznym przeciwnikiem wymaga sporej wprawy. Próbować jednak warto, bo Warcaby Pro to bardzo przyjemna, dobrze zrealizowana i wciągająca aplikacja.

Cena: bezpłatne

Death Race - wyścigi bez... wyścigów

Death Race

Szybkie samochody, dynamiczne wyścigi, szybkostrzelna broń i śmiertelnie groźni przeciwnicy - jeśli podoba Wam się ta mieszanka, to wszystko to znajdziecie w grze Death Race. Nie jest to jednak gra, w której prowadzicie swój samochód, wyprzedzacie czy unikacie zderzeń z przeszkodami i wypadnięcia z ulicy. Zamiast tego mamy do czynienia ze zręcznościówką typu "stuknij w przycisk na ekranie w idealnie odpowiednim momencie". Samochód jedzie sam, skręca tam, gdzie trzeba. Waszym zadaniem jest - właśnie w przedstawiony w poprzednim zdaniu sposób - zderzanie się z przeciwnikiem i strzelanie do niego. To ostatnie polega na ciągłym trzymaniu przycisku strzału i sterowanie celownikiem poprzez ruchy smartfonem.

Między wyścigami możecie też unowocześniać swój samochód i dodawać do niego lepsze wyposażenie, dzięki czemu zwiększacie swoje szanse w starciach z kolejnymi przeciwnikami.
Gra jest dość prosta i na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawa. Ale tylko na pierwszy rzut. Po kilku minutach, mimo że gracz nie ma tu zbyt wiele roboty, zabawa robi się całkiem przyjemna, a uroku dodaje jej naprawdę dobra (tym lepsza, jeśli weźmiemy pod uawgę, że Death Race to darmowa produkcja) grafika i całkiem niezły dźwięk. Jeśli lubicie proste, ale wciągające samochodowe strzelanki, to Death Race jest grą właśnie dla Was.

Cen: bezpłatne

Google Beta - przetestuj sobie Google

Google Beta dla Androida

Aplikacja Google w wersji beta? Brzmi nieco dziwnie, zwłaszcza kiedy wziąć pod uwagę, że ta aplikacja w wersji ostatecznej jest dostępna dla użytkowników sprzętu mobilnego z Androidem od dawien dawna. A jednak jest i beta. A dokładniej - dostępny dla wszystkich zainteresowanych program testowy, w którym można wypróbować nowe funkcjonalności, niedostępne jeszcze w podstawowej wersji aplikacji Google.
Pierwsza odsłona testowej wersji Google nie zawierała żadnych wyraźnie zauważalnych zmian, wiadomo jednak, że te pojawią się już niebawem. Dlatego jeśli lubicie nowości, powinniście wziąć pod uwagę zapisanie się do programu testowego Google i poczekanie na aktualizację aplikacji do wersji testowej. 

Cena: bezpłatne

Hook me up - kulka w kulkę

Hook me up

Hook me up to przedstawiciel naszego ulubionego gatunku gier. Choć może gatunku to zbyt wąskie słowo, raczej chodzi o styl - gier prostych, jeśli chodzi o zasady, a dużo trudniejszych, kiedy mowa o rozgrywce. Tutaj idea jest prosta tak, że ciężko wyobrazić sobie prostszą. Na środku ekranu mamy umieszczone obracające się koło, z którego wyrastają gałązki z mniejszymi kulkami. A naszym zadaniem jest umieszczanie między nimi dodatkowych kulek, które do głównego koła przyczepiają się swoimi gałązkami, zabierając tym samym coraz więcej miejsca na kolejne kulki.
Na czym polega trudność? Po pierwsze, z każdym etapem rośnie prędkość obrotu głównego koła, po drugie zmienia się liczba gałązek, a po trzecie, zmienia się też (zazwyczaj w górę) liczba kulek, które musimy wstrzelić. A miejsca nie ma za dużo i trzeba się wykazać nie lada wyczuciem.
Brzmi dość prosto - i tak brzmieć powinno. Ale zainstalujcie Hook me up na smartfonie i spróbujcie zagrać. Pierwsze kilka etapów przejdziecie bez większego problemu. Prawdziwe schody zaczną się później.

Cena: bezpłatne

Dodaj ducha do zdjęcia - ciekawe, czy ktoś uwierzy

Dodaj ducha do zdjęcia

Nazwa aplikacji mówi sama za siebie - mamy do czynienia z oprogramowaniem umożliwiającym, a jakże, dodawanie duchów do fotografii. Prosty, żeby nie powiedzieć prostacki pomysł, niezbyt rozbudowana biblioteka duchów (z której do zdjęcia można dodać tylko jedną postać), możliwość jedynie obracania i zmiany rozmiaru ducha. Do tego wszechobecne, irytujące reklamy. A mimo to niesamowicie dużo radości podczas zabawy z aplikacją. Od kiedy ją tylko włączyliśmy, duchy pojawiają się prawie wszędzie. Na zdjęciach z meczów, na fotografiach z sopockiej plaży, a nawet na zdjęciach do prowadzonego przez autora tego zestawienia bloga modowego testowanych przez nas urządzeń.

Dodaj ducha do zdjęcia

Dodaj ducha do zdjęcia to aplikacja prosta, kompletnie nie do wykorzystania w jakichkolwiek poważniejszych zastosowaniach i bardzo przeciętnie wykonana. A jednak nie sposób jej nie polubić.

Cena: bezpłatne

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.