partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - październik

Najciekawsze aplikacje na Androida - październik
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
30 października 2014, 15:48
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, apple, appsy, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, programy mobilne, top 10, top ten

Październik minął, warto więc podsumować nowości, które w ostatnim miesiącu pojawiły się w sklepie Google Play. A było ich całkiem sporo, niektóre narobiły też sporo szumu. Mamy więc dla Was dwie nowości od Google - jedną, dzięki której zadbacie o kondycję i drugą, która pozwoli Wam łatwiej i lepiej zarządzać pocztą elektroniczną. I dzięki której pozbędziecie się już wątpliwości, czy w Google Inbox by Gmail Wasze maile są wyłącznie Wasze. 
Znaleźliśmy też aplikację, która odmieni i upiększy ekrany Waszych smartfonów i tabletów. 
W październiku pojawiło się też kilka ciekawych gier - będziecie więc mogli poprzebijać białą piłeczkę, pojeździć naprawdę potężnych pojazdem i przyłożyć kilku facetom, A jeśli znudzi się Wam już rozrywka na smartfonie i będziecie mieli ochotę na zabawę w realu, ale obawiacie się, że mogą Wam przeszkadzać dzieci - na to również mamy radę, dzięki której Wasze pociechy nie bedą Wam przeszkadzać przez dłuższy czas.

Cars: Fast as Lightning - te co jeżdżą i gadają

Cars: Fast as Lightning

Cars: Fast as Lightning to gra przede wszystkim dla najmłodszych użytkowników smartfonów. Nasze pociechy z pewnością będą miały wiele radości, kiedy nie tylko będą mogły pościgać się naprawdę ładnie narysowanym, w mocnym kreskówkowym klimacie, samochodem, ale też popatrzeć i posłuchać, jak pojazdy rozmawiają ze sobą, żartują, cieszą się z wygranej, a czasem złości ich przegrany wyścig.

Sama gra jest bardzo prosta w obsłudze - zadaniem gracza jest trzymanie wciśniętego pedału gazu, czasem puszczenie go, kiedy należy zwolnić, oraz od czasu do czasu wykonanie innego gestu, np. w celu wykonania beczki. Gra posiada jednak dobry system podpowiedzi graficznych, które pozwalają się nauczyć każdego manewru, tym bardziej więc grupą docelową produkcji są dzieci. Dla nich jednak jest to jedna z lepszych gier, jakimi mieliśmy okazję się pobawić. Przetestowaliśmy je też na dwóch szkrabach - czteroletnim chłopcu i dziewięcioletniej dziewczynce. I chyba wiemy już, że prezentem na nadchodzące święta Bożego Narodzenia powinien być dla nich smartfon z zainstalowanym Cars: Fast as Lightning.

Cena: bezpłatne

Korektor - niech gra muzyka

Korektor

Włąściwe brzmienie, właściwy poziom poszczególnych częstotliwości jest niezwykle istotny dla dobrego odbioru muzyki. Nawet najlepszy utwór nie sprawi zbyt dużej przyjemności, jeśli ustawienia odtwarzania będą dobrane źle - zbyt dużo basu zagłuszy całą resztą, a - dla odmiany - nadmiar wysokich tonów - będzie się kojarzył raczej ze skrzeczącą papugą lub szeleszczącą folią aluminiową niż z dobrze skomponowanym utworem.

Żeby ułatwić Wam regulację poszczególnych fragmentów pasma mamy dla Was aplikację o prostej, za to mówiącej wszystko nazwie Korektor. Daje ona do dyspozycji pięciopunktowy - a jakże - korektor, możliwość płynnego podbijania basów, preinstalowane ustawienia przeznaczone dla różnych gatunków muzycznych, możliwość zapisywania własnych ustawień oraz symulację dźwięku przestrzennego. 
Regulacja jest wygodna, a co najważniejsze - wywiera rzeczywisty wpływ na odtwarzany dźwięk. Nawet delikatne przesunięcie potencjomentru wybranej częstotliwości jest wyraźnie słyszalne, a jednocześnie zmiany są naturalne, nie przerysowane. Dzięki temu mamy możliwość - co nie w każdym korektorze jest tak oczywiste - rzeczywistego dostosowania poziomów pasma do odsłuchiwanych utworów, a co za tym idzie - czerpania pełnej przyjemności płynącej z muzyki.

Cena: bezpłatne

Wrestling Revolution 3D - ilu przeciwników pokonasz?

Wrestling Revolution 3D

Kolejna gra w naszym zestawieniu raczej nie powinna znaleźć się na smartfonie czy tablecie, które utrzymała w prezencie nasza pociecha. Dwóch, pięciu, a nawet dziesięciu skromnie odzianych mężczyzn bijących się na ringu, momentami dość brutalnie to nie jest widok, który powinien trafić do oczu małoletnich. A Wrestling Revolutnion 3D to właśnie taka produkcja. Jedynym celem jest pokonanie wszystkich przeciwników, a tych jest całkiem sporo. Gra oferuje wiele ringów do wyboru, a przede wszystkim wielu zawodników do pokonania, różniących się stylem walki i poziomem zaawansowania. 

Graficznie jest na poziomie przeciętnym. Za słabym dla miłośników pełnej szczegółowości, ale wystarczającym dla tych, którzy po prostu lubią komuś elektronicznie przyłożyć. Za to poziom trudności jest naprawdę wysoki. Pokonanie nawet pojedynczego przeciwnika na najniższym poziomie wymaga długich treningów, dopiero kiedy poznamy wszystkie ciosy i ich kombinacje, możemy marzyć o wygranej walce. Czy wciąga? Jeśli lubicie takie zabawy, to naszym zdaniem spędzicie przy niej długie godziny.

Cena: bezpłatne

Inbox by Gmail - stara poczta w nowej postaci

Inbox by Gmail

Inbox by Gmail to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych premier października. Przygotowana przez Google zupełnie nowa platforma obsługi poczty elektronicznej narobiła sporego zamieszania wśród osób zainteresowanych nowymi technologiami, a zaproszenia, bez których nie ma możliwości wypróbowania nowej aplikacji wprowadziły dodatkową atmosferę wyjątkowości tych, którzy już nimi dysponują. Przy okazji jednak kolejny raz okazało się, że Google ma dostęp do naszych maili, a co więcej, skwapliwie z niego korzysta.

Sama aplikacja jednak prezentuje się znacznie lepiej, niż dotychczasowa usługa Google - Gmail. Wprowadza wiele nowych funkcjonalności, jak grupowanie wiadomości i przypomnienia (na podstawie treści maili), możliwość odłożenia odpowiedzi na wiadomość na określoną godzinę lub lokalizację i jeszcze sporo innych. Jeśli korzystacie z Gmaila, Inbox zdecydowanie ułatwi Wam pracę z pocztą. To nie tylko ciekawa i głośna, ale naprawdę dobra aplikacja.

Cena: bezpłatne 

Excavator Simulator Mania - kto nie chciał kierować koparką

Excavator Simulator Mania

Excavator Simulator Mania to kolejna wariacja na temat tzw. parking games. Tym razem naszym zadaniem nie jest jednak wjechanie samochodem w odpowiednie miejsce, a przetranoszenie różnego typu towaru w wyznaczone pole za pomocą koparki. Możemy nią oczywiście jeździć, cała zabawa polega jednak na odpowiednim sterowaniu ramieniem i łyżką naszej maszyny. A to w żadnym wypadku nie jest proste. Odpowiednie ustawienie wysokości ramienia i kąta nachylenia łyżki wymaga dużej wprawy, początkujący operatorzy spędzą sporo czasu nawet na pierwszym, stosunkowo prostym etapie. A kiedy go przejdą okaże się, że kolejne poziomy - gra oferuje ich całkiem sporo - są coraz trudniejsze i praktycznie całą naukę trzeba zaczynać od początku.

Gra zbudowana została w oparciu o silnik Unity, a więc i od strony graficznej i obsługowej wiadomo, czego można się spodziewać. Pod tym względem Excavator Simulator Mania niczym nie zaskakuje. Sama zabawa jest jednak znacznie ciekawsza, niż w przypadku kolejnych edycji symulatorów ciężarówki czy samochodu osobowego, a przede wszystkim bez porównania trudniejsza, przez co zapewnia wciągającą rozrywkę na długi czas.

Cena: bezpłatne

Table Tennis 3D Live Ping Pong - po drewnianym stole piłka goni

Table Tennis 3D Live Ping Pong

W ramach przenoszenia na ekrany smartfonów gier, w które możemy zagrać też realnie mamy dla Was coś, co znają chyba wszystcy. Ping-ping. Nie ma raczej nikogo, kto choć raz nie trzymał paletki i nie próbował przebić nią małej piłeczki na drugą stronę stołu. Teraz możecie to robić bez wychodzenia z domu za pomocą aplikacji Table Tennis 3D Live Ping Pong.

Gra pozwala zagrać pojedynczy mecz lub skorzystać z trybu kariery, w którym kolejnymi zwycięstwami budujemy swoją pozycję w stołowotenisowym świecie. Do dyspozycji jest sporo różnorodnych uderzeń - możemy delikatnie przebijać piłeczkę lub mocno ścinać, możemy ją podkręcać, uderzać płasko albo lobować, wedle uznania. Mamy też możliwość skorzystania z tutoriala, w którym nauczymy się, jak wykonywać poszczególne odbicia.

Pod względem graficznym gra prezentuje się nieźle, choć bez rewelacji. Dokładnie to samo dotyczy oprawy dźwiękowej. Natomiast dynamika rozgrywki jest duża nawet na niskim poziomie trudności, więc wygrana nawet z teoretycznie łatwym przeciwnikiem nie jest tak oczywista, jak może się wydawać.

Cena: bezpłatne

Zero - ładniej, dużo ładniej

Zero

Ekran startowy w czystym Androidzie wygląda przeciętnie. Nie odstrasza, ale też nie wywołuje efektu "wow". Na szczęście - i to jest przewaga mobilnego systemu Google nad konkurencją - można go praktyczne dowolnie modyfikować przy wykorzystaniu launcherów, czyli alternatywnych ekranów startowych. Jednym z nich jest Zero, który nie wprowadzając na ekranie smartfona żadnych ogromnych rewolucji i tak powoduje, że odczucia nasze estetyczne stają się dużo bardziej pozytywne.

Zero zmiania układ ikon i ich rozmieszczenie na ekranie - wszystko staje się nieco bardziej iPhonowe. Wprowadza też własne animacje przejścia między poszczeglnymi pulpitami oraz nowe menu podręczne. Usuwa za to ekran z listą aplikacji. Teraz wszystkie aplikacje zainstalowane w smartfonie umieszczone są na pulpitach, przy czym spora część z nich pogrupowana jest w katalogi, którymi oczywiście można dowolnie zarządzać.
Dostajemy takze spory zestaw tapet motywów - część z nich dostępna jest w wersji premium, czyli płatnej, ale co jakiś czas dostajemy możliwość odblokowania wybranego motywu za darmo.

Android ubrany w Zero wygląda naprawdę dobrze, ikony są ładne, efekty przejś między ekranami efektowne, aczy bez zdębnych wodotrysków. A co najważniejsze - wszystko działa płynnie nawet na niezbyt szybkim sprzęcie, co w przypadku alternatywnych launcherów wcale nie jest normą, często zdarza się, że nawet prosta aplikacja zmieniająca nasz ekran startowy powoduje znaczne spowolnienie sprzętu. Zero nie powoduje takiego efektu, dlatego polecamy tę aplikację każdemu, kto chciałbym wprowadzić do swojego Androida trochę odmiany.

Cena: aplikacja jest bezpłatne, choć za niektóre dodatkowe motywy należy zapłacić

MEGA Krzyżówki - bawe się, ćwicz umysł, chroń lasy

MEGA Krzyżówki

Krzyżówka na smartfonie? A dlaczego nie? W końcu zwolenników tej formy rozrywki i ćwiczenia umysłu jest bardzo wielu, również wśród posiadaczy najnowszego sprzętu (my również do nich należymy), a lasy - więc również papier - kiedyś się skończą. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zapewnić sobie aobrą zabawę podczas odgadyawnia haseł, a jednocześnie wpłynąć choćby w minimalnym stopniu na zmniejszenie wyrębu amazońskich puszczy.

MEGA Krzyżówki zapewniają przede wszystkim niepowtarzalność tablic - za każdym razem generowane są one losowo, mamy więc do czynienia z praktycznie nielimitowaną liczbą krzyżówek. W dodatku możemy je rozwiązywać tak po polsku, jak i po angielsku, można więc z niej skorzystać również do sprawdzenia i poprawienia zdolności lingwistycznych. Obsługa aplikacji jest prosta - na tablicy krzyżówki wybieramy hasło, po czym wpisujemy rozwiązanie, tak jak w tradycyjnej krzyżówce papierowej. 

Nam się MEGA Krzyżówki spodobały, nieprędko usuniemy je ze smartfona. Jeśl ii Wy lubidzie tego typu zabawy - również powinniście zainstalować tę aplikację.

Cena: bezpłatne 

Ekstraklasa.TV - polska liga na smartfonie

Ekstraklasa.TV

Czy wśród naszych czytelników są kibice piłki nożnej w krajowym, ligowym wydaniu? Jeśli tak, to mamy coś właśnie dla nich -  aplikację Ekstraklasa.TV, która pozwala śledzić wiadomości zwiazane z ulubionymi drużynami i wydarzeniami ligowymi, daje dostęp do materiałów wideo i skrótów meczów, umozliwia  też oglądanie relacji na żywo z kolejnych spotkań. Do tego zawiera całą masę informacji statystycznych związanych z polską ekstraklasą piłkarską. Jest to więc - mówiąc jednym zdaniem - niezbędnik każdego kibica.

Co równie istotne, aplikacja jest bardzo dobrze zaprojektowana i wykonana. Łatwy dostęp do wszystkich informacji i materiałów wideo umożliwia korzystanie z niej praktycznie w każdym miejscu i czasie, nawet podczas przydługich, nudnych zebrań. Między innymi dlatego, kiedy przeprowadziliśmy test Ekstraklasa.TV nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko przyznać jej nasze wyróżńienie.

Google Fit - zadbaj o kondycję z Google

Google Fit

Spacery, bieganie, jazda na rowerze i ogólnie aktywność fizyczna w dowolnej postaci stają się coraz popularniejsze - świadczy o tym chociażby popularność naszego testu aplikacji treningowych. I bardzo dobrze, w końcu ruch to zdrowie. No i ileż czasu można spędzać siedząc wyłącznie przy komputerze czy telewizorze. Warto wstać i trochę się poruszać, np. idąc do lodówki na spacer. Warto też wiedzieć, jak nasz ruch wygląda u ujęciu statystycznym - jak długo trwała nasza aktywność, jaki w tym czasie pokonaliśmy dystans. No i czy rozwijamy się pod tym względem czy wręcz przeciwnie - każdego dnia poruszamy się mniej. 

Google Fit to kolejna aplikacja z gatunku dość prostych aplikacji dla osób, które dbają, bądź dopiero chcą zadbać o swoją sprawność fizyczną. Potrafi zmierzyć ilość wykonanych kroków, przebyty dystans i czas trwania aktywności. Umożliwia porównywanie i analizę osiągniętych rezultatów, pozwala także na wyznaczanie sobie własnych celów do osiągnięcia. 

Wygląd i wygoda użytkowania - jak to u Google: prostota, ale nie prostactwo. Szata graficzna aplikacji nie zawiera zbędnych upiększaczy, ale jest bardzo czytelna i wygodna w obsłudze. Nic, tylko korzystać. Więc i my kończymy już nasze zestawienie i idziemy pobiegać - w końcu źle by się stało, gdyby ilość kroków, które udało nam się dziś wykonać pozostała taka, jaką widzicie na zrzucie ekranu, który umieściliśmy powyżej.

Cena: bezpłatne

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.