partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - marzec 2015

Najciekawsze aplikacje na Androida - marzec 2015
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
7 kwietnia 2015, 05:53
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, android, aplikacje, appsy, curling 3d, evernote dla androida, ic mobile navigator, marzec, muffin quest, najciekawsze aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, okay?, oldify, oprogramowanie, phound, programy mobilne, top 10, top ten, twoja twarz brzmi znajomo

Kolejny miesiąc, kolejne aplikacje na smartfony i tablety z Androidem. Tym razem postanowiliśmy zaprezentować Wam dość specyficzną grę, jaką jest czajning Curling, do tego całkiem przydatną aplikację od PKP Intercity, nietypową grę z kulką w roli głównej i Phound! - aplikację od Kaspersky Lab, dzięki której poradzicie sobie w przypadku kradzieży Waszego urządzenia mobilnego. Ale to nie wszystkie najciekawsze aplikacje na Androida, jakie w marcu pojawiły się w sklepie Google Play. Co jeszcze znaleźliśmy? 

Curling 3D - dziwny zimowy sport

Curling 3D

Curling to jedna z tych dyscyplin sportowych, które z widzenia znają prawie wszyscy, a jednocześnie mało ma choćby ogólne pojęcie, na czym ten sport polega. I naszym zdaniem to właśnie jest największy urok czajningu curlingu, zarówno w jego rzeczywistej, jak i androidowej odmianie. Przedstawiając zasady gry w najprostszy możliwy sposób można powiedzieć, że zadaniem zawodników jest ustawienie rzucanych (a dokładniej - ślizganych) kamieni jak najbliżej środka okrągłego pola zwanego domem, znajdującego się blisko końca lodowego toru, po którym poruszają się kamienie oraz zawodnicy, których zadaniem jest - w miarę potrzeby - szczotkowanie lodu przed kamieniem, dzięki czemu może on poruszać się na większą odległość. Przyznajemy - nie brzmi to ani zbyt zrozumiale, ani zbyt interesująco, ale jeśli spróbujecie zagrać w Curling na swoim Androidzie, to podstawy gry zrozumiecie już przy pierwszej rozgrywce, a z każdą kolejną będziecie coraz lepszymi curlerami i pod względem zasad, i taktyki oraz techniki gry. Aplikacja udostępnia tryb pojedynczej rozgrywki, jak i kariery czy turnieju. Graficznie i dźwiękowo stoi na przyzwoitym poziomie, natomiast pod względem tzw. grywalności jest po prostu doskonała. Od tej gry bardzo ciężko jest się oderwać. Polecamy!

Cena: bezpłatne

Twoja twarz brzmi znajomo - coś dla telemaniaków

Twoja twarz brzmi znajomo

Program telewizyjny noszący taki sam tytuł, jak opisywana aplikacja, to jedna z najpopularniejszych w ostatnich miesiącach audycji, w której - nie wierzymy, że nie wiecie, ale na wszelki wypadek i tak to powiemy - nasi rodzimi celebryci przebierają się za znanych muzyków i wokalistów i śpiewają ich utwory. Program prowadzony jest w formule konkursu - w każdym odcinku uczestnicy zdobywają punkty związane (takie jest przynajmniej założenie) z jakością wykonania piosenki, tak pod względem wokalnym, jak i wizualnym. Czy to dobry program telewizyjny? To już kwestia gustu oglądających, nie nam to oceniać. My jedynie możemy przedstawić androidową aplikację, dzięki której wszyscy fani programu mogą dowiedzieć się więcej o uczestnikach i jurorach, sprawdzić ranking konkursu czy obejrzeć zdjęcia z nagrań poszczególnych odcinków. Aplikacja pozwala także na oglądanie programu na żywo - jest to doskonała funkcja dla wszystkich fanów konkursu, którzy w czasie emisji kolejnego odcinka nie mają akurat dostępu do telewizora. Co ważne, program wykonany jest bardzo dobrze. Prostota obsługi, sporo informacji - niezależnie od tematyki aplikacji jakość jej wykonania może być wzorem dla wielu deweloperów i programistów. 

Cena: bezpłatne

Okay? - bardzo dziwna piłka

Okay?

Jedna z bardziej zaskakujących - pozytywnie - marcowych gier w Sklepie Google. Zasady są bardzo proste, musimy tak strzelić piłeczką, żeby odbiła się ona o wszystkie elementy na ekranie. Początkowo dwa, na kolejnym etapie trzy, na jeszcze następnym cztery itd. Jak się domyślacie, pierwsze etapy gry są proste. Z każdym kolejnym poziom trudności rośnie dość wyraźnie. Zresztą możecie sobie wyobrazić, jak skomplikowane może być obliczenie kąta, pod jakim trzeba uderzyć piłeczkę (a na każdym etapie mamy wpływ wyłącznie na kąt, z jakim zaczyna ona swój bieg), żeby odbiła się ona od np. kilkunastu różnego kształtu i wielkości elementów rozmieszczonych na ekranie smartfona.
Być może pamiętacie czasy ośmiobitowych komputerów, kiedy w grach nie liczyła się doskonała grafika i muzyka. One oczywiście nie były bez znaczenia, ale najważniejszy był pomysł i poziom grywalności produkcji. My te czasy pamiętamy doskonale. I wspomnienia wróciły ze zdwojoną siłą, kiedy włączyliśmy Okay? Pod względem grafiki i dźwięku ta gra jest bardzo prosta. Ale jednocześnie wciąga tak bardzo, że ciężko jest odłożyć smartfon nawet w celu napisania tekstu, który właśnie czytacie. Z czystym sercem możemy powiedzieć - zainstalujcie tę aplikację. Koniecznie.

Cena: bezpłatne

IC Mobile Navigator - pociąg w kieszeni

IC Mobile Navigator

Kolejna aplikacja w naszym zestawieniu to propozycja dla wszystkich, którzy przynajmniej raz na jakiś czas korzystają z usług spółki PKP Intercity. Jeśli wybieracie się w podróż koleją, dzięki niej znajdziecie optymalne połączenie, a także kupicie bilet na wybrany przejazd. W trakcie podróży natomiast możecie na bieżąco sprawdzać punktualność pociągu - ewentualne opóźnienia prezentowane są w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu danych z nadajników GPS umieszczonych w lokomotywach. 
IC Mobile Navigator to bardzo prosta, ale bardzo dobrze wykonana i przydatna aplikacja. Jeżeli więc chociaż co jakiś czas podróżujecie pociągami, zdecydowanie polecamy Wam jej instalację.

Cena: bezpłatne

Evernote dla Androida - dużo lepsze notatki

Evernote dla Androida

Evernote dla Androida to nie jest zupełnie nowa aplikacja. Do niedawna jednak jej poziom dość mocno odbiegał od takiego, który można określić mianem wysokiego. To się jednak zmieniło i w marcu światło dzienne ujrzało nowe wydanie zaawansowanej aplikacji do prowadzenia notatek. Nowy Evernote to przede wszystkim mocno odświeżony interfejs, stworzony zgodnie z najnowszym trendem Material Design. Warstwowość, mocne cieniowania, zmienione animacje - to wygląda naprawdę dobrze. Od strony czysto funkcjonalnej zmian nie ma zbyt wiele. Możemy tworzyć notatki tekstowe i rozbudowywać je o zdjęcia, załączniki, powiązane z kalendarzem przypomnienia czy też dopiski odręczne. Tekst może być także, choć w dość ograniczonym zakresie, formatowany. Jak na mobilną aplikację do tworzenia notatek, funkcjonalność Evernote jest naprawdę wystarczająca, a sama aplikacja powinna zaspokoić oczekiwania większości użytkowników poszukujących dobrego androidowego oprogramowania pozwalającego na prowadzenie notatników.

Cena: wersja podstawowa - bezpłatne, wersja Premium - 15 złotych miesięcznie

Muffin Quest - kolejna słodka gra

Muffin Quest

Ileż można grać w Candy Crush Saga? Niezależnie od tego, jak wciągająca jest to gra, to nawet ona kiedyś się nudzi, a wtedy... a wtedy warto sięgnąć po Muffin Quest, czyli propozycję podobną i wyraźnie nawiązującą do Candy Crush, a jednocześnie dość mocno różniącą się od swojego pierwowzoru. Również tu mamy do czynienia z poukładanymi na planszy słodyczami, chociaż - różnica pierwsza - w Muffin Quest nie są to cukierki, tylko ciastka, które musimy łączyć po minimum trzy w rzędzie, żeby znikały, za co otrzymujemy punkty. Kolejną, drugą różnicą jest to, że na planszy nie przesuwamy pojedynczych słodyczy, tylko całe rzędy lub kolumny (to więc mamy delikatne nawiązanie do kultowego 2048), co powoduje, że zaplanowanie strategii na przejście etapu może wydawać się znacznie trudniejsze, niż w Candy Crush Saga. 
Jest też trzecia różnica - Muffin Quest jest na wyraźnie niższym poziomie pod względem grafiki i oprawy dźwiękowej. Najważniejsze jednak, że grywalnością nie odstaje od swojej starszej, znacznie popularniejszej koleżanki. To naprawdę niezła gra, warto mieć ją w swoim smartfonie.

Cena: bezpłatne

Phound! - Twój Android jest bezpieczny

Phound!

Na koniec zestawienia zaprezentujemy aplikację nieco poważniejszą od pozostałych. Phound! służy do zabezpieczania smartfonów i tabletów z Androidem na wypadek kradzieży urządzenia. Oczywiście aplikacja nie spowoduje, że Wasz smartfon będzie kopał ewentualnego złodzieja prądem przy próbie dotknięcia sprzętu, ale pomoże Wam w odzyskaniu urządzenia, a złodziejowi (lub nieuczciwemu znalazcy) znacznie utrudni korzystanie z niego, a także dostarczy informacji przydatnych służbom odpowiedzialnym za znalezienie i ukaranie sprawcy kradzieży.
Phound! pozwala na zlokalizowanie utraconego urządzenia na mapie, za pośrednictwem strony internetowej przygotowanej przez firmę Kaspersky Lab, która odpowiada za przygotowanie aplikacji, możliwe jest także zrobienie zdjęcia osobie, która aktualnie używa naszego urządzenia (do tego celu wykorzystany jest aparat w smartfonie lub tablecie), może też włączyć alarm lub wymazać wszystkie dane z pamięci sprzętu.
Jeśli więc zadajecie sobie pytanie, jak zlokalizować utracony smartfon i jak utrudnić życie osobie, która go ukradła, Phound! może być dobrą odpowiedzią.

Cena: bezpłatne

2015.04.07, 13:22
Jest też fajna strategia RPG , za darmo i po polsku https://play.google.com/store/apps/details...tDev.Isles_free
OdpowiedzRaportowany00
resources1
2015.04.07, 16:31
Tu jest fajna aplikacja. Prawdziwe Walkie Talkie po Wifi: https://play.google.com/store/apps/details...mobileradiolite
2015.04.15, 20:05
Najciekawsze aplikacje, czy najśmieszniejsze?