partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - kwiecień 2015

Najciekawsze aplikacje na Androida - kwiecień 2015
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
5 maja 2015, 05:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, aa, android, aplikacje, appsy, does not commute, facebook messenger, kwiecień, najciekawsze aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nieznany numer, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, outlook na androida, programy mobilne, real drift car racing free, squaroid, top 10, top ten

Kolejny miesiąc, a w sklepie Google Play kolejne aplikacje dla Androida, spośród których wybraliśmy dla Was te najciekawsze. W aplikacyjnym podsumowaniu kwietnia znalazły się między innymi dwie gry, które bez problemu mogłyby się znaleźć w naszym zestawieniu najtrudniejszych gier na świecie, jest też coś dla miłośników driftu, a także nowy Messenger od Facebooka i Outlook Microsoftu.
Dowiecie się też, jak łatwo można sprawdzić, kto dzwonił i do kogo należy nieznany numer telefonu.

Facebook Messenger - komunikator nie tylko tekstowy

 Facebook Messenger

Na możliwość wykonywania połączeń wideo z facebookowego komunikatora większość użytkowników czekała od dawna. Jak się nie pierwszy już raz okazało, cierpliwość - również w świecie technologii - popłaca.  Od kilkunastu dni Facebook Messenger umożliwia już prowadzenie wideorozmów, dzięki czemu nie tylko stał się pełnoprawnym konkurentem dla chociażby Skype, ale przede wszystkim zapewnia wszystkim użytkownikom funkcjonalność pozwalającą na praktycznie każdą, nie tylko tekstowo-obrazkową formę komunikacji z innymi osobami. Jak na razie nowa funkcjonalność dostępna jest tylko w kilkunastu krajach, co jednak ważne - na tej liście znajduje się również Polska.

Cena: bezpłatne

Nieznany Numer - i już wiesz, kto dzwonił

 Nieznany Numer

O tym, jak za pomocą aplikacji Nieznany Numer sprawdzić, kto dzwonił, pisaliśmy już niedawno. Nie sposób jednak nie umieścić tego oprogramowania w naszym comiesięcznym zestawieniu, gdyż zdecydowanie jest to jedno z najciekawszych narzędzi na Androida, jakie w kwietniu pojawiły się w sklepie Google Play.
Nieznany Numer to aplikacja kliencka usługi społecznościowej o tej samej nazwie, w której użytkownicy dzielą się informacjami o dzwoniących do nich nieznanych numerach telefonicznych. Dzięki temu zanim odbierzecie telefon lub oddzwonicie pod nieznany numer, możecie sprawdzić, czy to nie na przykład kolejny usiłujący sprzedać Wam swoje produkty telefoniczny akwizytor albo przedstawiciel banku czy telefonii komórkowej.
Aplikacja jest darmowa, możliwe jest jednak zainstalowanie także wersji PRO, która po pierwsze wyłączy wyświetlanie reklam, a po drugie będzie wyświetlać informacje o numerze, który aktualnie do Was dzwoni.

Cena: bezpłatne, wersja PRO - 6,99 zł

Microsoft Outlook - naprawdę dobry klient poczty

 Microsoft Outlook

Ekspansji Microsoftu na inne platformy ciąg dalszy. Tym razem przed nami stabilne - w końcu - wydanie Outlooka dla urządzeń mobilnych z systemem od Google. Co najważniejsze jednak, nie tylko stabilne, ale też naprawdę dobre. Mobilny Outlook dla Androida to naszym zdaniem jeden z najlepszych dostępnych w sklepie z aplikacjami klientów poczty (i nie tylko).
Aplikacja obsługuje między innymi konta Gmail, Outlook, Exchange, Yahoo czy iCloud, możliwa jest też konfiguracja dowolnego konta mailowego opartego o protokół IMAP. Dodatkowo obsługiwane są też konta usług chmurowych, jak OneDrive, Dropbox czy Box.
Outlook obsłuży jednak nie tylko pocztę i pliki w chmurze, ale pozwoli też na dostęp do kontaktów i kalendarza powiązanego z daną usługą, a bardzo prosta i wygodna obsługa i świetny design to dodatkowe zalety, dzięki którym aplikacja Microsoftu ma szansę stać się najważniejszym, podstawowym narzędziem do obsługi poczty, kontaktów i kalendarza u wielu użytkowników Androida.

Cena: bezpłatne

Does not Commute - bardzo zwariowane samochody

 Does not Commute

Does not commute to bardzo specyficzna gra zręcznościowo-strategiczna, w której wcielamy się w kierowcę samochodu. A dokładniej - samochodów. Wielu samochodów. Wyjaśnijmy. Naszym zadaniem jest przejechanie z punktu A do punktu B, a czasem C lub D po kolei wszystkimi znajdującymi się na danym obszarze samochodami. Nie byłoby w tym nic trudnego, gdyby nie fakt, że kiedy zaczynamy każdy kolejny przejazd następnym samochodem, to każdy poprzedni jest niejako odtwarzany równolegle do naszej bieżącej jazdy. A to oznacza, że z każdą kolejną próbą samochodów ulicach jest coraz więcej, a więc jazda jest coraz trudniejsza, gdyż - tego raczej łatwo się domyślić - trasy łączące punkty startowe i docelowe dla każdego samochodu lubią się przecinać. Należy więc pamiętać , w jaki sposób jechaliśmy wcześniej, żeby dostosować do tego trasy kolejnych przejazdów i unikać stłuczek i kolizji.
Does not Commute charakteryzuje się nie tylko sporym poziomem trudności, ale też bardzo dobrej jakości grafiką, przyzwoitą oprawą dźwiękową i bardzo wysokim poziomem grywalności, który zdecydowanie utrudnia szybkie odłożenie telefonu po uruchomieniu gry.

Cena: bezpłatne

AA - prosta, trudna gra

 AA

Kolejna w naszym zestawieniu propozycja (z niezbyt może szczęśliwą nazwą) to prosta w założeniu zręcznościówka należąca do grupy gier, w której zdobycie choćby kilku punktów można nazwać cudem. Na czym polega? W centralnej części ekranu znajduje się spory, okrągły punkt, wokół którego porusza się kropka zbierająca w trakcie swojej podróży diamenty. Oprócz tych szlachetnych kamieni co jakiś czas na trasie kropki pojawiają się także przeszkody, które mogą się na chwilę odsunąć, kiedy w nie klikniemy. I to właśnie jest naszym zadaniem w aa - klikanie w odpowiednim momencie w przeszkody, dzięki czemu nasza kropka może kontynuować swoją wędrówkę. Proste? W żadnym wypadku. Przeszkody odsuwają się tylko na krótką chwilę, w dodatku często ustawione są w grupach tuż obok siebie, co powoduje, że kliknięcie w nie w odpowiednim momencie, z wyczuciem właściwego timingu, jest niesamowicie trudne, przez co bardzo często grę trzeba zaczynać od początku już po zdobyciu 2 czy 3 punktów, a nierzadko nawet zdobycie jednego jest sporym osiągnięciem.
AA nie oszałamia grafiką ani dźwiękiem - te elementy aplikacji są bardzo proste i surowe. Nie zmienia to faktu, że gra jest niesamowicie wciągająca, żeby nie powiedzieć - nawiązując do jej nazwy - uzależniająca.

Cena: bezpłatne

Real Drift Car Racing Free - coś dla miłośników poślizgów

 Real Drift Car Racing Free

Drift, czyli jazda poślizgami, staje się w Polsce coraz popularniejsza nie tylko ze względu na nie do końca legalne wyczyny pewnych osobników, o których nieraz można usłyszeć w wiadomościach, ale też przez, również międzynarodowe, sukcesy osiągane przez zawodowych drifterów i drifterki w legalnych, oficjalnych zawodach. Jeśli i Wy chcielibyście spróbować swoich sił w drifcie, nie musicie od razu kupować specjalnego samochodu - wystarczy zainstalować na smartfonie albo tablecie grę Real Drift Car Racing Free. Pozwoli Wam ona sprawdzić się w jeździe poślizgami na kilku dostępnych torach zarówno w pojedynczym wyścigu trenignowym, jak i w trybie kariery.
Chociaż sterowanie samochodem jest dość proste, to upłynie sporo czasu, zanim nauczycie się, w jaki sposób korzystać z gazu, hamulca i kierownicy, żeby utrzymać poślizg jak najdłużej i jednocześnie omijać bandy i inne przeszkody na torach.
Gra stworzona została w oparciu o bardzo popularny silnik Unity, przez co jej grafika nie rzuca może na kolana, ale jak na darmową grę mobilną jest całkowicie poprawna. To samo można też powiedzieć o oprawie dźwiękowej. Grywalność Real Drift Car Racing Free stoi na całkiem wysokim poziomie. Jeśli więc lubicie gry wyścigowe i chcecie sprawdzić się w drifcie, to zdecydowanie powinniście zainstalować tę aplikację.

Cena: bezpłatne 

Squaroid - być może najtrudniejsza gra na świecie

 Squaroid

Lubimy trudne gry. Daliśmy temu wyraz kilka miesięcy temu, publikując zestawienie najtrudniejszych gier na świecie. Gdybyśmy przygotowywali je dziś, to Squaroid bez wątpienia znalazłby w nim swoje zaszczytne miejsce, jest to bowiem gra nie tyle trudna, ile potwornie, absurdalnie trudna. Choć - jak większość najtrudniejszych gier - wcale nie sprawia takiego wrażenia. Dość prosta grafika i oprawa dźwiękowa wywołują wrażenie, że Squaroid będzie kolejną aplikacją, jakich w sklepie Google Play pełno. Tymczasem... naszym zadaniem jest przeprowadzenie kwadracika do mety etapu i zebranie po drodze wszystkich diamencików, w czym przeszkadzać nam będą poruszające się jednostajnie punkty, których musimy za wszelką cenę unikać. Nie jest to proste - nasz kwadrat reaguje na najmniejszy nawet ruch palca po ekranie, a margines błędu zarówno w samym ruchu, jak i strategii przechodzenia kolejnych etapów (ze względu na sposób poruszania się przeszkadzajek każdy etap wymaga dokładnego przemyślenia i określenia drogi, którą zamierzamy się poruszać) jest minimalny.
Jeśli lubicie proste w założeniu, ale bardzo trudne w przejściu gry zręcznościowe, koniecznie zainstalujcie Squaroid. I dajcie znać w komentarzach, do którego etapu udało się Wam dotrzeć.

Cena: bezpłatne

 

Wszystkie opisywane aplikacje testowaliśmy na smartfonie Samsung Galaxy Alpha.

Samsung Galaxy Alpha

Przekazał go nam jego producent - firma Samsung.

Samsung

krzysztofb
2015.05.05, 13:33
A dlaczego nie ma w zestawieniu VR PRO Sniper? Świetna gra i wykorzystuje modne ostatnio google cartboard (okulary 3D).
krzysztofb
2015.05.05, 13:34
2015.05.06, 08:41
Pozwolę sobie uzupełnić listę i dodać fajna aplikację. Catchbudget - mój sposób na oszczędzanie i zapisywanie wszystkich dochodów i wydatków. Aplikacja jest w języku polskim w wersji android, wtyczki chrome i strony internetowej. Polecam