partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - czerwiec 2015

Najciekawsze aplikacje na Androida - czerwiec 2015
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
30 czerwca 2015, 16:06
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, android, angry birds fight, aplikacje, appsy, automapa 3.0, czerwiec, eat the dots, excel, ipolak, microsoft, najciekawsze aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, office, oprogramowanie, powerpoint, programy mobilne, steam 2.0, top 6, word

Czerwcowe zestawienie najciekawszych aplikacji na Androida nieco różni się od tych, które znacie z poprzednich miesięcy. Tym razem nie jest to TOP 10 - zaprezentujemy Wam nie 10, a 6 androidowych aplikacji, które naszym zdaniem były najciekawsze w czerwcu. Mniej niż zwykle jest też w naszym zestawieniu gier. Czy to oznacza, że w czerwcu na Androida nie pojawiła się żadna ciekawa gra ani aplikacja? Ależ skąd, jak zwykle było ich całkiem sporo, tylko że część z nich niosła naprawdę duży ciężar gatunkowy i dlatego właśnie postanowiliśmy skupić się właśnie na nich.
A więc jakie ciekawe aplikacje na Andoroida pojawiły się w czerwcu w sklepie Google Play? Przede wszystkim Word, Excel i PowerPoint, czyli finalnie wersje aplikacji pakietu Microsoft Office. Jest też zupełnie nowa, doskonała AutoMapa 3.0, a także nowa wersja Steam. Prezentujemy też aplikację, która naszym zdaniem jest absolutnie niezbędna dla wszystkich, którzy wyjeżdżają za granicę, czyli iPolak. Gry? Nie wiemy, czy zrobiliśmy dobrze, ale ujęliśmy w naszym zestawieniu najnowsze wydanie wściekłych ptaków, czyli Angry Birds Fight. Pograliśmy w nią trochę i... dalej nie wiemy, o co chodziło twórcom.

Word, Excel, PowerPoint - Excel dla Androida wreszcie gotowy

Office dla Androida

Office na Androida w końcu został wydany w gotowej, finalnej wersji. Do udostępnionych już wcześniej aplikacji w czerwcu dołączyły Word, Excel i PowerPoint. I trzeba przyznać, że aplikacje te zostały przygotowane przez Microsoft naprawdę bardzo dobrze. Na Androidzie można już nie tylko przeglądać i wprowadzać drobne zmiany do dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych, ale tworzyć je od zera i edytować w zakresie zbliżonym do tego, który znamy z dużych, pecetowych wersji Office. Dodatkowo wprowadzono także obsługę popularnych dysków chmurowych. Poza domyślną dla Office usługą OneDrive, androidowa wersja pakietu biurowego  obsługuje także chmury Box i Google Drive. Udostępniając tak dobrze przygotowane wersje Worda, Excela i PowerPointa Microsoft wyjał asa z rękawa. I jak na razie nie wydaje się, żeby ktokolwiek mógł w najbliższym czasie zagrać jokerem.

Cena: bezpłatne

iPolak - żebyś czuł się bezpiecznie za granicą

iPolak

Przygotowana przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych aplikacja iPolak to absolutny niezbędnik każdego, kto wybiera się w zagraniczną podróż. Znajdziecie w niej informacje o praktycznie każdym kraju na świecie - poznacie obyczaje i prawo w danym państwie, dowiecie się, jakie są zasady wjazdu i poruszania się po nim, sprawdzicie, jak na jakich zasadach funkcjonuje lokalna służba zdrowia i jak wyglądają kwestie podatkowe i celne. A co najważniejsze, zapoznacie się z aktualnymi ostrzeżeniami MSZ związanymi z poszczególnymi państwami świata. Sprawdzicie także dane teleadresowe najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej, a w razie zagrożenia połączycie się z nią automatycznie, bez konieczności żmudnego wyszukiwania wszystkich informacji w internecie.
Jeżeli wybieracie się za granicę, przeczytajcie też nasz poradnik, w którym pokazujemy, co zrobić, żeby zapewnić sobie bezpieczne wakacje.

Cena: bezpłatne

Eat the Dots - Crazy Agar - jeszcze jedno wcielenie Agario

Eat the Dots - Crazy Agar

Agario robi się coraz popularniejsze. Przewidzieliśmy ten trend już jakiś czas temu, przygotowując dla Was poradnik, w którym opisaliśmy, jak grać w Agario. Jednak z tą grą są dwa zasadnicze problemy. Pierwszy taki, że jeśli zaczniecie w to grać, to możecie już nigdy nie przestać. Drugi problem polega natomiast na tym, że jak na razie jedynie na smartfony z Windows Phone pojawiła się prawdziwa, natywna wersja Agario. Na pozostałych platformach mobilnych wszystkie produkcje to jedynie mniej lub bardziej udane imitacje prawdziwego Agario. Jeśli więc chcecie pozjadać komórki również na Androidzie, to najważniejszy jest właściwy wybór aplikacji. A jedną z nich jest właśnie Eat the Dots - Crazy Agar. Nieco przydługa nazwa, przyznacie. Ale za to zabawa całkiem przednia, choć jeśli idzie o sam sposób gry, jak i oprawę wizualną, to nieco ta aplikacja obiega od swojego pierwowzoru. Nie przeszkadza to jednak w zabawie - Eat the Dots to całkiem udane nawiązanie do oryginalnego Agario. W dodatku trudniejsze - komórki poruszają się szybciej, sterowanie jest nieco bardziej skomplikowane. To powoduje, że w początkowym okresie gry zdecydowanie częściej jesteśmy zjadani, niż nam uda się zjeść kogokolwiek. Kiedy jednak opanujemy już tę grę wystarczająco i uda się nam zdobyć więcej, niż kilkanaście punktów, to naprawdę możemy być z siebie dumni.

Cena: bezpłatne

AutoMapa 3.0 - wciąż najlepsza nawigacja na Androida

AutoMapa 3.0

Automapę znają chyba wszyscy, zwłaszcza ci, którzy choć raz na jakiś czas podróżują samochodami i korzystają z nawigacji w smartfonie. Niedawno ukazała się nowa, oznaczona numerem 3.0 wersja AutoMapy, zawierająca sporo dość znacznych zmian w porównaniu z poprzednimi odsłonami nawigacji. Najważniejsze z nich to:

 • wykorzystanie technologii OpenGL do kreślenia map generowanych w czasie rzeczywistym - dzięki tej nowości wszystkie zmiany, animacje, przesunięcia map są znacznie szybsze i płynniejsze;
 • zmodernizowanie funkcji LiveDrive!, służącej do aktualizacji danych o utrudnieniach w ruchu drogowym;
 • wprowadzenie obsługi nawigacji pieszej z umożliwością planowania tras wyłącznie w oparciu o szlaki piesze;
 • możliwość wysyłania wiadomości SMS bezpośrednio z aplikacji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przeczytajcie nasz test AutoMapy 3.0, ale już teraz możemy powiedzieć Wam, że to wciąż jest najlepsza nawigacja na Androida.

Cena: różna, w zależności od wybranego okresu subskrypcji i map

Steam 2.0 - w końcu dobra aplikacja dla graczy

Steam

W naszych comiesięcznych zestawieniach prezentujemy Wam poza aplikacjami - nazwijmy to - użytkowymi również sporo gier. W czerwcu będzie ich nieco mniej niż zwykle, za to zaproponujemy Wam zaktualizowaną aplikację wybitnie przeznaczoną dla graczy, czyli Steam - platformę platformę cyfrowej dystrybucji gier, umożliwiającą także zarządzanie ekwipunkiem czy rozmowy z innymi graczami. Dotychczasowa wersja Steama nie była oceniana przez graczy zbyt pozytywnie. Częste były przypadki samoczynnego wylogowywania użytkowników, niezbyt miłym ficzerem byo też bardzo dynamiczne zużycie energii i wyczerpywanie baterii smartfonów. Jak jednak zapowiada właściciel platformy, firma Valve, w nowej wersji aplikacji błędy te zostały wyeliminowane, a dodatkowo aplikacja wzbogaciła się o nowy interfejs, zaprojektowany zgodnie z wytycznymi Material Design, a także o sporo zupełnie nowych funkcjonalności. Najważniejsze z nich, to:

 • Szybsze przełączanie między wyświetlanymi ekranami;
 • Mniejsze zużycie energii;
 • Wznawianie działania na ostatnim wyświetlanym ekranie;
 • Możliwość wybrania ekranu startowego;
 • Synchronizacja historii czatów między różnymi urządzeniami;
 • Historia czatów dla znajomych nie będących zalogowanych w serwisie;
 • Odnośniki do Ekwipunku, Biblioteki,  czatu offline i wylogowywania umieszczone w menu aplikacji.

Brzmi nieźle. Czy rzeczywiście jest tak dobrze, jak się wydaje? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Cena: bezpłatne

Angry Birds Fight - ornitologiczne Candy Crush

Angry Birds Fight  Angry Birds Fight

Odpowiedzialna za stworzenie niezwykle popularnej serii gier Angry Birds firma Rovio sprawia wrażenie coraz bardziej zagubionej i niewiedzącej, w jakim kierunku chce ze swoją produkcją zmierzać. Po kilku pierwszych, klasycznych odsłonach wściekłych ptaków zaczęły pojawiać się kolejne części, nie mające wiele wspólnego z tym, czym Angry Birds było w czasach swojej świetności. Mieliśmy wściekłoptakowe wyścigi, mieliśmy dość klasyczną turówkę, aż przyszedł czas na... aż wstyd powiedzieć (choć jak mawiał poeta - niech się wstydzi ten co robi, nie ten, co widzi) - na ornitologiczne wcielenie innej bardzo znanej gry, czyli Candy Crush Saga. Tak, tym razem mamy do czynienia z typową układanką, w której naszym zadaniem jest ustawianie w jednej linii takich samych kolorów, a dokładniej - takich samych ptaków. Zasady są proste - po ułożeniu razem przynajmniej trzech ptaków, te znikają, a my otrzymujemy punkty. Jeśli uda nam się ustawić w linii cztery lub pięć ptaków, następują wydarzenia dodatkowe, polegające zazwyczaj na tym, że dodatkowo znikają nam z planszy ptaki dodatkowe, a nieraz potrafi też coś wybuchnąć. Jakby dla urozmaicenia rozrywki w trakcie gry mamy przeciwnika - drugiego ptaka. Który co prawda w rozgrywce nie bierze czynnego udziału, ale stoi i się przygląda. Na dalszych etapach rzecz się nieco komplikuje, bo nasz przeciwnik ma przypisaną pewną liczbę punktów, którą my musimy pobić, znikając ptaki z planszy w odpowiednim czasie i właściwej ilości. Czasem uda się nam też naszego przeciwnika zamknąć w skrzyni. Jak? Też układając jakąś specyficzną kombinację ptaków na planszy, ale nie pytajcie, jaką. Sędzią w tym pojedynku jest natomiast zła, zielona świnia.
A po co wszystkie te ceregiele? Po to, żeby po zakończeniu układanki stanąć z naszym ptasim przeciwnikiem w ringu i okładać się pięściami skrzydłami lub osprzętem, który uda nam się w międzyczasie zdobyć. Np. ołówkiem. Zapytacie - dlaczego walczymy między sobą, a nie - jak by wypadało, ze świniami? No cóż, my również rozumiemy z Angry Birds coraz mniej.

Cena: bezpłatne 

Wszystkie opisywane aplikacje testowaliśmy na smartfonie Samsung Galaxy Alpha.

Samsung Galaxy Alpha

Przekazał go nam jego producent - firma Samsung.

Samsung

2015.07.01, 09:03
Najlepszym programem na an
OdpowiedzRaportowany00
2015.07.01, 10:37
Najlepszym programem na androida jest Android.Titan.1
Gorąco polecam wszystkim fanatykom :)
Pozdrawiam
OdpowiedzRaportowany10
Nocna zmiana przy korycie
2015.07.01, 15:31
No faktycznie AutoMapa to najlepsza nawigacja - ze śmiechu aż mi zajady popękały. AutoMapę używa zazwyczaj ten co nie chce płacić za prawdziwą nawigację. Niech redaktorek przejedzie się z Naviekspertem, Sygic, Navigon, Yanosikeiem i potem się wypowiada. AM to jeden z większych trypli dla złodziejskiej biedoty. Artykuł pewnie sponsorowany. A jak ktoś się nie zgadza to niech zobaczy kto zajął pierwsze miejsce w tym roku - kat.nawigacja. Jakoś nie była to AM
sewe1
2015.07.01, 18:43
Zgadzam sie z resztą kolego nie dziw sie To tylko ONET...
2015.07.01, 20:54
K M B Koperta Musi Być @ 2015.07.01 15:31
No faktycznie AutoMapa to najlepsza nawigacja - ze śmiechu aż mi zajady popękały. AutoMapę używa zazwyczaj ten co nie chce płacić za prawdziwą nawigację. Niech redaktorek przejedzie się z Naviekspertem, Sygic, Navigon, Yanosikeiem i potem się wypowiada. AM to jeden z większych trypli dla złodziejskiej biedoty. Artykuł pewnie sponsorowany. A jak ktoś się nie zgadza to niech zobaczy kto zajął pierwsze miejsce w tym roku - kat.nawigacja. Jakoś nie była to AM


Autor jeździł ze wymienionymi przez Ciebie nawigacjami - proszę bardzo: http://softonet.pl/publikacje/zestawienia/...u.aplikacji,478
To po pierwsze. Po drugie - przywołujesz, że ktoś zajął pierwsze miejsce w kategorii nawigacja. Gdzie? Bo tego już nie napisałeś.
Po trzecie - zarzucasz mi przyjęcie kasy za napisanie artykułu sponsorowanego i nie oznaczenie go, że jest sponsorowany. A więc zarzucasz mi łamanie prawa. Jeśli uważasz, że rzeczywiście złamałem prawo, to powtórz ten zarzut tam, gdzie należy to zrobić ;)
kosteck
2015.07.01, 23:53
brawo! pojechane po hejterze, nie spodziewał zapewne się reakcji :D
alicja.maz12
2015.10.19, 11:49
Warto również wypróbować aplikację KidTracker, która ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci. Ma dużo przydatnych funkcji, zarównio dla rodziców jak i dla dzieci. www.kidtracker.eu