partner serwisu

Najciekawsze aplikacje mobilne dla studentów i nie tylko

Najciekawsze aplikacje mobilne dla studentów i nie tylko
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
23 stycznia 2015, 14:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje dla studentów, apple, google, ios, ipad, iphone, microsoft, przydatne aplikacje, windows phone

Sesja! To słowo u wielu aspirujących do szczycenia się wyższym wykształceniem powoduje nagły wzrost adrenaliny, przypływ narastającej paniki zderza się w umyśle żaka z chłodną kalkulacją "zdam, czy nie zdam?". Wszystkim studiującym życzymy zaliczenia każdego egzaminu i proponujemy zestaw przydatnych narzędzi na platformę Android, iOS oraz Windows Phone, wspomagających nie tylko przygotowania do sesji, ale także przeżycie trudów studenckiego życia. Także bez obaw, nie będziemy Wam wtłaczać aplikacji do nauki - sami wiecie, czego od Was wymagają na egzaminach. W proponowanym przez nas zestawie programów (staraliśmy się wybrać pozycje możliwie uniwersalne, dostępne na większość popularnych mobilnych systemów operacyjnych) znajdziecie programy przydatne - mamy nadzieję - w każdym aspekcie żakowskiej "tułaczki" - tak fizycznej, jak i umysłowej. Grunt to nie pobłądzić.

Aplikacje do planowania podróży

Komunikacja miejska dla studenta

Nawet jeżeli masz to szczęście, że urodziłeś się w tym samym mieście, w którym studiujesz i najprawdopodobniej nie masz problemów z korzystaniem z komunikacji miejskiej, to i tak z całą pewnością nie znasz rozkładów jazdy na pamięć - z pewnością w wielu sytuacjach przyda ci się program Jakdojade.pl. Osoby, które studiować przyjechały do innego miasta obowiązkowo powinny zainstalować tę aplikację na swoich smartfonach. Jakdojade.pl jest dostępny na wszystkie popularne platformy mobilne. Aplikacja zawiera nie tylko aktualne rozkłady jazdy, ale również ma wbudowany moduł poszukiwania połączeń czy nawigację. W wersji dla iPhone program jest dostępny w dwóch wersjach - darmowej i płatnej. Bezpłatna ma ograniczenia w ilości korzystania z poszczególnych funkcji (np. z wyszukiwania połaczeń i nawigacji można skorzystać 3 razy w miesiącu), za brak ograniczeń trzeba zapłacić równowartość 3,99 euro, przy czym dotyczy to wyłącznie wersji dla systemu iOS.

Jakdojade.pl - aplikacja dostępna jest dla systemów: Android, iOS, Windows Phone,

W sytuacji, gdy potrzebujesz natychmiastowego dostępu do rozkładów komunikacji miejskiej, ot choćby dlatego, że na przystanku "usłużny" wandal zdezintegrował tabliczkę z rozkładem, przyda ci się aplikacja o nazwie Ginger. Program nie wymaga połączenia z internetem i zawiera rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Poznaniu, Tychach, Warszawie i Wrocławiu. 

Ginger - czyli rozkłady jazdy komunikacji miejskiej kilku miast pod ręką. Program dostępny na platformę Android.

Alternatywą dla Jakdojade.pl może być aplikacja Transportoid zawierająca rozkłady jazdy komunikacji miejskiej kilkudziesięciu polskich miast. Również w tym przypadku dostęp do rozkładów nie wymaga połączenia z internetem, bazy z aktualnymi rozkładami pobierane są do późniejszego wykorzystania offline w formie aktualizacji programu.

Transportoid - kolejny mobilny rozkład komunikacji miejskiej. Dostępna wersja dla Windows Phone oraz Androida. Niestety posiadacze iPhone'ów i iPadów na przeznaczoną dla nich wersję muszą jeszcze poczekać (na witrynie twórców jest informacja że program ma być "wkrótce").

Komunikacja ogólnokrajowa dla studenta

Studentom dojeżdzającym na uczelnię z dalszych odległości niż zasięg komunikacji lokalnej z pewnością przyda się wieloplatformowy Bilkom. Aplikacja udostępniana jest za darmo i dzięki bazie połączeń kolejowych pozwala łatwo wyszukać optymalne połączenia uwzględniające trasy, po których poruszają się tabory wszystkich kolejowych przewoźników w Polsce.

 Bilkom - mobilny rozkład jazdy pociągów dostępny na Androida, iOS oraz Windows Phone.

Inną propozycją dla osób często korzystających z połączeń kolejowych jest aplikacja przygotowana przez PKP S.A. o nazwie Rozkład Kolejowy. Program dostarcza aktualnych informacji o planowym rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich wszystkich polskich przewoźników. Dostępna jest wyszukiwarka połączeń oraz szczegółowe informacje o usługach dostępnych w konkretnych pociągach. Aplikacja jest dostępna na platformy iOS, Android oraz Windows Phone.

Oprócz powyższych programów warto również dodać, że połączenia kolejowe są również wyświetlane w popularnej usłudze Mapy Google. Dzięki porozumieniu pomiędzy Google a PKP Intercity użytkownicy usługi Google otrzymają w wynikach wyszukiwania tras również szczegółowe informacje na temat połączeń realizowanych przez polskich przewoźników kolejowych. Aplikacja kliencka Map Google jest standardowo wbudowana w urządzenia z Androidem, mogą ją również doinstalować do swoich urządzeń posiadacze mobilnych urządzeń Apple, oraz użytkownicy smartfonów z Windows Phone.

2019.11.19, 17:25
Czy student może przez tę aplikację zamówić taką usługę- http://www.dywanszop.pl ? Zamówienie usługi sprzątania dla studenta na pewno byłaby pomocną opcją.