partner serwisu

Najciekawsze aplikacje dla Apple iOS, iPhone i iPad - kwiecień 2015

Najciekawsze aplikacje dla Apple iOS, iPhone i iPad - kwiecień 2015
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
30 kwietnia 2015, 00:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, app store, apple, ios, ipad, iphone, ipod touch, najlepsze aplikacje, zestawienie

Nasze kwietniowe zestawienie aplikacji mobilnych na platformę Apple iOS to solidny zestaw rzeczy przydatnych i ciekawych bez względu na czekające nas w najbliższym czasie wydarzenia. Do tych z pewnością należą powoli zbliżające się wakacje, a że sezon urlopowy lepiej zaplanować wcześniej i z rozmysłem, nie mogło zabraknąć narzędzi ułatwiających to zadanie. Oprócz tego w naszych propozycjach znajdziecie też szczyptę nieszablonowej rozrywki, m.in. bardzo klimatyczną platformówkę. Jest też ciekawe, opracowane przez Google'a narzędzie do szybkiej, kreatywnej modyfikacji zdjęć. Skoro o kreatywności mowa, ciekawostką jest też produkt umożliwiający szlifowanie umięjętności... perkusyjnych. Krótko mówiąc dla każdego coś ciekawego. Zapraszamy!

Appy Geek - wiadomości dla miłośników technologii

Chcesz być na bieżąco z technologicznymi nowinkami? Jeżeli dotyczą one świata programów i aplikacji na wszelkie możliwe platformy to wystarczy przecież Softonet ;-) Aby jednak nie popadać w samozachwyt informujemy, że są również i inne źródła informacji, a każde narzędzie ułatwiające dotarcie do ciekawych informacji zawsze witamy z otwartymi ramionami. 

Takim programem wydaje się być zaktualizowany w kwietniu program Appy Geek. Aplikacja jest ciekawie opracowanym i prostym w obsłudze agregatorem informacji, przy czym zestaw dostarczanych aktualności, informacji i artykułów ma jedną wspólną cechę - wszystkie dane dotyczą szeroko pojętego świata nowych technologii. Za pomocą Appy Geek będziesz otrzymywać bezpośrednio na swojego iPhone'a czy iPada informacje naukowe, technologiczne, dotyczące internetu, również biznesowe, ale także z kontekstem technologicznym. Ponieważ aplikacja jest przeznaczona na platformę Apple wyróżniono również kategorie z artykułami dla miłośników i użytkowników sprzętu Apple z wydzieloną odrębnie kategorią dotyczącą oprogramowania i samego systemu iOS.

Prawdziwy geek technologiczny to również miłośnik gier, czy samochodów - również i informacji z tych branż trafią do Ciebie gdy zainstalujesz na swoim mobilnym sprzęcie Apple Appy Geek.

Cechą wyróżniającą tę aplikację jest też to, że w przeciwieństwie do wielu innych agregatorów informacji nie wymaga ona personalizacji - aby czytać dostępne informacje nie musisz się nigdzie logować, choć oczywiście możesz to zrobić, np. by w swoim profilu przechowywać dane na temat ulubionych kategorii tematycznych. 

Działa na: iPad, iPhone

Stylight - modnym być jest w modzie ;-)

Jako informatycy i dziennikarze technologiczni wyznajemy w kwestiach mody prostą zasadę - T-Shirt i reszty może nie być :D OK, żarty na bok. Systematycznie ocieplająca się aura sprzyja zdejmowaniu długich, ciepłych płaszczy i swetrów oraz zamianie ich na lżejsze i bardziej wyrafinowane formy przyodziewku. Aplikacja, którą tu będziemy się zajmować jest programem mającym wspomagać wszelkich modnisiów (w pozytywnym sensie, nikogo tu nie obrażamy) dostarczając im wiedzy co jest modne w danym sezonie. 

Program jest de facto katalogiem ubrań z wielu różnych sklepów - niestety nie znaleźliśmy w tym programie żadnego sklepu polskiego, zatem program w naszych warunkach ma o tyle ograniczoną funkcjonalność, że można z niego korzystać jako ze swoistego katalogu ułatwiającego dodawanie wybranych pozycji do ulubionych, tworząc w ten sposób wirtualną garderobę, która ułatwi później poszukiwanie podobnych rzeczy w sklepach. Oczywiście jeżeli kogoś stać może zamawiać znalezione w Stylight produkty, ale trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami za przesyłki z zagranicy.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad, iPhone

Tumblr - i jesteś mikroblogerem

Chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać jednej z najpopularniejszych platform mikroblogowych świata. Tumblr zdobył uznanie milionów użytkowników z całego świata, dzięki swojej prostocie. Utworzenie nowego posta w tym serwisie zawierającego krótką notatkę - zanotowaną myśl czy spostrzeżenie użytkownika, czy też nieco większy tekst, a także zdjęcie, plik audio czy wideoklip to kwestia dosłownie chwili. Żadnego zakładania strony z blogiem, żadnego programowania, nie obchodzą cię żadne HTML-e itp. Po prostu masz coś z czym chcesz się podzielić? Po prostu to publikujesz. Tumblr to również znakomita baza ciekawostkek, które warto przechowywać dla własnej satysfakcji. Olbrzymia liczba użytkowników, aktywnie uzupełniających swoje mikroblogi czyni z Tumblra platformę dla absolutnie każdego, niezależnie od tego, czy interesują cię loty kosmiczne, czy adaptery bambino.

Zaktualizowana w kwietniu br. aplikacja do obsługi tej platformy mikroblogowej, dostępna w oficjalnym sklepie App Store nowością nie jest, ale przeszła dość znaczną modernizację jeszcze bardziej ułatwiającą użytkownikom publikowanie własnych treści, reblogowanie ciekawostek znalezionych u innych, czy po prostu przeglądanie gigantycznej bazy zasobów: zdjęć, wideoklipów i publikacji tekstowych umieszczonych w tym serwisie. O skali działania Tumblra niech świadczy fakt, że już w 2011 witryna odnotowywała ponad miliard wyświetleń miesięcznie - to było 4 lata temu, od tamtej pory popularność tego rozwiązania znacznie wzrosła.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad, iPhone

 

Groove Freedom - chcesz być perkustistą? To coś dla Ciebie

Mieliśmy już w naszych zestawieniach aplikacje wspomagające muzyków grających na gitarze, gitarze basowej czy pianinie, tym razem propozycja dla tych, którzy w tworzeniu muzyki posługują się dwoma pałeczkami i nie - nie chodzi nam o dwóch dyrygentów ;-)

Perkusja to instrument wymagający i od adepta chcącego poznać sztukę grania na bębnach i talerzach - i od sąsiadów ;-) Aby jak najszybciej wyszkolić w sobie odpowiednie umiejętności, które ułatwią znalezienie miejsce w dowolnym zespole szukającym dobrego perkusisty możesz posłużyć się właśnie opisywanym programem.

Groove Freedom to aplikacja nie tylko zawierająca konkretne przykłady ścieżek perkusyjnych i pasaży, ale także program motywujący do doskonalenia się w cokolwiek wymagającej sztuce bębnienia. Obsługa programu jest prosta dzięki wyjątkowo przejrzyście opracowanemu interfejsowi, w którym udało się pogodzić mnogość dostępnych opcji z intuicyjnym dostępem do nich. Każde ćwiczenie to nie tylko możliwość odsłuchu danej partii materiału do nauki, ale również szczegółowe informacje na temat poziomu trudności danego ćwiczenia, tempa, stylu, czy wymagań dotyczących np. tego, jaka ręka w danym ćwiczeniu powinna być dominująca. Aspekt motywacyjny osiągnięto poprzez zapis ilości odbytych ćwiczeń i przeprowadzonych prób. Program przypomina o kolejnych terminach ćwiczeń, co tylko przybliża adepta perkusji do osiągnięcia muzycznej perfekcji, a o to przecież chodzi, nieprawda?

Cena: bezpłatny, dostępne opcje płatne

Działa na: iPad

Pinball Sniper - nietypowy flipper

Nie samą pracą człowiek żyje, czasem trzeba się oderwać od obowiązków i odrobinę rozerwać. Miłośnikom casualowej, elektronicznej rozrywki powinna spodobać się gra Pinball Sniper, zwłaszcza jeżeli lubisz wszelkiej maści flipery.

Zasad gry na fliperach chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Zaletą opisywanej tu gry jest nietypowe podejście do kwestii wizualnej. Teoretycznie flipper jak flipper, ale w przeciwieństwie do wielu innych tego tytułów nie zaczynasz od dopieszczonego wizualnie, pełnego kolorowych obrazków i napisów, bogato zdobionego flippera, na którym pozostaje ci tylko odbijać bilę by szlifować wynik punktowy. Tutaj plansza na początku gry jest wręcz ascetyczna, fliper jest praktycznie pozbawiony jakichkolwiek elementów, a odbijaną w nim kulką masz za zadanie rozbijać wyświetlane na planszy klejnoty. Im lepiej sobie radzisz, tym więcej elementów flipera zaczyna pojawiać się na planszy. Tak, im dłużej w to grasz, tym bardziej rozbudowany fliper otrzymujesz. Pomysł ciekawy - taka odrobina świeżości w jakże doskonale znanym i ogrywanym - wydawało by się na wszelkie możliwe sposoby - temacie fliperów. Warto.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad, iPhone

Burn It Down - platformówka z dreszczykiem ;-)

Pozostajemy w klimatach rozrywkowych. Przed wami kolejna gra, wygląda paskudnie, sama "pikseloza", kolorów też brak, ale ten tytuł klimatem mógłby obdzielić parę nadmorskich kurortów i stada przesłodzonych graficznie, za to kompletnie niegrywalnych tytułów dostępnych w App Store, gdzie osiągnięcie jakiegokolwiek wyniku jest okupione mikropłatnościami na każdym kroku.

Burn It Down to tzw. "platformówka", starsi użytkownicy komputerów być może pamiętają legendarny wręcz tytuł "Jet Set Willy" dostępny jeszcze w czasach, gdy w domach królowały komputery 8-bitowe. Skojarzenie jak najbardziej prawidłowe, zarys fabularny podobny, ale... to podpucha! Nie dajcie się zwieść - to nie klon Jet Set Willy'ego, a przynajmniej nie w dosłownym sensie. Więcej nie chcemy zdradzać, jeżeli faktycznie jesteście ciekawi po prostu wypróbujcie ten tytuł.

Niezależnie od meandrów fabuły Burn It Down nie jest skomplikowaną - przynajmniej pod względem obsługi - grą. Na poszczególnych planszach możesz poruszać się albo w lewo, albo w prawo - wskazując odpowiednie strony ekranu dotykowego iPhone'a lub iPada. Skoki bohater wykonuje automatycznie. Pierwsze plansze mogą wydawać się bardzo proste, ale to zaledwie rozgrzewka - w miarę postępu w grze poszczególne plansze stają się coraz bardziej skomplikowane i wymagające nie tylko "małpiej" niekiedy zręczności, ale też czasem również pomyślenia jak dany etap pokonać. Zasady są proste - masz równo godzinę na odnalezienie i uratowanie Ukochanej. Jeżeli nie zdążysz, to świat się skończy. Powodzenia!

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad, iPhone

Woodpost - podaruj komuś deseczkę...

Od razu na wstępie zapewniamy, że mimo kwietniowego zestawienia, tytuł jak i sama aplikacja to nie żart. Opisywany program Woodpost to naprawdę narzędzie, które za pomocą iPada lub iPhone'a umożliwiają zaprojektowanie bardzo nietypowej "kartki z życzeniami" zawierającej wybrane przez ciebie zdjęcie i wymyślony przez ciebie napis z pozdrowieniem dla bliskiej ci osoby. 

Programów do tworzenia spersonalizowanych kartek pocztowych, ale tym razem twórcy Woodpost poszli o krok dalej, mało o krok - o milę dalej. Aplikacja jest zasadniczo tylko dodatkiem do usługi "personalizowanego rękodzieła". Otóż za pomocą Woodpost możesz zaprojektować... "deseczkę". Dosłownie. Po prostu w aplikacji, na wirtualnej deseczce dobierasz fotografię, która ma na niej być wydrukowana, do tego wybierasz odpowiednią ramkę i inne zdobienia dostępne w szablonach wbudowanych w aplikację. W kolejnym etapie na odwrocie tworzonej "drewnianej kartki pocztowej" wpisujesz spersonalizowaną wiadomość, a na koniec wybierasz, czy karteczka, pardon - deseczka - ma być mocowana na drewnianym klipsie, stawianym np. na kredensie, czy też może powinna mieć zamocowany z tyłu magnes, co umożliwi powieszenie jej np. na drzwiach lodówki.

Usługa ta jest oczywiście płatna, nikt nie będzie drukował tobie deseczki w gratisie (no chyba, że za to zapłaci ktoś inny, czego jednak w tym przypadku nie ma), niemniej polityka cenowa jest bardzo prosta - drewniana deseczka z twoim własnym, wybranym przez  ciebie zdjęciem, spersonalizowanymi życzeniami oraz wybranym sposobem mocowania jest dostępna w cenie 7,99 dolarów amerykańskich. Kwota ta zawiera w sobie już koszty wysyłki, ta jest bowiem darmowa i - jak zapewniają twórcy - pozostaje darmowa bez względu na to, gdzie deseczka ma być wysłana. Usługodawca wyśle deseczkę za darmo choćby i na drugi koniec świata. 

Cena: bezpłatny (sam program, usługa druku i wysłania opracowanej deseczki z życzeniami jest płatna)

Działa na: iPad, iPhone

Snapseed - z byle foty zrobisz zdjęcie przez duże "Z"

Aplikacji ułatwiających edycję zdjęć cyfrowych na iPhone i iPadzie jest w App Store mnóstwo. Jednak opracowane przez Google'a narzędzie zasługuje na uwagę użytkownika z dwóch powodów: dużo i łatwo. Czas wyjaśnić te przysłówki.

Dużo: Snapseed oferuje bogaty zestaw funkcji korekcyjnych i retuszerskich. Znajdziesz tu różnego typu przekształcenia, kadrowanie, obracanie, selektywne pędzle korekcyjne, likwidację wad obrazu, winietowanie, oczywiście też kontrast, jasność, nasycenie oraz towarzysząca każdej niemal opcji możliwość wyboru funkcji automatycznie dopasowującej optymalną jakość edytowanej fotografii. Jakby tego było mało Snapseed oddaje do dyspozycji użytkownika zestaw filtrów i efektów pozwalających dosłownie jednym ruchem znacznie zmodyfikować edytowaną fotografię. Z ciekawszych efektów warto wymienić np. rozmycie soczewkowe, łatwe przekształcenie fotografii w "starodawne zdjęcie na kliszy", czy efekt o nazwie Dramaturgia

Warto pobawić się Snapseedem, tym bardziej, że - i tu dochodzimy do drugiego z wcześniej wymienionych przysłówków, którymi opisaliśmy niniejszą aplikację - stosowanie jakiejkolwiek funkcji na edytowanej fotografii jest banalnie proste. Po wywołaniu danej opcji, wystarczy - w zależności od charakteru wybranego w danej chwili ustawienia - wybrać albo jedno z dostępnych ustawień, albo dokonać korekcji bezpośrednio na obrazie. W każdym razie niezależnie od wywoływanej funkcji, jej użycie zazwyczaj sprowadza się do wykonania często już tylko jednego gestu, czy dotknięcia odpowiedniej, czytelnie oznaczonej na ekranie opcji.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad, iPhone

TripAdvisor - planowanie wakacji czas zacząć

TripAdvisor to jedna z najpopularniejszych usług internetowych wspomagających wszystkich, którzy w dającej się przewidzieć przyszłości planują odpocząć od pracy i domowych obowiązków wylegując się na plaży, bądź też spędzając czas nieco bardziej aktywnie, ale z dala od własnych pieleszy.

Za pomocą zaktualizowanej w kwietniu aplikacji klienckiej do usługi TripAdvisor możesz łatwo przeszukiwać bazę hoteli, restauracji, przeglądać turystyczne atrakcje czekające na ciebie w dowolnym praktycznie rejonie świata. Oprócz planowania pobytu na miejscu TripAdvisor ułatwia również dobór optymalnej trasy przelotu, dzięki wbudowanemu w aplikację modułowi planowania i wyszukiwania lotów. Ciekawą funkcją jest również opcja W okolicy, dzięki której już po dokonaniu wyboru celu podroży i miejsca, w którym masz zamiar spędzić wymarzone wakacje, możesz poszukać informacji o ciekawostkach znajdujących się w otoczeniu docelowej lokalizacji podróży.

Jednak elementem, na bazie którego TripAdvisor zbudował swoją popularność jest czytelnie opracowany system opiniowania bezpośrednio przez użytkowników hoteli i wakacyjnych kurortów. Twórcy przechwalają się, że w bazie serwisu znajduje się już ponad 200 milionów recenzji. To niewątpliwie pokaźny zbiór danych, dzięki którym być może uda Ci się zaplanować wakacje tak, by wydane pieniądze zostały zamienione na bezcenne wspomnienia.

Cena: bezpłatny (dostępne opcje płatne)

Działa na: iPad, iPhone

Sortly - przeprowadzka ze wspomaganiem

W życiu każdego chyba człowieka przychodzi czas, kiedy trzeba się wynieść ze starych śmieci i poszukać sobie przestrzeni do życia w nowym miejscu. Sama zmiana miejsca nie była by może niczym szczególnie kłopotliwym w dzisiejszych czasach przy istniejącej sieci transportowej, ale każda przeprowadzka to przede wszystkim duży wysiłek organizacyjny, bo oprócz własnych czterech liter trzeba przenieść również cały dobytek (no, może nie cały, ale przynajmniej bardziej potrzebną nam jego część).

Co ma przeprowadzka do aplikacji mobilnej? Tylko tyle, że tym razem proponujemy wam program, który właśnie ma wspomóc wszystkich użytkowników planujących migrację z jednego miejsca w drugie. Oczywiście wraz z całym dobytkiem (no dobrze, nie całym, ale słoiki na pewno ;-) ).

Olbrzymią zaletą programu Sortly jest to, że nie jest to "gadżet" umożliwiający sporządzenie po prostu listy "co trzeba wziąć". To przemyślana aplikacja pozwalająca użytkownikowi opracować hierarchiczną strukturę przeprowadzanego dobytku, dzięki czemu będziesz wiedział nie tylko, co na pewno musisz zabrać ze sobą, ale także, gdzie poszczególne przedmioty się znajdują. W tym miejscu rodzi się pytanie - skąd ta wiedza o przedmiotach, skoro wszystko będzie w pudłach? Ano właśnie i tu ujawnia się przydatny potencjał opisywanego programu, który nie tylko ułatwia ewidencję przenoszonych rzeczy, ale również  umożliwia nadrukowanie na kartony wygenerowanych kodów QR oraz ewentualnie zdjęć, za pomocą których od razu będziesz wiedział, co jest w danym pakunku bez jego otwierania i będziesz mógł panom wspomagającym przeprowadzkę od razu pokazać, do jakiego pomieszczenia i w jakie konkretne miejsce dany pakunek ma trafić.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad, iPhone

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.