partner serwisu
Muzyka za darmo i nie tylko - najlepsze aplikacje muzyczne i serwisy online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 kwietnia 2014, 06:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aac, android, apple, audio, darmowa muzyka, deezer, extrememusic, flac, grooveshark, ios, itunes, jamendo, mp3, muzo, muzodajnia, muzyka na tablecie, muzyka online, muzyka w smartfonie, muzyka za darmo, myspace music, piosenki online, płatna muzyka, pobieranie muzyki, smartfon, spotify, strimo, tablet, tuba.fm, wimp, windowsphone, youtube

Strimo

Serwis strimo.pl to rozwiązanie typu "pośrednik" - główne zadanie tego serwisu to odtwarzanie muzyki oraz ułatwienie jej wyszukiwania i tworzenia list odtwarzania. Serwis nie dysponuje własną bazą utworów - źródłem danych audio jest inny serwis - w tym przypadku YouTube. Strimo jest jakby witryną-nakładką umożliwiającą alternatywną metodę wyszukiwania muzyki i tworzenia playlist.

Pomysł czerpania muzyki z serwisu YouTube może się wydawać świetny - w końcu YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów muzycznych świata. Owszem, ale YouTube to przede wszystkim wideo i nie zawsze ścieżka dźwiękowa teledysku jest równoważna piosence, którą dany teledysk reprezentuje. W efekcie czasem się zdarza że wyszukując utwór w strimo znajdziemy ścieżkę nagrania wideo, w której właściwa piosenka zaczyna się dopiero np. od 40 sekundy.

Posługiwanie się serwisem jest dość proste. Na samej górze widoczny jest moduł odtwarzania, po lewej stronie mamy rozwijalny panel Najczęściej słuchane utwory, którego funkcji raczej objaśniać nie trzeba.

Centralną część okna zajmuje panel wyszukiwarki i list odtwarzania. Wyszukiwanie konkretnych utworów jest proste, wystarczy wpisać część tytułu utworu, nazwę wykonawcy itp. Wyniki posortowane są według dopasowania do frazy, przy czym podobno algorytm jest tak opracowany, by preferować pasujące nagrania o najwyższej jakości (zaobserwowaliśmy, że w praktyce polega to na tym, że na pierwszej pozycji na liście umieszczane są nagrania oficjalne (o ile takowe znajdują się w bazie YouTube'a, z której czerpie Strimo)

Tworzenie playlist jest banalnie proste, w dolnej części ekranu widoczne są pola reprezentujące pięć list odtwarzana (standardowo mają one nazwy Bez nazwy), klikając poszczególne pola przełączamy się pomiędzy listami odtwarzania. Dodanie aktualnie odtwarzanego utworu do listy sprowadza się do kliknięcia widocznego w górnej części serwisu przycisku Dodaj aktualny utwór do playlisty. Ciekawa jest funkcja Znajdź 10 podobnych, polegająca na tym, że po jej wywołaniu (jest ona dostępna dla każdego utworu znajdującego się na danej liście odtwarzania) Strimo wyszuka podobne utwory. Szkoda tylko że propozycje są od razu dodawane do aktualnej listy - niekoniecznie muszą się podobać, w takim przypadku trzeba je ręcznie usuwać z listy.

Niestety, pobranie utworów na dysk nie jest możliwe, zatem korzystanie ze Strimo jest możliwe wyłącznie online. Co prawda serwis oferuje element o nazwie Pobierz aktualnie słuchany utwór, ale to nic innego jak przekierowanie do innego serwisu umożliwiającego zgrywanie piosenek z YouTube'a.

Strimo nie oferuje żadnych narzędzi mobilnych - z serwisu możemy korzystać wyłącznie przez przeglądarkę, rejestracja w Strimo - choć możliwa nie jest niezbędna aby móc korzystać z serwisu (jeżeli jednak zamierzamy przechować nasze listy odtwarzania, to warto założyć konto).

Strimo nie udostępnia również żadnych opcji premium. Całość dostępna jest bezpłatnie - nie powinno to specjalnie dziwić - YouTube stanowiący źródło treści muzycznych również jest dostępny bezpłatnie.

Zalety i wady

+dość prosta obsługa

+wygodne tworzenie list odtwarzania

+propozycje muzyczne

-brak aplikacji mobilnych

-brak możliwości korzystania offline

-to po prostu nakładka na YouTube'a.

blagi1
2014.05.20, 14:49
Na prawdę nie wiem, jak to możliwe, aby w spotify mieć 'kółeczko', w moim przypadku działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, czyli czterech komputerach, tablecie i komórce.

Czy może to kolejny artykuł typu 'ten kto zapłaci więcej, dostanie lepszą reklamę'?
marluc
2016.02.10, 10:56
ciągle jakieś programy jak to jest przeżytek.. wystarczy wejść na
androidmp3.pl
i można pobierać ile wlezie z takich serwisów jak soundcloud, vimeo, youtube, wrzuta itp. Do tego mają mobilną wersję, więc można pobierać wszystko bezpośrednio na smartfony :)
OdpowiedzRaportowany00