partner serwisu
Muzyka za darmo i nie tylko - najlepsze aplikacje muzyczne i serwisy online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 kwietnia 2014, 06:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aac, android, apple, audio, darmowa muzyka, deezer, extrememusic, flac, grooveshark, ios, itunes, jamendo, mp3, muzo, muzodajnia, muzyka na tablecie, muzyka online, muzyka w smartfonie, muzyka za darmo, myspace music, piosenki online, płatna muzyka, pobieranie muzyki, smartfon, spotify, strimo, tablet, tuba.fm, wimp, windowsphone, youtube

Nokia MixRadio

Nokia MixRadio to usługa specyficzna - dostępna jest dla posiadaczy smartfonów Nokia działających pod kontrolą systemu Windows Phone, a także również dla użytkowników niedawno wprowadzonych na rynek smartfonów z serii Nokia X działających pod kontrolą mocno zmodyfikowanej wersji Androida. 

Interfejs aplikacji Nokia MixRadio składa się z trzech odrębnych stron. Na pierwszej (widocznej powyżej) mamy możliwość posłuchania propozycji (Play me) muzycznych - są to zestawy utworów przygotowywane w oparciu o preferencje muzyczne użytkownika smartfonu. Zatem im częściej korzystamy z Nokia MixRadio słuchając np. konkretnego gatunku muzyki tym propozycje ukryte pod kafelkiem Play me będą lepiej trafiać w nasze gusta.

Podczas pierwszego uruchomienia tej funkcji należy dodać ulubionych wykonawców i w ten sposób stworzyć coś, co w programie nazywane jest osobistym miksem. Czym są miksy? W Nokia MixRadio znajdziemy je praktycznie wszędzie i są to po prostu listy odtwarzania, czy może raczej kanały radiowe (w sensie radia internetowego). Możemy je tworzyć sami, ale możemy również słuchać propozycji utworzonych przez innych.

Samodzielne tworzenie miksu jest banalnie proste, ale też pokazuje ograniczenia bezpłatnej wersji Nokia MixRadio. Chcąc utworzyć własny mix wyszukujemy po prostu wykonawców - przy czym nie może ich być więcej niż trzech. I... to właściwie tyle. Nie ma możliwości wyboru konkretnych utworów. Po zaznaczeniu wykonawcy nie mamy bezpośredniego wpływu jakie utwory danego wykonawcy będą odtwarzane w miksie.

W każdym miksie możemy co prawda pomijać aktualnie odtwarzane utwory, ale... liczba takich pominięć jest limitowana, można je wykonać jedynie sześć razy w ciągu godziny na pojedynczy miks.

Na to co serwis prześle do naszych uszu mamy wpływ pośredni. Możemy oceniać odtwarzane utwory. Jeżeli jakiś utwór nam nie przypadnie do gustu, możemy ocenić go negatywnie, spowoduje to pominięcie danej piosenki (o ile nie wyczerpaliśmy tymczasowego limitu pominięć) oraz ograniczy tego typu muzykę w przyszłych miksach. Analogicznie pozytywna ocena utworu zwiększy szansę jego występowania (i występowania podobnej do niego muzyki) w miksach.

Zaletą Nokia MixRadio jest wbudowany w aplikację korektor brzmienia.

W przypadku gdy posiadamy dobrej jakości sprzęt możemy włączyć funkcję Dolby Headphone, ale pamiętajmy, że w wariancie bezpłatnym nie mamy możliwości włączenia wyższej jakości przesyłu strumieni audio, choć naszym zdaniem ta standardowa jest naprawdę przyzwoita.

Muzyka w usłudze Nokia MixRadio przesyłana jest strumieniowo przez Internet, ale mamy możliwość odsłuchu konkretnego miksa również offline, należy go tylko wcześniej odpowiednio oznaczyć, co spowoduje pobranie muzyki do pamięci smartfonu (pobranych danych nie da się w żaden sposób wykorzystać, w sensie np. skopiować muzyki na inny nośnik) i możliwość odsłuchu danego miksa offline. Ponadto dla wygody każdy miks może być przypięty do ekranu startowego Windows Phone.

Po udostępnieniu miksu w trybie offline możemy go słuchać przez 30 dni nie łącząc się z Siecią. Po upływie tego czasu dalszy odsłuch offline nie będzie możliwy (trzeba będzie się połączyć z internetem).

Nokia MixRadio to również funkcje społecznościowe. Każdym miksem możemy się podzielić ze znajomymi przesyłając im informacje za pośrednictwem konta w jednej z wyżej widocznych usług, oprócz tego możemy z poziomu aplikacji Nokia MixRadio wysłać maila lub SMS.

Wariant płatny

Nokia MixRadio nie jest dostępna na komputery stacjonarne, nie można z tej usługi korzystać za pośrednictwem przeglądarki WWW, ani na innych niż Windows Phone platformach mobilnych. Użytkownicy smartfonów Nokia mogą uniknąć limitów oraz zyskać dodatkowe możliwości przechodząc na usługę Nokia MixRadio+. Jej koszt to 16 zł miesięcznie.

 

Zalety i wady

+wygodna obsługa

+możliwość odsłuchu offline

+funkcje społecznościowe

 

-brak możliwości wyboru konkretnego utworu

-muzyka dostępna jedynie w formie tzw. miksów

-tylko jedna platforma sprzętowa (Nokia)

blagi1
2014.05.20, 14:49
Na prawdę nie wiem, jak to możliwe, aby w spotify mieć 'kółeczko', w moim przypadku działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, czyli czterech komputerach, tablecie i komórce.

Czy może to kolejny artykuł typu 'ten kto zapłaci więcej, dostanie lepszą reklamę'?
marluc
2016.02.10, 10:56
ciągle jakieś programy jak to jest przeżytek.. wystarczy wejść na
androidmp3.pl
i można pobierać ile wlezie z takich serwisów jak soundcloud, vimeo, youtube, wrzuta itp. Do tego mają mobilną wersję, więc można pobierać wszystko bezpośrednio na smartfony :)
OdpowiedzRaportowany00