partner serwisu
Muzyka za darmo i nie tylko - najlepsze aplikacje muzyczne i serwisy online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 kwietnia 2014, 06:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aac, android, apple, audio, darmowa muzyka, deezer, extrememusic, flac, grooveshark, ios, itunes, jamendo, mp3, muzo, muzodajnia, muzyka na tablecie, muzyka online, muzyka w smartfonie, muzyka za darmo, myspace music, piosenki online, płatna muzyka, pobieranie muzyki, smartfon, spotify, strimo, tablet, tuba.fm, wimp, windowsphone, youtube

Xbox Music

Usługa Xbox Music to, jeżeli wierzyć informacjom opublikowanym przez Microsoft, dostęp online do potężnej bazy około 20 milionów utworów muzycznych. Nazwa usługi kojarzy się z konsolą do gier Microsoftu, ale usługa dystrybucji muzyki online świadczona jest nie tylko poprzez konsole, lecz również za pośrednictwem komputerów z systemem Windows 8/8.1, tabletów z Windows RT czy urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Androida, iOS-a oraz oczywiście Windows Phone'a 8.

Niestety, dla wszystkich którzy chcieliby wypróbować działanie tej usługi nie mamy dobrych wiadomości.

Dostęp do usługi Xbox Music wymaga zalogowania się na konto Microsoft. Niestety, internauci z Polski po zalogowaniu zobaczą jedynie następujący widok:

Wyświetlona w żałobnych barwach informacja o niedostępności usługi Xbox Music w naszym kraju. Microsoft wyraźnie wstrzymuje się z udostępnieniem Polakom swoich muzycznych zasobów. Pierwsze wzmianki o "rychłym" otwarciu usługi Xbox Music dla polskich internautów pojawiły się w Sieci już w roku 2012. Przez krótki czas usługa była nawet dostępna (mimo braku oficjalnych potwierdzeń dotyczących jej wprowadzenia na nasz rynek), ale dziś sytuacja wygląda tak, że oficjalnie internauta czy posiadacz konsoli łączący się z Siecią z Polski skorzystać z Xbox Music nie może.

Szkoda, bo usługa - przynajmniej z informacji i wrażeń internautów z rejonów objętych działaniem Xbox Music - prezentuje się całkiem ciekawie. 

Jak już wspomnieliśmy dostępne jest oprogramowanie klienckie praktycznie na każdą platformę mobilną. Możliwe jest również uzyskanie dostępu do muzyki nawet w przypadku braku łączności z internetem, należy po prostu jeszcze będąc połączonym, zsynchronizować ulubione playlisty. Rozwiązanie to przypomina zatem to co znamy z dostępnego w Polsce Spotify. Trudno również porównywać ceny oferty Microsoftu w stosunku do stawek proponowanych przez serwisy działające w Polsce, np. wariant płatny dla amerykańskich internautów kosztuje 9,99 dol. miesięcznie, ale warto pamiętać, że tyle samo kosztuje Amerykanów miesięczny dostęp do Spotify Premium, gdy tymczasem Spotify w Polsce zostało wycenione z uwzględnieniem naszych możliwości (9,99 zł za miesiąc przez pół roku, później 19,99 zł). 

Wysłaliśmy zapytanie do polskiego oddziału odnośnie przewidywanego terminu uruchomienia usługi Xbox Music na terenie naszego kraju. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy nie specjalnie nas usatysfakcjonowała: "nie komentujemy planów Microsoft odnośnie usługi Xbox Music na terenie Polski". Wiadomo zatem, że... nic nie wiadomo.

Zalety i wady

+bogata oferta muzyczna

+szeroki zakres platform systemowych, na których działa usługa

 

-Xbox Music oficjalnie nie jest dostępny w Polsce

blagi1
2014.05.20, 14:49
Na prawdę nie wiem, jak to możliwe, aby w spotify mieć 'kółeczko', w moim przypadku działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, czyli czterech komputerach, tablecie i komórce.

Czy może to kolejny artykuł typu 'ten kto zapłaci więcej, dostanie lepszą reklamę'?
marluc
2016.02.10, 10:56
ciągle jakieś programy jak to jest przeżytek.. wystarczy wejść na
androidmp3.pl
i można pobierać ile wlezie z takich serwisów jak soundcloud, vimeo, youtube, wrzuta itp. Do tego mają mobilną wersję, więc można pobierać wszystko bezpośrednio na smartfony :)
OdpowiedzRaportowany00