partner serwisu
Muzyka za darmo i nie tylko - najlepsze aplikacje muzyczne i serwisy online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 kwietnia 2014, 06:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aac, android, apple, audio, darmowa muzyka, deezer, extrememusic, flac, grooveshark, ios, itunes, jamendo, mp3, muzo, muzodajnia, muzyka na tablecie, muzyka online, muzyka w smartfonie, muzyka za darmo, myspace music, piosenki online, płatna muzyka, pobieranie muzyki, smartfon, spotify, strimo, tablet, tuba.fm, wimp, windowsphone, youtube

YouTube

Czy w ogóle jest sens przedstawiać najpopularniejszy serwis wideo świata? Kto nie zna YouTube'a? Chyba tylko przybysze z obcej planety. Skąd jednak YouTube w naszym zestawieniu? Głównie dlatego, że choć serwis prowadzony przez wyszukiwarkowego giganta z Mountain View - Google'a - skupia się przede wszystkim na publikacjach wideo, to dla nikogo nie jest tajemnicą, że miliony internautów wykorzystuje właśnie YouTube'a do słuchania muzyki.

Ilość dostępnej treści muzycznej jest gigantyczna. Na YouTube znajdziemy przygotowane przez internautów składanki, remiksy, covery, własną (niejednokrotnie "radosną") twórczość internautów, jak również profesjonalne, mainstreamowe nagrania komercyjnych wykonawców. A wszystko to zupełnie za darmo.

 

W zależności do tego czego w danej chwili słuchamy (i oglądamy), YouTube proponuje treści podobne w oparciu nie tylko o słowa kluczowe skojarzone z aktualnie odtwarzanym wideoklipem, ale również w powiązaniu z naszymi preferencjami (to już wymaga zalogowania w YouTube za pomocą posiadanego konta Google).

 

W zależności od tego jak dany utwór został opublikowany w serwisie, mamy możliwość wyboru jakości. Z listy wybieramy teoretycznie jakość wideo, ale w praktyce przekłada się to również na jakość dźwięku.

Aplikacje mobilne

YouTube nie oferuje aplikacji desktopowej, ale klient webowy jest tak funkcjonalny, że tworzenie odrębnej aplikacji dla Windows czy OS X wydaje się zbędne. Serwis przez przeglądarkę może działać z wykorzystaniem różnych technologii. Na przykład na platformach pozbawionych obsługi animacji Flash, czy Javascript, można uruchomić wersję YouTube wykonaną w całości w HTML5.

 

Natomiast aplikacje mobilne oczywiście są dostępne. Powyżej widoczny zrzut ekranu z klienta YouTube na platformę Android, ale odpowiednie oprogramowanie znajdą użytkownicy smartfonów i tabletów z każdym mobilnym systemem operacyjnym.

Zalety i wady

+popularność, popularność i jeszcze raz popularność

+zasięg (największy na świecie) i gigantyczna baza muzyki (i - siłą rzeczy - wideo)

+funkcje społecznościowe

+możliwość wyboru jakości

+wszystko gratis

 

-brak możliwości pobrania muzyki na dysk (bezpośrednio; ale są dostępne wtyczki umożliwiające zapis muzyki)

blagi1
2014.05.20, 14:49
Na prawdę nie wiem, jak to możliwe, aby w spotify mieć 'kółeczko', w moim przypadku działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, czyli czterech komputerach, tablecie i komórce.

Czy może to kolejny artykuł typu 'ten kto zapłaci więcej, dostanie lepszą reklamę'?
marluc
2016.02.10, 10:56
ciągle jakieś programy jak to jest przeżytek.. wystarczy wejść na
androidmp3.pl
i można pobierać ile wlezie z takich serwisów jak soundcloud, vimeo, youtube, wrzuta itp. Do tego mają mobilną wersję, więc można pobierać wszystko bezpośrednio na smartfony :)
OdpowiedzRaportowany00