partner serwisu
Muzyka za darmo i nie tylko - najlepsze aplikacje muzyczne i serwisy online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 kwietnia 2014, 06:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aac, android, apple, audio, darmowa muzyka, deezer, extrememusic, flac, grooveshark, ios, itunes, jamendo, mp3, muzo, muzodajnia, muzyka na tablecie, muzyka online, muzyka w smartfonie, muzyka za darmo, myspace music, piosenki online, płatna muzyka, pobieranie muzyki, smartfon, spotify, strimo, tablet, tuba.fm, wimp, windowsphone, youtube

Megatotal.pl

Serwis Megatotal.pl to powstała w naszym kraju platforma przeznaczona dla muzyków, którzy samodzielnie chcieliby promować i wydawać własną twórczość. 

Witryna

 

Interfejs witryny ma swój charakterystyczny styl, ale od razu rzuca się w oczy to, że zamiast możliwości odsłuchania utworu na pierwszym miejscu umiejscawiana jest opcja "doładuj projekt" - czyli wsparcia finansowego danego artysty. Hola, nie tak prędko, najpierw wolelibyśmy się zapoznać z konkretną twórczością.

 

Eksploracja muzyki nie jeszcze szczególnie wygodna, na pierwszym miejscu mamy eksplorację projektów, a nie możliwość bezpośredniego odsłuchu konkretnych treści.

 

Oczywiście muzykę również da się odsłuchać, ale wbudowany w serwis player jest kiepski. Możemy odsłuchać tylko jeden, zaznaczony w danej chwili utwór, przy czym ponownie na pierwszym miejscu jest "doładuj, doładuj, doładuj" a nie odsłuchaj. To nie jest właściwe podejście i efekt takiego działania niestety widać. Artyści, którzy liczyli na konkretne wsparcie otrzymują promil oczekiwanych kwot. 

 

Na dodatek jeszcze to zbędne mącenie w postaci udziwnionej "waluty" serwisu. Czemu nie bezpośrednio w złotówkach? Głównie chodzi o to, że wartości z rzeczywistej waluty na tę wirtualną utworzoną na potrzeby tego serwisu przeliczane są nieproporcjonalnie. Tym samym trudno oszacować rzeczywiste wymagania twórców przy braku stałego kursu wymiany.

 

Witryna Megatotal.pl jest silnie powiązana ze sklepem muzycznym Megatunes. Kupowanie w nim muzyki premiowane jest jednostkami wspomnianej wirtualnej waluty stosowanej w Megatotal.pl.

W serwisie nie znajdziemy żadnej aplikacji desktopowej, nie ma również aplikacji mobilnych. Dostęp do zasobów możliwy jest wyłącznie przez przeglądarkę. Naszym zdaniem za mało tu muzyki i funkcji ułatwiających internautom wygodne jej odtwarzanie, a za dużo "biznesowania". Te ciągłe "doładuj, doładuj, wesprzyj" wręcz odstręcza. OK, jak mi się spodoba to zapłacę, ale dajcie najpierw się porządnie osłuchać z tematem! 

Warto dodać, że Megatotal.pl umożliwia również promowanie również projektów pozamuzycznych, ale jeżeli promocja wygląda tak jak w przypadku muzyki, to wielkich sukcesów twórcom nie wróżymy. 

Zalety i wady

+można faktycznie posłuchać muzyki bezpłatnie

+serwis nie tylko do promocji muzyki

 

-mało wygodny interfejs dla osób chcących posłuchać muzyki

-nachalne promowanie i nastawienie na zysk

-brak aplikacji mobilnych

blagi1
2014.05.20, 14:49
Na prawdę nie wiem, jak to możliwe, aby w spotify mieć 'kółeczko', w moim przypadku działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, czyli czterech komputerach, tablecie i komórce.

Czy może to kolejny artykuł typu 'ten kto zapłaci więcej, dostanie lepszą reklamę'?
marluc
2016.02.10, 10:56
ciągle jakieś programy jak to jest przeżytek.. wystarczy wejść na
androidmp3.pl
i można pobierać ile wlezie z takich serwisów jak soundcloud, vimeo, youtube, wrzuta itp. Do tego mają mobilną wersję, więc można pobierać wszystko bezpośrednio na smartfony :)
OdpowiedzRaportowany00