partner serwisu
Muzyka za darmo i nie tylko - najlepsze aplikacje muzyczne i serwisy online
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
14 kwietnia 2014, 06:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aac, android, apple, audio, darmowa muzyka, deezer, extrememusic, flac, grooveshark, ios, itunes, jamendo, mp3, muzo, muzodajnia, muzyka na tablecie, muzyka online, muzyka w smartfonie, muzyka za darmo, myspace music, piosenki online, płatna muzyka, pobieranie muzyki, smartfon, spotify, strimo, tablet, tuba.fm, wimp, windowsphone, youtube

Soundowl

Serwis Soundowl, to - obok wcześniej opisanego Groovesharka - kolejny twór, który swego czasu był atakowany przez wytwórnie fonograficzne i instytucje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Wielu wciąż uważa go za co najmniej "półlegalny", niemniej zgodnie z zapisami regulaminowymi dziś działający Soundowl wdrożył mechanizmy mające chronić interesy posiadaczy praw autorskich do utworów muzycznych, dlatego też postanowiliśmy mu się przyjrzeć.

Witryna

Od strony wizualnej serwis reprezentuje absolutnie minimalistyczny design. Niektórzy mogą narzekać na tak spartański interfejs, niemniej główny cel naszej wizyty to muzyka.

Na stronie głównej większą część zajmuje promowany przez serwis utwór. Przycisk play działa i od razu można przesłuchać proponowany utwór.

W górnej części strony znajduje się pole wyszukiwarki, które teoretycznie pozwala szukać wg nazwy wykonawcy lub tytułu utworu (ale już nie nazwy albumu). Wyniki wyszukiwania nie zachwycają, wielu utworów nie ma w bazie, a nawet jeżeli już znajdziemy jakieś bardziej znane utwory to okazuje się, że są to remiksy, bądź covery opracowane przez domorosłych artystów lub amatorskie nagrania z koncertów (fatalnej jakości, rejestrowane np. komórką), czyli tak naprawdę nagrania pirackie. Tym samym zrozumiałe są kontrowersje wokół serwisu. 

O serwisie nie da się wiele napisać. Wysokiej jakości treści tutaj nie znajdziemy, interfejs to po prostu tragedia, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie. Aplikacji desktopowej nie ma (może to i dobrze biorąc pod uwagę jak wykonana jest witryna), aplikacji mobilnych również.

Próbowaliśmy znaleźć jakieś zalety tego serwisu, nie widzimy najmniejszego sensu w korzystaniu z tego serwisu wobec znacznie ciekawszej wizualnie, treściowo i funkcjonalnie oferty pozostałych serwisów. O Soundowl najlepiej zapomnieć. 

 

Zalety i wady

+ ...za darmo

-interfejs (a właściwie jego brak)

-uboga treść muzyczna

-fatalna jakość wielu dostępnych materiałów

-brak aplikacji, jakichkolwiek

blagi1
2014.05.20, 14:49
Na prawdę nie wiem, jak to możliwe, aby w spotify mieć 'kółeczko', w moim przypadku działa bezproblemowo na każdym urządzeniu, czyli czterech komputerach, tablecie i komórce.

Czy może to kolejny artykuł typu 'ten kto zapłaci więcej, dostanie lepszą reklamę'?
marluc
2016.02.10, 10:56
ciągle jakieś programy jak to jest przeżytek.. wystarczy wejść na
androidmp3.pl
i można pobierać ile wlezie z takich serwisów jak soundcloud, vimeo, youtube, wrzuta itp. Do tego mają mobilną wersję, więc można pobierać wszystko bezpośrednio na smartfony :)
OdpowiedzRaportowany00