partner serwisu

Jaka będzie dziś pogoda? Oto najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Jaka będzie dziś pogoda? Oto najlepsze aplikacje pogodowe na Androida
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
26 września 2016, 16:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android pogoda, aplikacje pogoda, aplikacje pogodowe android, google now pogoda, pogoda, pogoda yahoo, the weather channel

Wszystkim życzymy zawsze jak najlepszej pogody. Ta potrafi być jednak kapryśna i warto się na to przygotować. W tym mogą nam oczywiście pomóc wszędobylskie smartfony, dzięki którym możemy dowiedzieć się o nadchodzących warunkach meteorologicznych nie tylko w prosty, ale również przystępny sposób. Dlatego też, poszukując dobrych aplikacji pogodowych dla Androida, kierowaliśmy się nie tyle trafnością prognozy, ale również sposobem podania tych informacji. W tym artykule napiszemy dlaczego warto zainteresować się aplikacjami The Weather Channel, AccuWeather, Google Now i Pogoda Yahoo!

W naszym zestawieniu bezsprzecznie wygrywa aplikacja Pogoda Yahoo. I choć Google Now świetnie integruje się z systemem Android, dostarcza informacje oparte na kontekście, a The Weather Channel jest naprawdę świetnie poukładaną aplikacją pogodową, to jednak propozycja Yahoo wydała się nam najbardziej kompleksowa i przemyślana. Osoby, które oczekują naprawdę rozbudowanych informacji na temat pogody powinny zwrócić uwagę właśnie na tę aplikację, bo ta dostarcza nie tylko absolutne podstawy - czyli dane na temat temperatury, opadów, zachmurzenia i wilgotności. Dodatkowo, możemy sprawdzić wykresy przedstawiające zmiany parametrów pogodowych, w tym ciśnienie oraz wiatr - jego prędkość i kierunek. Wszystko to podane jest w formie kart z możliwością wysunięcia pociągnięciem do góry naprawdę konkretnych szczegółów na temat pogody. 

Warto jednak przyjrzeć się innym sprawdzanym przez nas aplikacjom pogodowym.

The Weather Channel

Polecamy
The Weather Channel

The Weather Channel to aplikacja pogodowa będące świetnym centrum informacji o sytuacji meteorologicznej nie tylko w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy, ale również w innej, wybranej przez nas lokalizacji. 

The Weather Channel w obrazowy sposób (co jest właściwie standardem w tego typu aplikacjach) informuje nas o pogodzie dostarczając przy okazji podstawowych danych. Jednak, tuż pod nimi otrzymujemy bardziej szczegółowe informacje, na przykład dotyczące temperatury punktu rosy, ciśnienia, czy indeksu UV. Dalej, mamy również możliwość podejrzenia prognozy z podziałem na godziny aż do kolejnych 48. 

Interfejs The Weather Channel

Aplikacja ponadto oferuje prognozę 15-dniową, dzięki której będziemy w stanie lepiej zaplanować na przykład urlopowy wypad. Po kliknięciu w "kafelek" prognozy długoterminowej, otrzymamy szersze informacje pogodowe dla każdego z wyszczególnionych dni. Z oczywistego powodu - niskiej sprawdzalności takich prognoz, nie znajdziemy tam przewidywanych danych dotyczących ciśnienia, czy też spodziewanej obfitości opadów.

The Weather Channel jest w stanie pokazać nam również zmiany pogody na mapie, dzięki czemu nie tylko lepiej zrozumiemy istotę powstawania konkretnych zjawisk, ale również będziemy w stanie ocenić, czy znajdziemy się w strefie oddziaływania niebezpiecznych warunków meteorologicznych. Aplikacja oferuje również pogodę "okolicznościową" - skierowaną dla biegaczy. Przy okazji The Weather Channel wyjaśnia jak konkretne warunki na zewnątrz wpływają na nasz trening. 

Interfejs The Weather Channel

Sama aplikacja działa naprawdę sprawnie, a wszelkie informacje są aktualizowane bardzo szybko. Nie ma problemów z płynnym działaniem programu na średnio wydajnych smartfonach, a ułożenie danych na ekranie nie przeszkadza w ich odbiorze. W ustawieniach nie znajdziemy zbyt wielu parametrów do ustalenia - jest to zatem bardzo ascetyczna technicznie propozycja, aczkolwiek nie można jej odmówić przystępnego designu i sporo wartości dodanej w samej aplikacji. 

AccuWeather

Polecamy
AccuWeather

AccuWeather szczyci się najlepszą sprawdzalnością prognoz pogody na świecie. Ale ta platforma cechuje się również przyjemną aplikacją meteorologiczną dla systemu Android. 

Producent tej aplikacji i właściciel całej platformy meteorologicznej chwali się tym, że prognozy zawarte w AccuWeather są zawsze najbardziej trafne. Tego sprawdzać nie będziemy, warunkowo wierzymy na słowo. Sama aplikacja od AccuWeather ma wiele cech wspólnych z innymi tego typu propozycjami. Po raz kolejny widzimy graficzne, przystępne prezentacje warunków pogodowych, a także typowe parametry wyszczególniane przez aplikację. Po instalacji program powiadamia nas o tym, że jest zgodny z wytycznymi Material Design i to rzeczywiście czuć. Pod tym względem AccuWeather po prostu może się podobać

Interfejs AccuWeather

Aplikacja pozwala na zdefiniowanie kilku lokalizacji, w których będziemy sprawdzać pogodę - nie ma problemów jednak z tym, by program sama śledził to, gdzie się znajdujemy i na tej podstawie dostarczał nam odpowiednie informacje pogodowe. Dane na temat warunków meteorologicznych otrzymujemy z podziałem na okresy - od tych najbardziej aktualnych do szczegółowych prognoz na kolejne dni. Nie zabrakło również map, na których możemy znaleźć interesujące nas miejsca i zasięg występowania konkretnych zjawisk. Deweloper poszedł jednak krok dalej i oferuje, oparte na własnej platformie pogodowej filmy pokazujące pogodę w niektórych miejscach. Dzięki temu, możemy bliżej przyjrzeć się na przykład bardzo niebezpiecznym zjawiskom pogodowym. 

Bardzo przydatną funkcją może okazać się alert o złej pogodzie. Dzięki niemu zostaniemy zawczasu powiadomieni przez aplikację o tym, że w rejonie, gdzie się znajdujemy, mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska. Zatem, jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie możemy się spodziewać huraganów, powodzi, ekstremalnych wyładowań lub innych, nieprzewidywalnych warunków, warto pomyśleć, czy AccuWeather nie będzie odpowiednim kompanem dla naszych wojaży. 

Interfejs AccuWeather

Ustawienia aplikacji pozwalają na ustalenie domyślnych jednostek, w których podawane będą informacje pogodowe, parametry powiadomień, a także możliwość zmiany motywu. Pod kątem technicznym - aplikacja nie obciąża urządzenia i bardzo szybko aktualizuje dane podczas połączenia z internetem. 

Google Now

Jak zapewne zauważyli niektórzy z Was, Google w swojej platformie informacyjnej opartej na kontekście umieszcza obszar, który informuje nas o aktualnej pogodzie. Obok informacji na temat drogi do domu, ważnych wątków z poczty e-mail, czy też informacji dotyczących naszych ulubionych drużyn, możemy znaleźć również informacje meteorologiczne

Interfejs Google Now

Karta pogody Google Now utrzymana jest w standardowym designie tej aplikacji i oferuje bardzo podstawowe dane meteorologiczne. Nie znajdziemy tutaj tak bardzo rozbudowanych informacji, jak w przypadku wcześniejszych propozycji, aczkolwiek dla osób, które niekoniecznie potrzebują tak wielu danych pogodowych, Google Now powinno być wystarczające. 

Suwak w aplikacji Google Now pozwala nam na podejrzenie pogody na następne godziny, a widok kilku kolejnych dni, na zapoznanie się z długoterminową prognozą. Skoro Google Now oparte jest na kontekście, zareaguje, gdy zmienimy naszą lokalizację. Możliwej jest także ustalenie jej "na sztywno". Ale nie ma problemów z tym, aby Google Now śledziło nas i na bieżąco informowało o tym, jaka jest (i będzie) pogoda w miejscu, w którym się znajdujemy. 

Pogoda Yahoo

Polecamy
Pogoda Yahoo

Pogoda Yahoo to prawdziwy kombajn meteorologiczny dla smartfonów z systemem Android. Mnogość funkcji i ustawień powodują, że jest to bezsprzecznie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza!) aplikacji tego typu. 

Zdecydowanym wygrany naszego zestawienia jest niezwykle rozbudowana i przestronna aplikacja z przepięknym widżetem, który możemy bez skrępowania umieścić na ekranie domowym smartfona. Yahoo od dawna rozwija swój wachlarz aplikacji mobilnych działających w obrębie jednego ekosystemu i te są oczywiście mocno promowane w Pogodzie Yahoo. Niemniej - warto dodać, że to absolutnie nie przeszkadza to w odbiorze aplikacji, a wręcz przeciwnie. Program kompletnie na tym nie traci - zyskuje dzięki połączeniu z innymi usługami producenta, o ile oczywiście zdecydujemy się na doinstalowanie dedykowanych im aplikacji. 

Interfejs Pogoda Yahoo

Zakres dostępnych ustawień w Pogodzie Yahoo jest ogromny - możemy ustalić ilość i rodzaj powiadomień aplikacji o najbliższej pogodzie, ale nie tylko. Możliwe jest również nakazanie programowi trzymania się pewnego limitu dostępu do danych komórkowych, co w przypadku ograniczonych pakietów mobilnego internetu może być bardzo pomocne w tym, aby Pogoda Yahoo nie nadwyrężała mocno dostępnej puli. Chociaż i tak trzeba przyznać, że standardowo, aplikacja nie pobiera zbyt dużej ilości informacji z sieci i jest raczej oszczędnym rozwiązaniem. 

Interfejs Pogoda Yahoo

Cieszy również ilość informacji dostępnych dla wybranej lokalizacji, a także ich forma. Animacje to oczywiście nie wszystko, ale w znaczący sposób umilają one ogólne korzystanie z programu. I co więcej - sama aplikacja jest naprawdę świetnie skonstruowana pod względem technicznym. Nie obciąża ona nawet nieco mniej wydajnych urządzeń, działa niezwykle płynnie, a błędy w trakcie jej pracy nie występują. Jeżeli zatem szukacie kompletnego kombajnu pogodowego - Pogoda Yahoo jest najlepszym rozwiązaniem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.