partner serwisu

Apple iOS, iPhone, iPad - najciekawsze aplikacje maja

Apple iOS, iPhone, iPad - najciekawsze aplikacje maja
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
1 czerwca 2014, 00:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, apple, appsy, ios, ipad, iphoe najlepsze apki, oprogramowanie, programy mobilne

Nasze majowe zestawienie najciekawszych aplikacji mobilnych na platformę iOS. Tym razem do naszego zestawienia trafiły programy z najróżniejszych kategorii. Jest coś dla miłośników rysowania i fotografii, a także dla tych, co lubią mówić dużo i opowiadać. Nie zabrakło funkcjonalnego narzędzia do zdalnego dostępu oraz edukacyjnej "przypominajki" chemicznej. Oczywiście nie zapomnieliśmy też o rozrywce.

Dla każdej aplikacji zaznaczyliśmy, czy jest ona dostępna w wersji tylko dla iPhone'a, czy też przygotowana została wersja dostosowana do ekranów tabletów Apple'a.

Infinity Blade II - teraz za darmo!

Seria Infinity Blade to jedna z najpopularniejszych serii gier na platformę iOS. W istocie gry przez długi czas wyznaczały możliwości mobilnych urządzeń Apple'a pod względem jakości generowanej grafiki 3D, efektów itp. Infinity Blade II to druga część składającej się obecnie z trzech tytułów serii. Sama gra nie ma specjalnie wyrafinowanych zasad. Gracz wciela się w rolę wojownika, który bronią białą wszelkiego typu, przy wsparciu magii toruje sobie drogę przez fabułę kolejno pokonując w pojedynkach coraz wymyślniej i lepiej walczących przeciwników. Znawcy tematu mogą zaprotestować, czemu w zestawie majowym opisujemy Infinity Blade II - tytuł opublikowany więcej niż rok temu? Powody są dwa: pierwszy to taki, że gra została zaktualizowana do ostatniej wersji właśnie w maju, a drugi - znacznie ciekawszy - - to to, że została udostępniona bezpłatnie! Zatem jeżeli ktoś jeszcze nie wypróbował magicznych mieczy, toporów, tarcz, zbroi, hełmów w naprawdę imponującej (jak na urządzenia mobilne) oprawie graficzno-dźwiękowej ma ku temu niepowtarzalną okazję. Radzimy się pośpieszyć, ponieważ obniżka ceny do 0 zł nie będzie trwała wiecznie.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad.

 

Adobe Voice - opowiedz innym swoją historię

Adobe Voice to aplikacja niezwykła i z pewnością docenią ją wszyscy, którzy poszukiwali takiej formy ekspresji. "Ale o co chodzi?" zapytacie. Wyjaśniamy. Program ten pozwala tworzyć animowane sekwencje wideo, swoiste prezentacje zawierające różnorodne grafiki (możliwość wyboru z biblioteki 25 tysięcy ilustracji), tło muzyczne (zarówno proponowane przez twórców aplikacji, jak i dowolny plik audio z biblioteki użytkownika) i przede wszystkim narrację. Kluczem jest właśnie ten ostatni element tworzonego dzieła - ścieżka narracyjna. Posługiwanie się tym programem jest banalnie proste, a zadanie dodatkowo ułatwiają przygotowane przez twórców programu pomocnicze prezentacje. 

Jeżeli chcesz i lubić opowiadać różne historie i lubisz się nimi dzielić z innymi, dzięki Adobe Voice będziesz mógł stworzyć naprawdę interesujące dzieło: multimedialną opowieść, która - mamy nadzieję - bez reszty wciągnie Twoich słuchaczy.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPad

 

Fotopedia - obraz wart 1000 słów

Twórcy tej aplikacji zachęcają do korzystania z niej motywując to możliwością lepszego zaplanowania wakacji. Naszym zdaniem to nietrafna zachęta. Owszem, fotopedia pozwala przekonać się, jak wyglądają różne miejsca na świecie, ale to przede wszystkim świetny katalog zdjęć z różnych zakątków naszej planety i motywacją do ich obejrzenia wcale nie musi być wyłącznie planowanie wakacji. Zwrot "pedia" (skrót od encyklopedii) użyty w nazwie programu również zobowiązuje - fotografie uzupełnione są dodatkowymi informacjami tekstowymi. Warto dodać, że w sklepie AppStore oprócz samej Fotopedii znajdziemy również aplikacje tych samych twórców stanowiące jakby części Fotopedii dotyczące konkretnych regionów, np. Paryża (Fotopedia Paris), czy Kraju Kwitnącej Wiśni (Fotopedia Japan). Zarówno Fotopedia jak i dodatkowe "satelitarne" aplikacje uzupełniające udostępnione są bezpłatnie.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad

 

VSCO Cam - fotografem być

Sezon, w którym ludzkość wykonuje najwięcej fotografii, wkrótce się rozpocznie. Ponieważ głównym narzędziem ekspresji wakacyjnych fotografów będą smartfony, w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć aplikacji, która pozwoli się artystycznie "wyżyć" posiadaczom mobilnego sprzętu Apple'a. Miłośnikom robienia mobilnych zdjęć śmiało możemy polecić bezpłatny program VSCO Cam - aplikacja nie jest nowa, ale w maju w App Store pojawiła się jej aktualizacja, stąd jej obecność w tym zestawieniu.

VSCO Cam to połączenie aplikacji do wykonywania zdjęć z dość rozbudowanym edytorem oraz narzędziem do publikowania zdjęć w ramach usługi online VSCO Grid. Zaletą VSCO Cam jest dość bogaty zestaw różnego rodzaju filtrów obrazu, a także standardowych funkcji edycyjnych (regulacja ekspozycji, kontrastu, nasycenia barwnego, poziomu cieni, świateł itp.). Oprócz wbudowanego w program zestawu efektów i filtrów możliwy jest zakup dodatkowych "upiększaczy", przy czym niektóre z tych dodatków są również dostępne bezpłatnie (np. Skin Tone Tool - filtr polepszający wygląd ludzkiej skóry na zdjęciach), ale za pozostałe trzeba już zapłacić. Uwaga dla posiadaczy starszych urządzeń Apple'a - niektóre z filtrów (np. VignetteGrain czy filtr wyostrzający) dostępne są wyłącznie dla iPhone'ów 5 i nowszych. 

Cena: bezpłatny (dodatkowe mapy płatne)

Działa na: iPhone, iPod Touch

 

Quip - Documents + Messaging - wszystkie informacje pod kontrolą

Twórcy aplikacji mobilnych nie ustają w wysiłkach by opracować uniwersalne narzędzie, które pomogłoby użytkownikom smartfonów i tabletów przechowywać i zarządzać w jednym miejscu różnego typu dokumentami i wiadomościami. Dzięki aplikacji Quip użytkownicy mobilnych urządzeń Apple'a otrzymują aplikację, która integruje różnego typu treści w przyjaznej formie "wątków" jak w internetowych pogawędkach. Niezły pomysł i jeszcze lepsza realizacja. 

Quip pozwala nie tylko na zarządzanie dokumentami z różnych źródeł (program współpracuje z wieloma "chmurowymi" dyskami. Importuje i eksportuje treści z Google Drive, Dropboksa, Evernote'a, dokumentów Google. Umożliwia eksport treści do dokumentu Worda i innych plików w formacie Microsoft Office, możliwe jest również eksportowanie treści w formacie PDF. Dodatkowo program potrafi również automatycznie zaimportować książki adresowe (Gmail, Outlook.com, iCloud). 

Nowością w zaktualizowanej w maju wersji programu jest możliwość udostępnienia treści w formie linku. Osoba, której wysyłany jest taki link nie musi rejestrować się w usłudze Quip ani instalować żadnego dodatkowego oprogramowania - wystarczy przeglądarka internetowa. 

Biorąc pod uwagę cenę tego programu (jest bezpłatny!) zachęcamy do wypróbowania jego, naprawdę sporych, możliwości.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad

 

Galaxy Empire - Kosmiczne MMO

Zaktualizowane w maju Galaktyczne Imperium to jedna z ciekawszych gier z gatunku MMO (Massive Multiplayer Online) dostępnych na platformę iOS

Celem gry jest po prostu rozbudowa własnego galaktycznego imperium i zdominowanie lokalnego zakątka wszechświata. Ponieważ jest to gra online, w wirtualnym kosmosie tysiące innych graczy próbuje osiągnąć podobny cel. Zarządzamy planetami, flotą, zawieramy i zrywamy sojusze itp. Strategia MMO w pełnej krasie. W ramach gry funkcjonuje również sklep, w którym za prawdziwą, a nie wirtualną gotówkę można dokupić ulepszenia, jednak nie są one niezbędne do tego by cieszyć się rozgrywką. Miłośnikom tej formy rozrywki radzimy spróbować.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad, iPod touch

 

Tayasui Sketches - coś dla miłośników szkicowania

Dzięki tej aplikacji mobilne urządzenie Apple'a zmieni się w podręczny szkicownik. Co prawda programów, które pozwalałyby pobawić się w artystę-grafika na ekranie iPhone'a czy iPada powstało już wiele, ale olbrzymią zaletą Tayasui Sketches jest duża płynność i krótki czas reakcji na działania użytkownika, świetne odwzorowanie różnego typu przyborów malarskich (pióro, pędzel, ołówek automatyczny, kredka świecowa, flamaster, itp.). Pomiędzy iPhonem a iPadem są pewne różnice funkcjonalne. W wersji dla smartfonów Apple'a użytkownik ma do dyspozycji więcej narzędzi malarskich, z kolei posiadacze iPadów mają możliwość dowolnego dopasowania palety barwnej dla każdej ilustracji z osobna. Ponadto w wersji iPadowej każda ilustracja może składać się aż z czterech niezależnych warstw, z których każdą można eksportować w formacie PNG z uwzględnieniem przezroczystości. Tworzone ilustracje są automatycznie zapisywane w pamięci urządzenia i są widoczne jako pliki w iTunes. 

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad, iPod Touch

 

The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout - ćwicz skutecznie, a nie długo

 

Jeżeli przez całą zimę i wiosnę niespecjalnie dbałeś o ciało i kondycję, to nie masz co liczyć na to, że do wakacji uda Ci się przywrócić odpowiednią formę. Na dbałość o własne zdrowie i kondycję nie jest jednak nigdy za późno. Samemu co prawda trudno zmusić się do ćwiczeń, ale być może pomoc w postaci bezpłatnej aplikacji trenerskiej dostosowanej do różnych poziomów kondycyjnych zawodnika będzie tym elementem, który przeważy nad lenistwem i spowoduje, że zaczniemy się ruszać. 

Spróbować warto, bo opisywany program o trochę przydługiej nazwie jest aplikacją która pokazuje jak ćwiczyć efektywnie i bez potrzeby poświęcania nadmiernej ilości czasu. Zestawy proponowanych ćwiczeń (a jest ich ponad 1000!) są ułożone w postaci siedmiominutowych sesji. Jeżeli nie jesteś w stanie poświęcić nawet siedmiu minut na dbałość o własny organizm i kondycję, to chyba nie ma już dla Ciebie ratunku. Niemniej jeżeli masz iPhone'a lub iPada - wypróbuj ten program. To nic nie kosztuje, możesz tylko zyskać.

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad

 

The Elements: Flashcards - "przypominajka" z Chemii

Aplikacja ta może przydać się wszystkim, którzy mają kłopoty z opanowaniem układu okresowego pierwiastków. Owszem, aplikacji wyświetlających pierwiastki na tablicy Mendelejewa jest całe mnóstwo, ale takiego podejścia do tematu jakie zastosowano w The Elements: Flashcards - jeszcze nie widzieliśmy. Aplikacja z łatwością nauczy każdego nie tylko wszelkich parametrów dotyczących pierwiastków, ale też ich wyglądu. Aplikacja udostępnia dwa tryby: quizu oraz układanki.  Operujemy nie tylko nazwami pierwiastków i ich symbolami, ale również zdjęciami prezentującymi próbki konkretnych składników. 

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad

 

Microsoft Remote Desktop - funkcjonalny zdalny dostęp

 

Windows na iPhone czy iPadzie? Owszem :) No, może nie do końca. Niemniej każdy posiadacz komputera z systemem Windows oraz iPhone'a czy iPada może użyć mobilnych urządzeń Apple'a do zdalnej kontroli peceta lub laptopa z systemem Windows. Zadanie to umożliwia udostępniane bezpłatnie w App Store narzędzie o nazwie Microsoft Remote Desktop. 

Za pomocą tego programu możliwe jest zdalne sterowanie komputerem z systemem Windows. Połączenie pomiędzy tabletem/smartfonem Apple'a a zarządzanym zdalnie sprzętem jest realizowane bezpiecznym kanałem. 

Cena: bezpłatny

Działa na: iPhone, iPad, iPod Touch

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.