partner serwisu

Aplikacje na Androida - najciekawsze kwietniowe propozycje

Aplikacje na Androida - najciekawsze kwietniowe propozycje
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
7 maja 2014, 04:51
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, aplikacje android, gry android, najlepsze aplikacje android, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry android, smartfon, tablet

W co zagrać na Androidzie - oto jest pytanie. Takie samo można też zadać w odniesieniu do aplikacji użytkowych. Która z nich będzie przydatna, a którą nie warto nawet zawracać sobie głowy. 
Skąd wiedzieć, które nowości w sklepie Google Play są naprawdę ciekawe? Można przeszukiwać jego zawartość, instalować i sprawdzać jedną aplikację po drugiej. A można też, co zdecydowanie polecamy, przeczytać nasze zestawienie najciekawszych kwietniowych gier i aplikacji na Androida.

CSI: Hidden Crimes - i Ty mozesz zostać detektywem 

CSI: Hidden Crimes

CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas to jeden z najpopularniejszych obecnie seriali kryminalnych, przedstawiajacy pracę zespołu laboratorium kryminalistycznego w mieście hazadru. Miliony ludzi na całym świecie od 2000 roku aż do dziś co tydzień z zapartym tchem oglądają zmagania D. B. Russella (a wcześniej Gila Grissoma) ze złodziejami i mordercami zmieniającymi Las Vegas w miasto o wskaźniku przestępczości wyższym niż w Sandomierzu z równie w Polsce popularnego serialu o Ojcu Mateuszu.
Jeśli chcielibyście pomóc dzielnym detektywom w rozprawieniu się ze złem, nie musicie już kupować biletu lotniczego do USA. Wystarczy, że zainstalujecie grę CSI: Hidden Crimes i wcielicie się w nowego członka zespołu D. B. Russela. Jeśli to zrobicie, będziecie szukać dowodów na miejscu zbrodni, badać je i analizować, żeby na końcu móc wypowiedzieć sakramentalne: you are arrested for murder of...
Gra jest, musimy to przyznać, całkiem wciągająca, choć po rozwiązaniu kilku pierwszych zagadek staje się nieco powtarzalna. Problemem może być też fakt, iż cała komunikacja - a czytania jest tu niemało - odbywa się w języku angielskim. Irytujący  bywa też szybki upływ energii (w grze, w rzeczywistości klikanie palcem w ekran smartfona nie jest zbyt meczące) traconej na rozwiązywanie zagadek. Kiedy stracimy jej zbyt wiele, z kolejnymi etapami śledztwa musimy poczekać, aż nasz bohater się wzmocni. A jeśli nie chcemy czekać, tylko aresztować mordercę jak najszybciej... no cóż, wystarczy, że dokonamy płatności, minimum 1,99$. Jeżeli jednak nie zależy nam na czasie, gra jest całkowicie darmowa.

Cena: bezpłatny

Retrica - zdjęcia w stylu vintage

Retrica

Moda na samo... selfies rośnie w trybie geometrycznym. Robimy je i wrzucamy wszędzie - na Facebooka, Twittera czy blogi. Problem jest tylko jeden - w tak dużym nagromadzeniu tego typu zdjęć coraz ciężej jest czymś się wyróżnić. Z pomocą może przyjść tutaj aplikacja Retrica, czyli połączenie aparatu fotograficznego z zestawem 80 różnorodnych filtrów, które nadadzą naszym zdjęciom smaku vintage. Czy zdecydujemy się na czerń i biel, sepię czy też kolory rodem z kinowego romansu z lat '50, z Retricą nasze zdjęcia będą na pewno wyróżniać się spośród tysięcy innych.

Cena: bezpłatny

Microsoft Office Mobile - biuro w twoim smartfonie

Microsoft Office Mobile

Tej aplikacji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Trzy aplikacje wchodzące w skład najpopularniejszego pakietu biurowego - Word, Excel i PowerPoint - w końcu doczekały się swojej wersji na urządzenia z Androidem. Teraz możecie więc tworzyć i edytować dokumenty w każdym miejscu i czasie na swoim smartfonie lub tablecie. Również wtedy, kiedy nie znajdują się one fizycznie w pamięci urządzenia - Office Mobile na Androida, jak przystało na produkt Microsoftu, bez problemu obsługuje chmurę OneDrive, więc zmiana danych w arkuszu kalkulacyjnym, korekta tekstu czy ostatnie szlify prezentacji nie będą już problemem nawet w ostatniej chwili przed ważnym spotkaniem. 
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej aplikacji, przeczytajcie nasz rzut oka na Office Mobile dla Androida.

Cena: bezpłatny

TapTapRun - zabawa w kilku krokach

TapTapRun

Bardzo prosta, a zarazem niesamowicie wciągająca gra, polegająca na... na stukaniu palcem kolejno w zaznaczone na polu gry kwadraty. To prawda - wciągająca nie zawsze znaczy mądra. Dzięki temu jednak ma ona w sobie to coś, co powoduje, że kończąc jedną grę, natychmiast chcemy zacząć nową i pobić kolejny rekord ilości stuknięć w ekran. 
Do dyspozycji graczy są trzy warianty zabawy - tryb survival, polegający na jak najdłuższym utrzymaniu celności stuknięć, tryb time, gdzie zadaniem jest przejście dwudziestu kroków w możliwie szybkim czasie i tryb distance - dwudziestosekundowa rozgrywka, w trakcie której musimy zrobić jak najwięcej kroków. 
TapTapRun nie ma ambicji bycia najlepszą aplikacją roku, zapewnia jednak świetną rozrywkę w tramwaju czy autobusie.

Cena: bezpłatny

Izzy Drive - wideorejestrator w smartfonie

Izzy Drive

Nie tylko ciekawa, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalna i rzeczywiście przydatna aplikacja, dzięki której możecie rejestrować przebieg przejechanej samochodem trasy i zabezpieczać nagrania ewentualnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Zarówno one, jak i wszystkie parametry jazdy zapisywane są na serwerach twórców aplikacji, dzięki czemu przypadkowe skasowanie pamięci czy nawet uszkodzenie bądź utrata smartfona nie spowoduje utraty nagrania mogącego być nieraz jedynym dowodem w sprawie kolizji lub wypadku na drodze. 
Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach - darmowej i płatnej. Ta druga zapewnia nam też bieżące informacje o ruchu drogowym, ostrzega o obecności radarów, może też w razie potrzeby poprowadzić nas do najbliższej stacji benzynowej. 
Na łamach Softonetu przedstawiliśmy już nieco szerzej Izzy Drive, w niedługim czasie opublikujemy też obszerny test tej aplikacji.

Cena: w wariancie podstawowym bezpłatny, w wariancie Premium - 19 złotych

360 Clean Droid - przyspiesz swój smartfon

360 Clean Droid

Ile razy zdarzyło się wam, że szybki niedawno smartfon po pewnym czasie zaczyna zwalniać, aż w końcu w przerwach pomiędzy stuknięciem w ekran a uruchomieniem wybranej aplikacji chodzicie parzyć kawę a systemowe animacje sprawiają wrażenie niezbyt dynamicznego pokazu slajdów? Znacie to, prawda? My też. Tym chętniej umieszczamy w naszym zestawieniu aplikację 360 Clean Droid, będącą - jak twierdzą twórcy - najbardziej zaawansowaną, najszybszą i o 50% skuteczniejszą od konkurencji aplikacją usuwającą z telefonu niepotrzebne, nieużywane pliki, równie niepotrzebne, choć wykorzystujące w znacznym stopniu zasoby sprzętu aplikacje (tzw. bloatware) a także historie czatów, jeśli nie są nam potrzebne oraz wszelkie inne spowalniające naszego Androida śmieci. 
Jeśli zauważyliście, że wasz sprzęt nie jest już tak sprawny i zwinny, jak kiedyś, koniecznie spróbujcie 360 Clean Droid.

Cena: bezpłatny

Music Equalizer - darmowy korektor dźwięku

Music Equalizer

W podróży, na spacerze, podczas treningu czy nawet w pracy - sytuacji, kiedy chcielibyśmy posłuchać muzyki ze smartfona mogą być setki. Najlepsze nawet utwory tracą jednak swój urok, kiedy to, co dźwięk wydobywający się ze słuchawek można określić na wiele sposobów, ale słowo dobry nigdy nie będzie tu odpowiednie. Music Equalizer, dzięki pięciopunktowemu korektorowi, dziewięciu preinstalowanym ustawieniom przeznaczonym dla różnych gatunków muzycznych, wzmocnieniu basów i obsłudze 3D Surround Sound zdecydowanie zwiększa przyjemność płynącą do nas wraz z dźwiękiem w słuchawkach.

Cena: bezpłatny

Chrome Remote Desktop - twój PC zawsze przy tobie

Chrome Remote Desktop

Zdalny dostęp do komputera nie jest niczym nowym. Dotąd jednak zazwyczaj połączenie na odległość z własnym PC'tem wymagało dostępu do innego komputera. Teraz jednak dzięki firmie Google wystarczy do tego dowolne urządzenie mobilne z Androidem. 
Aplikacja umożliwia łączność z każdym komputerem, na którym zainstalowano program o tej samej nazwie, dostępny w Chrome Web Store. Połączenie jest oczywiście zabezpieczone specjalnym numerem PIN, który ustalamy w aplikacji na komputerze i który musimy wpisać w smartfonie przy każdym połączeniu - dzięki temu możemy mieć pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do naszego pulpitu.

cena: bezpłatny

Goat Madness 3D Simulator - koza, po prostu koza

Goat Madness 3D Simulator

Gdyby ktoś kilka miesięcy temu powiedział, że już za chwilę najpopularniejszym zwierzęciem ogólnoświatowego internetu stanie się koza, reakcją większości ludzi byłoby zapewne mniej lub bardziej otwarte popukanie się w czoło. Od lat przecież zwierzęca część sieci zarezerwowana była dla kotów, psów i - w niektórych kręgach - myszy. Ale przecież nie koza!
A jednak - za sprawą symulatora kozy przygotowanego przez szwedzkie studio Coffee Satin to skądinąd sympatyczne, choć wszystkożerne stworzenie stało się ikoną cyfrowej rozrywki.
Teraz także użytkownicy urządzeń z Androidem mogą cieszyć się swoją wersją tej gry i za pomocą racic i rogów szerzyć dookoła zniszczenie.
Goat Madness 3D Simulator znacznie ustępuje swojemu pierwowzorowi, ale mimo to zapewnia całkiem dobrą rozrywkę, chociaż - musimy to przyznać - potrafi się dość szybko znudzić. Jednak jako że jest to aplikacja całkowicie darmowa, warto od czasu do czasu poświęcić jej kilkanaście minut. 

Cena: bezpłatny

Launcher 8 Free - zamień swojego Androida w Windows Phone

Launcher 8 Free

Wszystko czasami się nudzi, nawet najlepszy androidowy interfejs użytkownika. Jeśli potrzebujecie odmiany, możecie zmienić swoje ikonki ekranu głównego na kafelki, które pod względem wyglądu zamienią waszego Androida w mobilny system Microsoftu. Kafelki, które zobaczymy na ekranie będą częściowo żywe - nie wyświetlą nam co prawda ilości odebranych maili czy smsów, ale już na przykład kafelek aplikacji Galeria będzie, za przykładem Windows Phone, animowany. Będziemy też mogli dowolnie przypinać i odpinać kafelki z ekranu głównego czy zmieniać ich rozmiar. 
Chcecie sprawdzić, czy ModernUI się wam spodoba? Nie musicie w tym celu kupować nowego smartfona, wystarczy ta darmowa aplikacja.

Cena: bezpłatny

radek
2014.05.08, 10:33
Z kwietniowych jest nowy kalendarz Toolix - warto sciagnac