
Track Runner
Wydawca: The App Cauldron
Obsługiwane platformy:
Android - nie
Windows Phone - tak
iOS - nie
Cena: bezpłatne
Interfejs użytkownika - Windows Phone
Ekran powitalny aplikacji jest nieco zaskakujący - zachęca nas do wyboru między dwiema opcjami: genius oraz gear. Co one oznaczają? Druga jest oczywista, pozwala na podłączenie specjalnego sportowego zegarka lub innych urządzeń pomiarowych, np. butów.
Opcja genius polega na wykorzystaniu czasu, w jakim przebiegniemy 1 kilometr, do obliczenia, ile zajmie nam przebycie większych dystansów, nawet tak dużych, jak stukilometrowy ultramaraton. Jedyne, czego nam nie policzy, to łącznego czasu w corocznych mistrzostwach świata w triathlonowym Ironmanie na hawajskiej Big Island.
Poruszając się po aplikacji w lewo i prawo przechodzimy do kolejnych ekranów - na nich możemy zapoznać się ze statystykami i szczegółami naszych treningów, a także najlepszymi osiągniętymi wynikami.
Żeby rozpocząć śledzenie treningu, klikamy w strzałkę na głównym ekranie. Przenosi nas to do ekranu śledzenia, którego głównym elementem jest mapa z zaznaczoną bieżącą pozycją i oznaczeniem przebytej trasy. Mamy tu podany także czas treningu i dystans oraz międzyczasy i tempo.
Stąd możemy również przejść do ustawień aplikacji. Skonfigurujmy ją więc i rozpocznijmy trening.
Przygotowanie i trening
Podstawowa konfiguracja Track Runnera jest bardzo prosta, obejmuje wybór jednostek, w których prezentowane będą parametry treningowe, sposób prezentacji mapy, jak również powiadomienia głosowe.
Dodatkowo możemy także edytować dane dotyczące naszych parametrów fizycznych - wzrostu, wagi, wieku i płci.
Po rozpoczęciu treningu wszystkie jego najważniejsze parametry możemy śledzić na żywo - aktualizacje danych odbywają się w czasie rzeczywistym.
Trening możemy zatrzymać, po naciśnięciu pauzy mamy do wyboru wznowienie pomiarów, zapisanie treningu, usunięcie go z pamięci aplikacji i włączenie funkcji udostępniania parametrów treningowych na żywo.
Po zakończeniu treningu możemy zapoznać się z jego podsumowaniem, obejmującym standardowo dystans i czas trwania, średnie tempo i prędkość oraz liczbę spalonych kalorii. Dodatkowo aplikacja na wykresach prezentuje też tempa i przewyższenia a w formie tabeli - międzyczasy.
Podsumowanie możemy oczywiście udostępnić na Facebooku, mailem lub SMS-em.
Podsumowanie
Jedna z ciekawszych aplikacji w naszym teście. całkiem dobrze zaprojektowana, obsługująca sporą ilość parametrów treningowych. Brakuje nam w niej przede wszystkim informacji o sumie przewyższeń oraz dostępności dla platform innych, niż Windows Phone. Posiadacze Lumii i innych smartfonów z mobilnymi kaflami powinni brać ją jednak pod uwagę przy wyborze swojej aplikacji treningowej.
Cieszymy się, że się podobało
A RunKeepera polecamy zdecydowanie.
Nic straconego