partner serwisu
Aplikacje dla biegaczy - którą wybrać? Test 11 programów na smartfony
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
15 czerwca 2014, 22:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adidas micoach, android, endomondo, ios, iphone, mapmyrun, mobilne aplikacje dla biegaczy, mobilne aplikacje treningowe, najlepsza aplikacja treningowa, najlepsze aplikacje dla biegaczy, nike+ running, pedometer master free, run the map, runkeeper, runtastic, sports tracker, sports trainer, track runner, windows phone

Track Runner

Track RunnerWydawca: The App Cauldron

Obsługiwane platformy:
Android - nie
Windows Phone - tak
iOS - nie

Cena: bezpłatne

Interfejs użytkownika - Windows Phone

PobierzTrack RunnerEkran powitalny aplikacji jest nieco zaskakujący - zachęca nas do wyboru między dwiema opcjami: genius oraz gear. Co one oznaczają? Druga jest oczywista, pozwala na podłączenie specjalnego sportowego zegarka lub innych urządzeń pomiarowych, np. butów.

Track Runner

Opcja genius polega na wykorzystaniu czasu, w jakim przebiegniemy 1 kilometr, do obliczenia, ile zajmie nam przebycie większych dystansów, nawet tak dużych, jak stukilometrowy ultramaraton. Jedyne, czego nam nie policzy, to łącznego czasu w corocznych mistrzostwach świata w triathlonowym Ironmanie na hawajskiej Big Island.

Track Runner

Poruszając się po aplikacji w lewo i prawo przechodzimy do kolejnych ekranów - na nich możemy zapoznać się ze statystykami i szczegółami naszych treningów, a także najlepszymi osiągniętymi wynikami.

Żeby rozpocząć śledzenie treningu, klikamy w strzałkę na głównym ekranie. Przenosi nas to do ekranu śledzenia, którego głównym elementem jest mapa z zaznaczoną bieżącą pozycją i oznaczeniem przebytej trasy. Mamy tu podany także czas treningu i dystans oraz międzyczasy i tempo.

Track Runner

Stąd możemy również przejść do ustawień aplikacji. Skonfigurujmy ją więc i rozpocznijmy trening. 

Przygotowanie i trening

Podstawowa konfiguracja Track Runnera jest bardzo prosta, obejmuje wybór jednostek, w których prezentowane będą parametry treningowe, sposób prezentacji mapy, jak również powiadomienia głosowe.

Track Runner

Dodatkowo możemy także edytować dane dotyczące naszych parametrów fizycznych - wzrostu, wagi, wieku i płci.

Po rozpoczęciu treningu wszystkie jego najważniejsze parametry możemy śledzić na żywo - aktualizacje danych odbywają się w czasie rzeczywistym.

Trening możemy zatrzymać, po naciśnięciu pauzy mamy do wyboru wznowienie pomiarów, zapisanie treningu, usunięcie go z pamięci aplikacji i włączenie funkcji udostępniania parametrów treningowych na żywo.

Track Runner

Po zakończeniu treningu możemy zapoznać się z jego podsumowaniem, obejmującym standardowo dystans i czas trwania, średnie tempo i prędkość oraz liczbę spalonych kalorii. Dodatkowo aplikacja na wykresach prezentuje też tempa i przewyższenia a w formie tabeli - międzyczasy.

Track Runner  Track Runner

Podsumowanie możemy oczywiście udostępnić na Facebooku, mailem lub SMS-em.

Podsumowanie

Jedna z ciekawszych aplikacji w naszym teście. całkiem dobrze zaprojektowana, obsługująca sporą ilość parametrów treningowych. Brakuje nam w niej przede wszystkim informacji o sumie przewyższeń oraz dostępności dla platform innych, niż Windows Phone. Posiadacze Lumii i innych smartfonów z mobilnymi kaflami powinni brać ją jednak pod uwagę przy wyborze swojej aplikacji treningowej.

2014.06.16, 10:48
Świetne zestawienia. W weekend wybierałem aplikację dla siebie. Wybór padł na Endomondo, bo nie miałem za wiele czasu, żeby przyjrzeć się konkurencji. Teraz widzę, że będę musiał przyjrzeć się RunKeeperowi
2014.06.16, 11:25
roomunho @ 2014.06.16 10:48
Świetne zestawienia. W weekend wybierałem aplikację dla siebie. Wybór padł na Endomondo, bo nie miałem za wiele czasu, żeby przyjrzeć się konkurencji. Teraz widzę, że będę musiał przyjrzeć się RunKeeperowi

Cieszymy się, że się podobało :)
A RunKeepera polecamy zdecydowanie.
Edytowane przez autora (2014.06.16, 20:25)
2014.06.18, 19:36
RunKeepera używałem parę lat temu ale nie zrobił mega wrażenia, muszę go ponownie odwiedzić tym bardziej że mam apkę PRO. Do jazdy na rowerze używam od lat równolegle Sports Trackera oraz Endomondo. Ciężko mi będzie zrezygnować z któregoś. ST zdecydowanie dokładniejszy od Endo ale zieloni mają zapisywanie treningów na bieżąco, także jak nagle telefon padnie/zawiesi się to przejechany dystans nie przepada. Próbowałem przekonać się do Stravy ale jakoś mnie nie wciągnęła. W Polsce najpopularniejsze jest chyba Endomondo sądząc po znajomych którzy tam są. Parę lat temu nie było żadnej fajnej apki a teraz zatrzęsienie. Wygląda na to że niedługo będę musiał używać kilka aplikacji na raz ;)
2014.06.19, 00:25
szkoda że nie przetestowaliście navime które jest po polsku. Ciekaw jestem jakby wypadło na tle innych.
2014.06.19, 00:44
vxam @ 2014.06.19 00:25
szkoda że nie przetestowaliście navime które jest po polsku. Ciekaw jestem jakby wypadło na tle innych.

Nic straconego :)
mieczyslaw jb
2015.06.08, 00:53
'Stawiam' pierwsze kroki jako użytkownik Run the Map i nie mogę sobie poradzić jak udostępnić na Facebooku trening i jego parametry zapisane w tym programie. Jeżeli było to już opisywane, to proszę o podpowiedź gdzie lub poproszę o podpowiedź jak to można zrobić.