
Pedometer Master Free
Wydawca: MiraSoft
Obsługiwane platformy:
Android - nie
Windows Phone - tak
iOS - nie
Cena: bezpłatne, wersja premium - 4,99 zł
Interfejs użytkownika - Windows Phone
Pedometer Master Free jest aplikacją przygotowaną specjalnie dla platformy Windows Phone i jest to zauważalne od pierwszego uruchomienia - kafelkowy interfejs stanowi bardzo wyraźne nawiązanie do systemu operacyjnego Microsoftu.
Opcji jest tu co nie miara. Na samej górze znajduje się kafelek służący do uruchomienia pomiaru, kliknięcie przenosi nas do ekranu, na którym włączamy śledzenie treningu, jak również możemy obserwować całkiem szczegółowe informacje dotyczące uzyskiwanych osiągów i parametrów treningu, czyli m. in. przebyty dystans, średnią i aktualną prędkość, liczbę spalonych kalorii czy wysokość.
Przewijając ekran w bok trafiamy na dodatkowe opcje, jak odtwarzacz audio i możliwość udostępnienia wyników treningu na Facebooku.
Kolejny kafelek, nazwany courses, pozwala nam przenieść się do listy zapisanych treningów, przejrzeć ich szczegółowe parametry i dopisać do nich dodatkowe informacje pogodowe czy własne notatki. Możemy również oznaczyć wybraną liczbą gwiazdek (od 1 do 5) naszą przyjemność z treningu.
Pedometer Master Free umożliwia także synchronizację z OneDrive i przesyłanie plików .dat do chmury. Czy warto skorzystać z tej możliwości? Jeśli zamierzacie na stałe używać opisywanej aplikacji, to zdecydowanie tak. Pozwoli ona na dostęp do wszystkich wyników nawet wtedy, kiedy zmienimy telefon lub ulegnie on uszkodzeniu i utraci wszystkie dane.
Kolejne kafelki na głównym ekranie aplikacji są już mniej istotne - możemy dzięki nim zalajkować lub ocenić program, skontaktować się z autorem lub przejść do sklepu i za 4,99 zł kupić pełną wersję Pedometer Master.
Przygotowanie i trening
Zanim rozpoczniemy pierwszy trening z Pedometer Master Free, przygotujmy aplikację do pracy. W tym celu klikamy w kafelek settings i przechodzimy do ustawień. Wybieramy sposób prezentacji jednostek (metryczny lub imperialny), podajemy płeć, wiek i wagę, a na koniec włączamy (lub nie) licznik kroków i podajemy ich przybliżoną długość. Drugi ekran ustawień pozwala na włączenie usługi lokalizacji i działania aplikacji w tle.
Po rozpoczęciu treningu możemy na bieżąco śledzić wszystkie jego parametry, choć nie wszystkie są wyświetlane poprawnie - o ile średnia prędkość uaktualniana była cały czas, o tyle wskaźnik prędkości migawkowej wciąż wskazywał 0 km/h. Bezproblemowo natomiast uaktualniana jest nasza trasa na mapie.
Pomiary treningu możemy zatrzymywać i wznawiać. Po wznowieniu nie tworzy się kolejny etap treningu, jak choćby w aplikacji Run the Map. Tutaj zapis parametrów odbywa się w trybie ciągłym. Inaczej jest w płatnej wersji Pedometer Master, ona obsługuje zapis odcinkowy, przydatny zwłaszcza w treningu interwałowym.
Odbyte treningi możemy przeglądać i porównywać z poziomu kafelka historia. Każde podsumowanie możemy również wyeksportować do pliku w formacie Excela lub PDF.
Podsumowanie
O Pedometer Master Free możemy powiedzieć w zasadzie dokładnie to samo, co o opisywanym na poprzedniej stronie Sports Trackerze - aplikacja wyposażona jest w sporą ilość funkcjonalności i zapewnia całkiem dużo parametrów treningowych, natomiast jest brzydka i niezbyt wygodna w obsłudze. I - być może przede wszystkim - nie ma w niej niczego, co pozwalałoby pamiętać o niej i chcieć do niej wracać.
Cieszymy się, że się podobało
A RunKeepera polecamy zdecydowanie.
Nic straconego