partner serwisu
Aplikacje dla biegaczy - którą wybrać? Test 11 programów na smartfony
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
15 czerwca 2014, 22:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adidas micoach, android, endomondo, ios, iphone, mapmyrun, mobilne aplikacje dla biegaczy, mobilne aplikacje treningowe, najlepsza aplikacja treningowa, najlepsze aplikacje dla biegaczy, nike+ running, pedometer master free, run the map, runkeeper, runtastic, sports tracker, sports trainer, track runner, windows phone

Pedometer Master Free

Pedometer Master FreeWydawca: MiraSoft


Obsługiwane platformy:
Android - nie
Windows Phone - tak
iOS - nie


Cena: bezpłatne, wersja premium - 4,99 zł

Interfejs użytkownika - Windows Phone

PobierzPedometer Master FreePedometer Master Free jest aplikacją przygotowaną specjalnie dla platformy Windows Phone i jest to zauważalne od pierwszego uruchomienia - kafelkowy interfejs stanowi bardzo wyraźne nawiązanie do systemu operacyjnego Microsoftu. 

 Pedometer Master Free

Opcji jest tu co nie miara. Na samej górze znajduje się kafelek służący do uruchomienia pomiaru, kliknięcie przenosi nas do ekranu, na którym włączamy śledzenie treningu, jak również możemy obserwować całkiem szczegółowe informacje dotyczące uzyskiwanych osiągów i parametrów treningu, czyli m. in. przebyty dystans, średnią i aktualną prędkość, liczbę spalonych kalorii czy wysokość.

Pedometer Master Free

Przewijając ekran w bok trafiamy na dodatkowe opcje, jak odtwarzacz audio i możliwość udostępnienia wyników treningu na Facebooku.

  Pedometer Master Free

Kolejny kafelek, nazwany courses, pozwala nam przenieść się do listy zapisanych treningów, przejrzeć ich szczegółowe parametry i dopisać do nich dodatkowe informacje pogodowe czy własne notatki. Możemy również oznaczyć wybraną liczbą gwiazdek (od 1 do 5) naszą przyjemność z treningu.

Pedometer Master Free

Pedometer Master Free umożliwia także synchronizację z OneDrive i przesyłanie plików .dat do chmury. Czy warto skorzystać z tej możliwości? Jeśli zamierzacie na stałe używać opisywanej aplikacji, to zdecydowanie tak. Pozwoli ona na dostęp do wszystkich wyników nawet wtedy, kiedy zmienimy telefon lub ulegnie on uszkodzeniu i utraci wszystkie dane.

Kolejne kafelki na głównym ekranie aplikacji są już mniej istotne - możemy dzięki nim zalajkować lub ocenić program, skontaktować się z autorem lub przejść do sklepu i za 4,99 zł kupić pełną wersję Pedometer Master.

Przygotowanie i trening

Zanim rozpoczniemy pierwszy trening z Pedometer Master Free, przygotujmy aplikację do pracy. W tym celu klikamy w kafelek settings i przechodzimy do ustawień. Wybieramy sposób prezentacji jednostek (metryczny lub imperialny), podajemy płeć, wiek i wagę, a na koniec włączamy (lub nie) licznik kroków i podajemy ich przybliżoną długość. Drugi ekran ustawień pozwala na włączenie usługi lokalizacji i działania aplikacji w tle.

Pedometer Master Free  Pedometer Master Free

Po rozpoczęciu treningu możemy na bieżąco śledzić wszystkie jego parametry, choć nie wszystkie są wyświetlane poprawnie - o ile średnia prędkość uaktualniana była cały czas, o tyle wskaźnik prędkości migawkowej wciąż wskazywał 0 km/h. Bezproblemowo natomiast uaktualniana jest nasza trasa na mapie. 

Drugi ekran ustawień, do którego przechodzimy przesuwając pierwszy ekran w bok, pozwala na włączenie usługi lokalizacji i działania aplikacji w tle.  Drugi ekran ustawień, do którego przechodzimy przesuwając pierwszy ekran w bok, pozwala na włączenie usługi lokalizacji i działania aplikacji w tle.

Pomiary treningu możemy zatrzymywać i wznawiać. Po wznowieniu nie tworzy się kolejny etap treningu, jak choćby w aplikacji Run the Map. Tutaj zapis parametrów odbywa się w trybie ciągłym. Inaczej jest w płatnej wersji Pedometer Master, ona obsługuje zapis odcinkowy, przydatny zwłaszcza w treningu interwałowym.

Odbyte treningi możemy przeglądać i porównywać z poziomu kafelka historia. Każde podsumowanie możemy również wyeksportować do pliku w formacie Excela lub PDF. 

Podsumowanie

O Pedometer Master Free możemy powiedzieć w zasadzie dokładnie to samo, co o opisywanym na poprzedniej stronie Sports Trackerze - aplikacja wyposażona jest w sporą ilość funkcjonalności i zapewnia całkiem dużo parametrów treningowych, natomiast jest brzydka i niezbyt wygodna w obsłudze. I - być może przede wszystkim - nie ma w niej niczego, co pozwalałoby pamiętać o niej i chcieć do niej wracać. 

2014.06.16, 10:48
Świetne zestawienia. W weekend wybierałem aplikację dla siebie. Wybór padł na Endomondo, bo nie miałem za wiele czasu, żeby przyjrzeć się konkurencji. Teraz widzę, że będę musiał przyjrzeć się RunKeeperowi
2014.06.16, 11:25
roomunho @ 2014.06.16 10:48
Świetne zestawienia. W weekend wybierałem aplikację dla siebie. Wybór padł na Endomondo, bo nie miałem za wiele czasu, żeby przyjrzeć się konkurencji. Teraz widzę, że będę musiał przyjrzeć się RunKeeperowi

Cieszymy się, że się podobało :)
A RunKeepera polecamy zdecydowanie.
Edytowane przez autora (2014.06.16, 20:25)
2014.06.18, 19:36
RunKeepera używałem parę lat temu ale nie zrobił mega wrażenia, muszę go ponownie odwiedzić tym bardziej że mam apkę PRO. Do jazdy na rowerze używam od lat równolegle Sports Trackera oraz Endomondo. Ciężko mi będzie zrezygnować z któregoś. ST zdecydowanie dokładniejszy od Endo ale zieloni mają zapisywanie treningów na bieżąco, także jak nagle telefon padnie/zawiesi się to przejechany dystans nie przepada. Próbowałem przekonać się do Stravy ale jakoś mnie nie wciągnęła. W Polsce najpopularniejsze jest chyba Endomondo sądząc po znajomych którzy tam są. Parę lat temu nie było żadnej fajnej apki a teraz zatrzęsienie. Wygląda na to że niedługo będę musiał używać kilka aplikacji na raz ;)
2014.06.19, 00:25
szkoda że nie przetestowaliście navime które jest po polsku. Ciekaw jestem jakby wypadło na tle innych.
2014.06.19, 00:44
vxam @ 2014.06.19 00:25
szkoda że nie przetestowaliście navime które jest po polsku. Ciekaw jestem jakby wypadło na tle innych.

Nic straconego :)
mieczyslaw jb
2015.06.08, 00:53
'Stawiam' pierwsze kroki jako użytkownik Run the Map i nie mogę sobie poradzić jak udostępnić na Facebooku trening i jego parametry zapisane w tym programie. Jeżeli było to już opisywane, to proszę o podpowiedź gdzie lub poproszę o podpowiedź jak to można zrobić.