partner serwisu
Aplikacje dla biegaczy - którą wybrać? Test 11 programów na smartfony
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
15 czerwca 2014, 22:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adidas micoach, android, endomondo, ios, iphone, mapmyrun, mobilne aplikacje dla biegaczy, mobilne aplikacje treningowe, najlepsza aplikacja treningowa, najlepsze aplikacje dla biegaczy, nike+ running, pedometer master free, run the map, runkeeper, runtastic, sports tracker, sports trainer, track runner, windows phone

Najlepsze aplikacje dla biegaczy - podsumowanie

Wybór najlepszej aplikacji treningowej nie był prostym zadaniem. Praktycznie każdy z testowanych programów miał swoje felery. Co więcej, wiele z nich występowało w różnych wersjach - miedzy wariantem dla Windows Phone a tym dla Androida lub iOS występowały nieraz tak duże różnice, że tę samą aplikację można było w jednej wersji ocenić bardzo dobrze, a w pozostałych - źle. 

Ze względu na to postanowiliśmy oddzielnie wybrać najlepsze aplikacje dla urządzeń z mobilnym systemem Microsoftu i oddzielnie te przeznaczone dla pozostałych platform sprzętowych. Postanowiliśmy jednak nie rozdzielać wyników dodatkowo na aplikacje dla Androida i dla iOS. Dlaczego? Wersje dla tych platform sprzętowych w każdym opisywanym przypadku nie różniły się wcale lub różniły się bardzo niewielkimi szczegółami wyglądu. 

Ostateczne oceny przyznaliśmy więc w dwóch kategoriach - aplikacje dla Windows Phone oraz aplikacje dla Androida i iOS. A zatem wyniki.

Najlepsza aplikacje dla biegaczy - Windows Phone

Bezapelacyjnie najlepszą aplikacją treningową przeznaczoną dla urządzeń z Windows Phone został:

Adidas miCoach

Adidas miCoach

ze względu na świetny wygląd, bardzo dobrą funkcjonalność, łatwość obsługi i szeroki zakres parametrów treningowych.

Wyróżniamy również aplikację Track Runner - ona również wywarła na nas bardzo dobrze wrażenie, bo choć pod względem wyglądu jest na nieco, ale tylko nieco niższym poziomie, niż zwycięzca w tej kategorii, to jeśli idzie o parametry treningowe czy wygodę i prostotę obsługi, jest dla miCoach równorzędnym konkurentem.

Najlepsza aplikacja dla biegaczy - Android i iOS 

W tej kategorii wybór był prosty. Zwycięża w niej zdecydowanie pod każdym względem, a więc tak wyglądem, jak funkcjonalnością, prostotą obsługi i ilością parametrów treningowych, program:

RunKeeper

RunKeeper

Mamy nadzieję, że nasz test ułatwił wam trudny, a jednocześnie bardzo ważny wybór aplikacji treningowej. Jak mogliśmy się zorientować, jakość oprogramowania jest bardzo różna. Zła aplikacja potrafi nie tylko zabrać przyjemność z biegania, ale też bardzo zaciemnić obraz osiąganych wyników. Jednego natomiast jesteśmy pewni - zarówno Adidas miCoach, jak i RunKeeper, ale także wyróżniony Track Runner to te aplikacje, z którymi trening będzie czystą przyjemnością.

2014.06.16, 10:48
Świetne zestawienia. W weekend wybierałem aplikację dla siebie. Wybór padł na Endomondo, bo nie miałem za wiele czasu, żeby przyjrzeć się konkurencji. Teraz widzę, że będę musiał przyjrzeć się RunKeeperowi
2014.06.16, 11:25
roomunho @ 2014.06.16 10:48
Świetne zestawienia. W weekend wybierałem aplikację dla siebie. Wybór padł na Endomondo, bo nie miałem za wiele czasu, żeby przyjrzeć się konkurencji. Teraz widzę, że będę musiał przyjrzeć się RunKeeperowi

Cieszymy się, że się podobało :)
A RunKeepera polecamy zdecydowanie.
Edytowane przez autora (2014.06.16, 20:25)
2014.06.18, 19:36
RunKeepera używałem parę lat temu ale nie zrobił mega wrażenia, muszę go ponownie odwiedzić tym bardziej że mam apkę PRO. Do jazdy na rowerze używam od lat równolegle Sports Trackera oraz Endomondo. Ciężko mi będzie zrezygnować z któregoś. ST zdecydowanie dokładniejszy od Endo ale zieloni mają zapisywanie treningów na bieżąco, także jak nagle telefon padnie/zawiesi się to przejechany dystans nie przepada. Próbowałem przekonać się do Stravy ale jakoś mnie nie wciągnęła. W Polsce najpopularniejsze jest chyba Endomondo sądząc po znajomych którzy tam są. Parę lat temu nie było żadnej fajnej apki a teraz zatrzęsienie. Wygląda na to że niedługo będę musiał używać kilka aplikacji na raz ;)
2014.06.19, 00:25
szkoda że nie przetestowaliście navime które jest po polsku. Ciekaw jestem jakby wypadło na tle innych.
2014.06.19, 00:44
vxam @ 2014.06.19 00:25
szkoda że nie przetestowaliście navime które jest po polsku. Ciekaw jestem jakby wypadło na tle innych.

Nic straconego :)
mieczyslaw jb
2015.06.08, 00:53
'Stawiam' pierwsze kroki jako użytkownik Run the Map i nie mogę sobie poradzić jak udostępnić na Facebooku trening i jego parametry zapisane w tym programie. Jeżeli było to już opisywane, to proszę o podpowiedź gdzie lub poproszę o podpowiedź jak to można zrobić.