partner serwisu

Android - najciekawsze aplikacje sierpnia

Android - najciekawsze aplikacje sierpnia
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
1 września 2014, 05:42
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, apple, appsy, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, programy mobilne, top 10, top ten

Smartfony aplikacjami stoją, to rzecz pewna jak podatki. Pomimo lata, pomimo wakacji deweloperzy i programiści nie próżnowali i uraczyli nas kolejną porcją mniej lub bardziej przydatnych propozycji, które możemy zainstalować na naszych urządzeniach z Androidem.
Tym razem w naszym zestawieniu znajdziecie kilka gier, między innymi nową wersję klasycznego Pac-Mana, a także Swing Copters - kolejną produkcję twórcy Flappy Birda, który dopiero teraz postanowił pokazać, co znaczy określenie "wysoki poziom trudności". Znalazło się też miejsce dla kolejnego przedstawiciela naszego ulubionego gatunku, czyli aplikacji ułatwiających wydawanie pieniędzy oraz dla całkiem ciekawego odtwarzacza muzyki.
Jest też pewna aplikacja, z której życzymy, żebyście nigdy nie musieli skorzystać.

PAC-MAN Friends - klasyka w nowym wydaniu

PAC-MAN Friends

Nasze zestawienie najciekawszych androidowych aplikacji sierpnia rozpoczynamy od tytułu, który zainteresuje zwłaszcza miłośników elektronicznej rozrywki pamiętających jeszcze czasy małego Atari, Commodore C64 czy ZX-81. Pomarańczka zjadająca kropki i uciekająca przed duchami... to były czasy. I te właśnie czasy ośmiobitowych komputerów wyposażonych - w najlepszym wypadku - w 64 KB pamięci RAM próbuje nam przypomnieć wydawca gry PAC-MAN Friends.
W teorii gra jest bardzo podobna do swojego pierwowzoru - kierujemy naszą bohaterską pomarańczą, zjadamy kropki (a z czasem także owoce) i uciekamy przed złymi duchami. Dodatkowo co kilka etapów otrzymujemy towarzysza, tytułowego przyjaciela, którego również musimy uchronić przed pomarańczożerczymi zapędami duchów. Zadanie to jest o tyle utrudnione, że nasi przyjaciele poruszają się dokładnie tak samo jak główny bohater gry, czyli jeśli kierujemy go np. w lewo, to wszyscy znajdujący się na planszy przyjaciele również poruszają się w tym samym kierunku. A jako, że każda pomarańcz zaczyna etap w innym miejscu planszy, to bezpieczne przeprowadzenie ich wszystkich potrafi być naprawdę skomplikowane.
Tyle teoria, a co z praktyką? Niezła grafika i przyzwoita, przypominająca pierwsze odmiany gry muzyka i całkiem sporo etapów do przejścia to zalety. Niestety wady również są. Największa z nich. Niezbyt wysoka grywalność PAC-MAN Friends. Gra niestety nie wciąga zbyt mocno. Poszczególne etapy są krótkie i - co gorsza - dość proste. Rozrywkę utrudnia też niezbyt wygodne sterowanie. Jednym zdaniem - to ciekawy tytuł, ale naszym zdaniem wyłącznie dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć czasy, w których PAC-MAN był jedną z najlepszych dostępnych na rynku gier na małe komputery. 

Cena: bezpłatne

SpinMe Alarm Clock - budzik dla tych, którzy naprawdę muszą wstać z łóżka

SpinMe Alarm Clock

Poranki to pora dnia, której zdecydowana większość ludzi nie lubi, żeby nie powiedzieć mocniej. A już zwłaszcza te poniedziałkowe, kiedy nie było jeszcze czasu, żeby porządnie odpocząć po weekendzie, a tu już trzeba wstawać do pracy. Na szczęście jest wiele budzików w formie aplikacji na smartfony. Co ważniejsze, większość tych budzików jest zdecydowanie poniedziałkowa, czyli można je bez kłopotu wyłączyć i spać dalej. A że spóźnimy się do pracy? Któż by się jednak tym przejmował, kiedy tak bardzo chce się jeszcze spać? Warto jednak wziąć pod uwagę, że może jednak lepszym wyjściem będzie wstanie, wypicie kawy i wybranie się do miejsca, w którym spełniamy swoje codzienne zawodowe obowiązki. Jeśli i Wy stwierdzicie, że rzeczywiście lepiej wstać, zrobicie naprawdę dobrze, jeśli zainstalujecie na swoich smartfonach aplikację SpinMe Alarm Clock, czyli budzik, który bez wątpienia postawi Was na nogi.
Tego budzika nie da się wyłączyć w prosty sposób, nie posiada on bardzo popularnej funkcji drzemka, blokuje też możliwość wyciszenia telefonu. Żeby przestał dzwonić, należy wziąć telefon do rąk, położyć dwa palce w wyznaczonych na ekranie miejscach, stanąć i zrobić kilka obrotów wokół własnej osi. Dopóki tego nie zrobimy, budzik nie przestanie hałasować. A kiedy już nam się uda go wyłączyć (co nie jest to prostą sprawą zaraz po przebudzeniu), raczej będziemy na tyle otrzeźwieni, że nie wrócimy do łóżka.
SpinMe Alarm Clock to znakomita aplikacja dla wszystkich śpiochów. Niesamowicie skuteczna i bardzo irytująca. Twórcom gratulujemy znakomitego pomysłu, choć zalecamy ostrożność w chwaleniu się - zwłaszcza przed obcymi - że to oni są jej autorami. 

Cena: bezpłatne

Swing Copters - jeśli Flappy Bird jest już zbyt łatwy

Swing Copters

Cóż możemy powiedzieć. Swing Copters to kolejna gra twórcy jednej z najsłynniejszych i jednocześnie najprostszych smartfonowych produkcji ostatnich miesięcy - Flappy Birda. Pod względem grafiki i dźwięku taka sama, czyli z jednej strony (oględnie rzecz ujmując) nic szczególnego, a z drugiej - całe szczęście, bo oprawa graficzna i dźwiękowa mogłyby tylko rozpraszać graczy. Zmieniły się natomiast zasady gry. Tym razem nie lecimy już ciągle w lewo między wystającymi z góry i dołu rurami. Teraz musimy lecieć do góry i uważać ma machające się w lewo i prawo młoty. Brzmi dość prosto. Więc dodamy, że nasz bohater - bliżej niekoreślone zwierzątko z wyłupiastymi oczami i czapką ze śmigłem - w trakcie lotu również porusza się na boki, a każde stuknięcie ekranu zmienia jego kierunek.
To wszystko brzmi dość prosto, prawda? Powiemy więc tylko to, że Flappy Bird przy Swing Copters wydaje się dziecinnie prostą zabawą. Dość powiedzieć, że po piętnastu minutach gry udało się nam zdobyć 1 (słownie: jeden ) punkt. A i tak uważamy, że to naprawdę niezły wynik. 

Cena: bezpłatne

Circle The Dot - nie daj uciec niebieskiej kropce

Circle The Dot

W zasadzie o tej grze moglibyśmy nie pisać niczego więcej, wszystko co jej dotyczy ujęliśmy już w tytule. Ale spróbujemy. Prosta wizualnie gra logiczna, której celem jest takie rozstawienie pomarańczowych kropek na planszy, żeby jedyna wśród nich kropka niebieska nie mogła dotrzeć do skrajnego rzędu i wydostać się poza niego. Brzmi bardzo prosto, ale wcale takie nie jest. Musimy całkiem mocno wytężyć umysł, żeby niebieską kropkę zatrzymać na polu gry jak najdłużej.
Musimy przyznać, ze gra jest całkiem wciągająca. To jedna z lepszych sierpniowych propozycji z gatunku prostej rozrywki do autobusu czy pociągu. Circle The Dot to naprawdę niezły zabijacz czasu. 

Cena: bezpłatne

Ratunek - jeśli coś złego stanie się w górach

Ratunek

To jedna z tych aplikacji, o których można powiedzieć, że najlepiej, żeby nigdy nie musiała zostać użyta. Jej działanie jest bardzo proste. Po trzykrotnym naciśnieciu specjalnego przycisku na ekranie przekazuje ona naszą pozycję (z dokładnością do trzech metrów) do służb ratunkowych i umożliwia też automatyczne, bez konieczności pamiętania numerów, połączenie telefoniczne z odpowiednią służbą. Ma tylko jedną wadę. Działa wyłącznie w górach i przekazuje informacje jedynie do grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie można więc z niej korzystać zamiennie do numeru alarmowego 112. Jeśli jednak coś niedobrego przydarzy się nam na górskim szlaku, wtedy może stać się dla nas jedynym lub najprostszym narzędziem do wezwania pomocy.
Co ważne, jest to jedyna aplikacja zaaprobowana i dołączona do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze. 

Cena: bezpłatne

Red Green Blue - kropki w kółko

Red Green Blue

Kolejna pozycja w naszym zestawieniu to znów dość prosta gra, tym razem jednak nie z gatunku typowo logicznych, Red Green Blue to zdecydowanie bardziej zręcznościowa produkcja. Polega na okrążaniu centralnego punktu na ekranie zostawiającymi ślady kropko-kwadratami w taki sposób, żeby nie wpaść na pozostawiony ślad. Po wykonaniu trzech okrążeni nasza kropka zmienia kolor swój i pozostawianego śladu. To ważne, gdyż ryzyko niesie wyłącznie zderzenie ze śladem w tym samym kolorze, co prowadzona przez nas kropka. Na ekranie mamy też białe kwadraty - to bomby, z którymi czasem warto się zderzyć, gdyż ich wybuch niszczy fragment pozostawionego śladu, tym samym robiąc nam więcej miejsca.
Pod względem grafiki Red Green Blue jest bardzo oszczędną grą. To jednak nie przeszkadza, aplikacja jest wykonana bardzo estetycznie i minimalistyczna grafika naszym zdaniem tylko uprzyjemnia zabawę. Najważniejszy jest jednak wysoki poziom grywalności. Jeśli lubicie proste gry zręcznościowe, to wyłączenie Red Green Blue po jednej czy dwóch rundach to będzie trudne zadanie, w końcu można przecież zagrać jeszcze raz. 

Cena: bezpłatne

Odtwarzacz mp3 - nowy sposób na muzykę

Odtwarzacz mp3

Smartfony już dawno temu zastąpiły popularne swego czasu przenośne odtwarzacze plików mp3. Nic w tym dziwnego, w końcu po co nosić dwa urządzenia, skoro wystarczy nam funkcjonalność tylko jednego. Żeby jednak telefon dobrze spełniał rolę odtwarzacza muzyki, potrzebna jest dobra aplikacja, za pomocą której będziemy sortować zapisane w urządzeniu utwory, stworzymy sobie listy odtwarzania na różne okazje i która pozwoli nam też we właściwy sposób wyregulować brzmienie odtwarzanych utworów.
Jedną z takich aplikacji jest program o nazwie - kto by przypuszczał - Odtwarzacz mp3. Poza podstawową funkcją odtwarzania pozwala ona też na kadrowanie, czyli przycinanie utworów, tworzenie dzwonków, i całkiem niezłą regulację brzmienia przy wykorzystaniu preinstalowanych ustawień lub korektora punktowego. Dodatkowo umożliwia także podbicie tonów wysokich i niskich niezależnie od ustawień na korektorze. 
To, co mniej nam się spodobało, to oprawa wizualna aplikacji. Nie ma ona jednak większego znaczenia, w końcu kiedy słuchamy muzyki, rzadko kiedy przyglądamy się ekranowi odtwarzacza. 

Cena: bezpłatne

 

WeTransfer - proste przesyłanie zdjęć i wideo

WeTransfer

Jak często spotykacie się z koniecznością - lub tylko chęcią - przesłania znajomym lub współpracownikom większej liczby zdjęć czy plików wideo, które macie zapisane w pamięci Waszych smartfonów? My w każdym razie robimy to dość regularnie. Tylko jak to zrobić? Mailem? Wiele skrzynek dopuszcza ograniczoną liczbę lub wagę załączników. Przesłać do chmury i udostępnić link? Rozwiązanie dobre, ale potrafi być dość niewygodne. No i spora część usług chmurowych wymaga rejestracji również odbiorców naszych plików. A nie wszyscy mogą mieć na to ochotę. Więc w jaki sposób przesyłać duże ilości zdjęć i wideo, żeby było to szybkie, proste i nie wymagało niepotrzebnych rejestracji i w kolejnych usługach? Wystarczy skorzystać z aplikacji WeTransfer.
Jej pierwsza zaleta to możliwość wysłania nawet do 10 GB danych. Druga - nie wymaga jakiejkolwiek rejestracji. Ot, uruchamiamy aplikację, wybieramy pliki do wysłania, podajemy adres mailowy swój oraz osoby, której chcemy udostępnić dane i już. Pliki zapisywane są na serwerze usługi, po czym wybrana przez nas osoba otrzymuje link, za pomocą którego może je pobrać na swój komputer lub telefon. Bez rejestracji, bez podawania dodatkowych danych, haseł itd.
WeTransfer nie jest rewolucyjną usługą, nie wywraca modelu udostępniania plików do góry nogami. Ale zapewnia bardzo szybką i wygodną obsługę oraz dużą przestrzeń na dane, a także nie wymaga niepotrzebnych rejestracji - słowem: naprawdę warto. 

Cena: bezpłatne

Żabka Codzienne Korzyści - ułatw sobie zakupy

Żabka Codzienne Korzyści

Jeśli regularnie czytacie nasze comiesięczne zestawienia, to zapewne zauważyliście już, że bardzo lubimy aplikacje, których zadaniem jest ułatwienie użytkownikom wydawania ich pieniędzy. Także i w podsumowaniu sierpnia nie mogło więc zabraknąć propozycji tego typu. Codzienne Korzyści to aplikacja przygotowana przez ogólnopolską sieć sklepów Żabka, dzięki której możecie znaleźć położony najbliżej Was sklep tej marki, przygotować listy zakupów, przejrzeć ofertę sieci, a także zapoznać się z dostępnymi promocjami i skorzystać ze specjalnych jednodniowych kuponów rabatowych pozwalających na zakup wybranego produktu za niższą cenę.
Aplikacja jest całkiem nieźle zaprojektowana - kolorowy, kreskówkowy interfejs użytkownika jest dość przeładowany, ale nie zmniejsza to wygody użytkowania. Z Codziennymi Korzyściami przygotowanie się do zakupów jest proste i przyjemne.
Wadą programu jest brak możliwości dokonywania zamówień zdalnie - przygotowane listy zakupów służą jedynie do tego, żebyśmy będąc w rzeczywistym sklepie nie musieli się już zastanawiać, po co do niego tak naprawdę przyszliśmy. Choć z drugiej strony można to potraktować jako zaletę, brak przycisku zamów zmusza nas co prawda do odwiedzin realnego sklepu, ale też daje nam więcej czasu na przygotowanie się do przemyślanych zakupów.

Cena: bezpłatne 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.