partner serwisu

Android - najciekawsze aplikacje maja

Android - najciekawsze aplikacje maja
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
31 maja 2014, 03:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, nowe aplikacje

Kolejny miesiąc - kolejna porcja aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem. Trzeba przyznać, że tegoroczna wiosna obrodziła w nowe, ciekawe produkcje, więc wybór tych, które warto opisać, nie był prosty. 
Nam najbardziej spodobała się duża, naprawdę rozbudowana przygodówka, świetny program do tworzenia muzyki i nowy pakiet aplikacji biurowych. W końcu też postanowiliśmy zrobić porządek z kilkudziesięcioma hasłami do różnych serwisów i usług, skorzystaliśmy w tym celu z wygodnego managera haseł.
A to jeszcze nie wszystkie propozycje, które dla was wybraliśmy, uznając je za najciekawsze majowe aplikacje na Androida.

Police vs Thief - ...i sprawiedliwość dla wszystkich

W większości produkowanych w ostatnich latach gier, w których fabuła zawiera w sobie odwieczną walkę dobra ze złem, których rolę odgrywają odpowiednio policjanci i złodzieje (płatni zabójcy, mafiozi - niewłaściwe skreślić), dla graczy przeznaczona jest zazwyczaj rola tych złych. Czasem jednak role się odwracają i gracz zostaje stróżem prawa. Tak właśnie jest w grze Police vs Thief, w której naszym zadaniem jest doścignięcie i zatrzymanie prowadzonego przez przestępcę samochodu. 
Gra podzielona jest na 30 etapów, w każdym z nich nasze zadanie jest coraz trudniejsze, przeciwnik coraz sprytniejszy a uliczki miasta, po których jeździmy - coraz węższe. Gra nie jest prosta, manewrowanie szybkim policyjnym samochodem wymaga wprawy. Trzeba też uważać na przechodniów, którzy czasem potrafią wejść nam prosto pod maskę.

Police vs Thief

Cena: bezpłatne

Caustic 3 - studio nagrań w smartfonie

Aplikacje mobilne służące tworzeniu muzyki to na ogół dość proste produkcje, pozwalające na ułożeniu prostej sekcji rytmicznej, czasem umożliwiające też dodanie do niej kilku instrumentów. Zazwyczaj jednak nie skomponujemy w takiej aplikacji dużego, skomplikowanego utworu. Caustic 3 jest inne. Inspirowane rzeczywistymi zestawami rackowymi daje możliwość wyboru wielu instrumentów i urządzeń odpowiedzialnych za generowanie dźwięku - swojego racka możemy zbudować wykorzystując m. in. elektroniczny odpowiednik organów Hammonda z rotary-speakerem, ośmiokanałowy automat perkusyjny, vocoder czy syntezator instrumentów strunowych wykorzystujący algorytm Karplusa-Stronga. Do tego dochodzi także cała masa efektów. Co ciekawe i ważne - poszczególne elementy naszego zestawu możemy - jak w prawdziwym racku - łączyć na różne sposoby, w różnej kolejności i również w ten sposób wpływać na uzyskane brzmienia.

Caustic 3

Cena: bezpłatne

Sniper War - trenuj refleks i celność

Sniper War to prosta, co nie oznacza, że łatwa gra. Jej zasady można streścić zdaniem - albo ty ich, albo oni ciebie. Musisz więc wykazać się dobrym okiem i szybką ręką i wyeliminować wszystkich przeciwników, zanim sam zostaniesz wyeliminowany przez nich. 
Gra oferuje wiele zróżnicowanych poziomów, na każdym z nich po kilkudziesięciu przeciwników. Pomimo swojej prostoty, zapewnia fanom strzelanek wiele godzin całkiem niezłej rozrywki.

Sniper War

Cena: bezpłatne

Olive Office Premium - całkiem niezły pakiet biurowy

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem nie mają wielkiego wyboru jeśli chodzi o dostępność dobrych pakietów oprogramowania biurowego, pozwalającego na tworzenie i edycję dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji. Dokumenty Google, Office Mobile, Kingston Office i... i do niedawna to w zasadzie były wszystkie aplikacje biurowe warte uwagi. Do niedawna, ponieważ teraz jest także Olive Office Premium - pakiet aplikacji pozwalający na tworzenie i edycję dokumentów w formatach Microsoft Office. Możemy zmieniać treść dokumentów tekstowych, edytować zawartość tabel i tworzyć nowe formuły w arkuszach kalkulacyjnych i zmieniać tekstową zawartość prezentacji multimedialnych. Dostępne jest także wiele funkcji odpowiedzialnych za formatowanie dokumentów. 
Poza obsługą dokumentów w formacie MS Office, aplikacja obsługuje także formaty PDF, CHM i MHT.

Olive Office Premium

Cena: bezpłatne

Bilard Snooker - i ty zostaniesz Ronnie O'Sullivanem

Lubicie snookera? Fascynują was trudne technicznie zagrania, a wielokrotnie powtarzane skomplikowane odstawne uważacie za dużo ważniejszy element gry, niż samo wbicie bili? A może jeszcze pamiętacie genialny Finał Masters 2004 pomiędzy Ronnie O'Sullivanem a ś. p. Paulem Hunterem? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedzieliście twierdząco, to gra Bilard Snooker jest właśnie dla was. 
Odwzorowano w niej całkiem dobrze rzeczywistą fizykę gry, bile poruszają się tam, gdzie powinny. Uderzenie to wycelowanie, wybór punktu na białej bili i ustalenie siły. Co najważniejsze - gra jest bardzo wciągająca. Jeśli ją zainstalujecie, niejeden raz skończycie zabawę w środku nocy. A wtedy pozostanie życzyć wam jedynie snookerowych snów.

Bilard Snooker

Cena: bezpłatne

Transparent Screen - smartfon ze szkła? To możliwe!

Wśród wielu kategorii aplikacji są też takie, które nie są do niczego potrzebne, z których większość poważnych użytkowników się śmieje a jednocześnie które prawie każdy ma zainstalowane w swoim smartfonie i lubi się czasem nimi pobawić. Transparent Screen to właśnie jedna z nich. Jej działanie polega na podmianie tapety pulpitu obrazem z kamery, co powoduje uzyskanie efektu przezroczystości smartfona. 
Czy to do czegokolwiek potrzebne? Raczej nie. Czy to fajne? W ten specyficzny, nie do końca poważny sposób - tak, nam się podobało.

Transparent Screen

Cena: bezpłatne

Dr. Chess - królewska gra w wersji on-line

Przyzwoita grafika, proste, ale płynne animacje a co najważniejsze - możliwość wyboru gry lokalnej, w której przeciwnikiem jest nasz smartfon, lub on-line, z wieloma żywymi graczami z całego świata. To najważniejsze zalety kolejnej elektronicznej odmiany szachów - Dr. Chess. Równie istotny jest odpowiedni do naszego poziomu dobór przeciwników, kiedy zaczynaliśmy przygodę z tą grą od najniższego poziomu, nasi przeciwnicy również nie byli arcymistrzami. Z każdą kolejną wygraną partią nasz ranking w grze się podnosił a co za tym idzie - dostawaliśmy także coraz lepszych przeciwników. I chyba właśnie to - dobór graczy - to największa zaleta Dr. Chess. Jeżeli więc lubicie królewską grę, ta aplikacja może stać się waszą towarzyszką na długi czas.

Dr. Chess

Cena: bezpłatne

Swarm - gdzie są moi znajomi?

Znacie Foursquare? A używacie? My też niezbyt często. Tymczasem właściciel tej usługi postanowił udostępnić swoją starą usługę w nowej formie - właśnie w postaci aplikacji Swarm. Do czego ona służy? Jej funkcjonalności można określić na dwa sposoby. Pierwszy to geolokalizacja naszych znajomych. Jeśli - jak my - mieszkacie w Warszawie a macie wielu znajomych np. z Krakowa, to Swarm poinformuje was, kiedy któryś z nich akurat pojawi się w waszym mieście. Druga funkcja Swarm to społecznościowy, elektroniczny kalendarz. Macie 15 czerwca ochotę na kawę w dobrym towarzystwie? Swarm powie wam, kogo ze znajomych akurat tego dnia możecie zaprosić. 
Brzmi niezrozumiale? Początkowo tak. Ale zwłaszcza jeśli nie potrzebujecie rozbudowanych funkcjonalności Facebooka a jednocześnie zależy wam na cyberkontakcie ze znajomymi, warto wypróbować Swarm.

Swarm

Cena: bezpłatne

Tales of Dragon Mountain 2 - klasyczna przygodówka w smartfonowej odsłonie

Teraz już nie robią dobrych przygodówek - ileż to razy słyszeliście to zdanie, prawda? Teraz, kiedy ktoś przy was je powie, ze spokojnym sumieniem możecie polecić tej osobie drugą cześć przygód Miny Lockheart. Nie będziemy zdradzać wam fabuły gry, powiemy tylko, że Król Podziemi, demoniczny Lord Stix, który wydawało się, że w pierwszej części gry został ostatecznie pokonany, jednak żyje i wciąż chce przejąć władzę nad światem. Jasne jest więc, że nie możemy do tego dopuścić.
Tales of Dragon Mountain 2 to klasyczna przygodówka, z kilkudziesięcioma lokalizacjami i zagadkami logicznymi, wieloma przedmiotami do zebrania, całą masą rozmów do odbycia i trzema poziomami trudności. Grę uprzyjemnia bardzo dobra, kolorowa grafika i płynąca w tle muzyka. Szkoda tylko, że bardzo dobrze przygotowany dubbing postaci nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. 
Musimy przyznać, że chociaż do produkcji firmy Sierra On-line z wczesnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku pod względem fabuły i trudności rozgrywki opisywanej grze jednak sporo brakuje, to i tak zapewni ona wam kilka lub nawet kilkanaście godzin rozrywki na wysokim poziomie.

Tales of Dragon Mountain 2

Cena: bezpłatne

My passwords - już nie zapomnisz żadnego hasła

Kilka kont pocztowych, serwisy społecznościowe, dyski w chmurze i wiele innych usług a do każdej z nich - ze względów bezpieczeństwa - inne hasło. Przyznajemy, to bardzo ważne, żeby nie używać tego samego hasła w różnych miejscach. Tylko o ile z zapamiętaniem czterech czy pięciu haseł większość osób nie będzie miała problemów, to jeśli zrobi się ich kilkanaście albo i więcej, w końcu mogą się zacząć mylić a wtedy ryzyko utraty dostępu do ważnych serwisów staje się naprawdę duże. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzi aplikacja My Passwords, czyli klasyczny manager haseł. Pozwala on na wprowadzenie wielu loginów i haseł do dowolnej ilości usług internetowych i przy wejściu na odpowiednią stronę lub do wybranej aplikacji sam uzupełnia wymagane pola w formularzu logowania. A mu musimy zapamiętać już tylko jedno jedyne hasło - właśnie do tej aplikacji. Dla bezpieczeństwa wszystkie zapamiętane hasła są szyfrowane algorytmem AES. 
Jeśli więc korzystacie z wielu usług i do każdej macie inne hasło - warto zainstalować My Passwords.

My passwords

Cena: bezpłatne

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.