partner serwisu

Android - najciekawsze aplikacje lipca

Android - najciekawsze aplikacje lipca
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
1 sierpnia 2014, 03:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, apple, appsy, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, programy mobilne, top 10, top ten

Kolejny miesiąc, kolejna porcja aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem. W sklepie Google Play pojawiło się w lipcu naprawdę sporo nowości, my wybraliśmy z tego te najciekawsze.
W naszym zestawieniu znajdziecie między innymi całkiem niezłą przeglądarkę internetową, nową wersję popularnego komunikatora i kilka gier do ćwiczenia palców.
Dla tych wszystkich, którym ciężko jest doczekać się możliwości instalacji najnowszej wersji mobilnego systemu od Google - Androida L - proponujemy też przynajmniej przedsmak tego, co będzie ich czekać, kiedy Lizak (bo to będzie najprawdopodobniej jego oficjalna nazwa) wejdzie do otwartej dystrybucji.
Zapraszamy więc na nasze zestawienie najciekawszych lipcowych aplikacji - każdy z Was na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

Atlas Web Browser - przeglądaj internet jeszcze wygodniej

Atlas Web Browser

Pomimo tego, iż Chrome jest chyba najczęściej używaną przeglądarką internetową na smartfonach i tabletach z Androidem, to wiele osób wciąż szuka czegoś lepszego, szybszego, wygodniejszego w obsłudze. Jedną z takich propozycji jest Atlas Web Browser. Dostępna jak na razie w wersji beta aplikacja charakteryzuje się wysoką prędkością działania i dużymi możliwościami konfiguracyjnymi, przy jednoczesnej prostocie obsługi. Przeglądarka wyposażona jest w zaawansowane filtry, pozwalające uniknąć reklam czy robotów śledzących. Systemy filtrujące w dużym stopniu ograniczają transfer danych i zmniejszają - przynajmniej tak twierdzą producenci aplikacji - zużycie baterii urządzenia. Użytkownicy mogą też wybrać tryb wyświetlania przeglądanych stron, do dyspozycji jest tu tryb HiFi (standardowy, wyświetlający pełną zawartość witryny), LoFi (wyłączający obsługę java-scriptu) i Text (wyświetlający wyłącznie - jak można się domyślać - tekst obrobiony przez css). Przeglądarka obsługuje oczywiście karty, posiada także tryb dual-view, pozwalający przeglądać dwie strony internetowe jednocześnie. Interfejs aplikacji został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami, bazującymi na zaprezentowanym niedawno przez Google systemie Material Design.

Cena: bezpłatne

Follow The Line - jak sprawne masz palce?

Follow The Line

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć prostej, ale wciągającej gry, idealnej na zabicie czasu w pociągu, autobusie czy kolejce do kasy w supermarkecie. Taką właśnie produkcją jest Follow The Line. Cała idea gry polega na utrzymaniu palca na losowo wyznaczonej, pozawijanej, przesuwającej się coraz szybciej trasie. Podczas palcowej podróży czekają na nas przede wszystkim ciągłe zakręty, załamania trasy. Musimy nie tylko - jak to ma miejsce w wielu produkcjach tego typu - odpowiednio szybko poruszać palcem na boki, żeby wyrobić się na zakrętach, ale też czasem przesunąć go do tyłu i do przodu, gdzie nasza trasa zaczyna się cofać. Nie możemy też przeskakiwać trudniejszych fragmentów trasy, tutaj caly czas musimy mieć palec na ekranie. Pod względem wizualnym Follow The Line nie jest żadnym wybitnym osiągnięciem. Jednak w aplikacjach tego rodzaju liczy się przede wszystkim niedefiniowalna grywalność, a tutaj jest ona na wysokim poziomie.

Cena: bezpłatne

Bamboo Paper - rozbudowane narzędzie do notowania 

Bamboo Paper

Jak często spotykacie się z koniecznością szybkiego zanotowania ważnej informacji? Zapewne nierzadko. Nieraz w dodatku informacji jest sporo, a czasu na notowanie - wręcz przeciwnie. W takich przypadkach zdecydowanie szybciej się notuje, używając pisma ręcznego, niż stukając w klawiaturę. Do sporządzania takich właśnie notatek służy znakomita aplikacja ze studia Wacom - Bamboo Paper. Dzięki niej możemy nie tylko zapisać tekst, ale też urozmaicić wykonywanymi ręcznie obrazkami. Bardzo rozbudowane opcje narzędziowe - do dyspozycji są między innymi różne typu ołówków, pędzli czy aerografów - pozwolą nie tylko na szybkie sporządzenie notatki, ale także na nadanie jej ciekawych wizualnie kształtów. Co najważniejsze, pisanie i rysowanie w Bamboo Paper jest równie łatwe, co analogowe notowanie ołówkiem lub długopisem w zeszycie. Sporządzone notatki możemy także w łatwy sposób przesłać do Facebooka, Evernote, Google Drive czy Dropboxa.

Cena: bezpłatne

CSR Racing - lepsze od Asphalta?

CSR Racing

Porządne, wciągające i urozmaicone wyścigi samochodowe na smartfonie to rzadkie dobro. Gier z tego gatunku dostępnych jest co prawda całkiem sporo, ale większość z nich nie zatrzyma przy sobie użytkowników na dłużej niż kilka minut. CSR Racing to symulator wyścigów ulicznych na krótkich dystansach. Trasy tu są krótkie i proste, liczy się tylko moc silnika i sprawność w operowaniu biegami, czasem ułamek sekundy może zdecydować o zwycięstwie. Gra oferuje kilkadziesiąt modeli samochodów do wyboru, które oczywiście możemy usprawniać za zarobione w wygranych wyścigach pieniądze. Grać możemy przeciwko sztucznym przeciwnikom, za których umiejętności odpowiada nasz smartfon. Tym, którzy potrzebują żywych konkurentów, CSR Racing zapewnia także tryb multiplayer, w którym będziemy ścigać się z żywymi graczami z całego świata. Oprawa graficzna aplikacji stoi na wysokim poziomie, nieco gorzej przedstawia się dźwięk - silniki samochodów nie brzmią w pełni naturalnie. Naszym zdaniem - choć opinie są tu podzielone - gra ustępuje nieco klasyce gatunku, jaką jest Asphalt. Trasy nie są zbyt urozmaicone, a sama rozgrywka polega na zmianie biegów i przemyślanym usprawnianiu samochodu. Więc jeśli lubicie kręcić kierownicą, to CSR Racing nie jest dla Was. Ale jeżeli chcecie jedynie poczuć adrenalinę związaną z wyprzedzeniem kolejnego przeciwnika i wygraniem kolejnego szybkiego wyścigu - zainstalujcie tę grę koniecznie.

Cena: bezpłatne

Android L Keyboard Pro - powiew nowości w Twoim smartfonie

Android L Keyboard Pro

W gruncie rzeczy zamiast tej konkretnej aplikacji mogliśmy opisać jedną z wielu praktycznie identycznych, których w ostatnich kilku tygodniach w sklepie Google Play pojawiło się całkiem sporo. Czym spośród nich wyróżnia się Android L Keyboard Pro? Niewielką objętością pliku do pobrania i prostotą konfiguracji. Najważniejsze jest w niej jednak coś innego. Co? Ano to, że teraz każdy użytkownik smartfona z praktycznie dowolną wersją Androida może poczuć przynajmniej część radości, którą mają szczęśliwcy mogący zainstalować na swoim sprzęcie testową, deweloperską wersję najnowszego Androida L. Klawiatura w nowym systemie jest dość specyficzna, wymaga przyzwyczajenia. Po pewnym czasie ciężko jednak wyobrazić sobie powrót do jej dawnej odmiany. A że ten element jest jednym z najczęściej używanych w każdym smartfonie, warto wyrobić sobie o nim własne zdanie. Dlatego właśnie umieszczamy tę niepozorną aplikację w naszym zestawieniu. Skoro większość użytkowników nie może jeszcze zainstalować nowego Androida, to dobrze, że przynajmniej jego elementy - proste, choć istotne - są już dostępne dla każdego.

Cena: bezpłatne

Skype 5.0 - w końcu znajdziesz swoich znajomych

Skype 5.0

Być może zdziwiła Was obecność Skype w zestawieniu najciekawszych aplikacji lipca. Jest na to jednak proste wyjaśnienie - najnowsza aktualizacja wprowadza pewne na tyle istotne zmiany, że nie mogliśmy tej aplikacji pominąć. Najważniejsza nowość to integracja z listą kontaktów zapisanych w smartfonie, dzięki której będzie nam znacznie łatwiej odnajdować naszych znajomych. Nie dzieje się to jednak automatycznie, żeby integracja była pełna, musimy wykonać pewną dość prostą operację, jaką jest weryfikacja naszego numeru telefonu, który zostanie połączony z kontem Skype. Warto więc zaktualizować tę aplikację - znacznie uprości to poszukiwanie znajomych i kontaktowanie się z nimi. Należy jednak pamiętać, że ta funkcja w zaktualizowanym Skype będzie pojawiać się stopniowo, nie wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z niej od razu. Naszym zdaniem jednak warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości i poczekać, bo dzięki integracji z listą kontaktów korzystanie ze Skype będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze, niż dotychczas.

Cena: bezpłatne

Bubble Witch 2 Saga - absolutna kulkomania

Bubble Witch 2 Saga

Czy jest wśród naszych czytelników ktoś, kto nigdy nie słyszał nazwy Bubble Witch Saga? Nie? Tak myśleliśmy. To w końcu jeden z największych androidowych hitów wszechczasów. Wydawało by się - bubble shooter jakich wiele. Jednak specyficzny klimat, doskonała grafika i muzyka, a także fabuła (tak, nawet kulki mogą mieć swoją fabułę) spowodowały, że gra ta należy do najczęściej instalowanych na urządzeniach mobilnych. Niestety to, co zdobyło popularność kilkanaście miesięcy temu, w dzisiejszych warunkach nie prezentuje się już zbyt konkurencyjnie. Rozumieją to też twórcy gry, którzy przygotowali jej drugą część, jeszcze lepiej wyglądającą, jeszcze lepiej brzmiącą i jeszcze bardziej wciągającą. Od strony wizualnej zmieniło się sporo - klimat gry jest teraz mniej wiedźmiczny, a bardziej lekki, kolorowy. O muzyce wystarczy, że powiemy, że jest to wciąż znakomita jakość, ale niczego innego po studio King Ltd. nie można było się spodziewać. Mamy też nową, młodszą wiedźmę i jej koty, którym musimy pomóc w uratowaniu ich świata przed złymi upiorami. Bez zmian pozostały natomiast zasady gry - wciąż musimy zestrzeliwywać kolorowe kulki. Jest to więc klasyczny bubble shooter, ale stojący pod każdym względem na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przeczytajcie nasz szybki test Bubble Witch 2 Saga.

Cena: bezpłatne

Kalkulator Procentowy - teraz policzysz już wszystko

Kalkulator Procentowy

Kalkulator w zestawieniu najciekawszych aplikacji miesiąca? Tak, ale to nie jest zwykły kalkulator. Stworzony przez naszego rodaka Kalkulator Procentowy policzy Wam praktycznie wszystko, co można policzyć. Obliczenie zwykłego procenta to dla tej aplikacji bułka z masłem, ona służy do poważniejszych zadań. Choćby do obliczeń biznesowych, takich jak wyliczenie podatków czy rabatów albo marży i narzutu. Pozwoli też na obliczenie odpowiedniego napiwku w restauracji, czy sprawdzenie rzeczywistej opłacalności zakupu większego opakowania towaru, który kupujemy - w końcu nie raz widzimy w sklepach hasła typu kup więcej, zapłacisz mniej. Z kalkulatorem procentowym możemy łatwo policzyć, czy decydując się na taką promocję, rzeczywiście oszczędzamy. Jeżeli potrzebujemy obliczyć zysk z inwestycji albo czas podwojenia, to również z tymi zadaniami aplikacja poradzi sobie doskonale. Kalkulator Procentowy to naszym zdaniem jedna z najlepszych aplikacji na Androida, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w sklepie Google Play. Nie dość, że dobrze zaprojektowana wizualnie, prosta w obsłudze, to przede wszystkim funkcjonalna i naprawdę bardzo przydatna. Nam wystarczyło spędzić z nią krótką chwilę, po której już nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy ją odinstalować. Polecamy ją każdemu, w końcu nigdy nie wiadomo, co i kiedy trzeba będzie policzyć.

Cena: bezpłatne

Guitar Heroes 2 - kultowa gra w nowej odsłonie

Guitar Heroes 2

Przed nami ostatnia pozycja lipcowego zestawienia najciekawszych aplikacji na urządzenia z Androidem. Tym razem mamy do czynienia z wariacją na temat jeszcze jednej z absolutnie kultowych gier, wywodzącej się z konsol pozycji Guitar Hero, czyli symulatora gitary. Tak samo, jak pierwowzór, tak i opisywana przez nas gra Guitar Heroes 2 polega na wciskaniu we właściwych momentach właściwych przycisków będących odpowiednikami strun instrumentu. Nauczyć się w ten sposób grać na gitarze nie sposób, ale i tak rozrywka jest przednia. Do wyboru mamy 34 utwory wbudowane w grę (chociaż słowo wbudowane nie jest tu najwłaściwsze - każdy z utworów musimy pobrać oddzielnie, nie są one instalowane razem z aplikacją), ale możemy też zagrać utwory z posiadanego na smartfonie zbioru muzyki. I właśnie to, czyli możliwość wykorzystania w grze własnej kolekcji piosenek jest największym wyróżnikiem Guitar Heroes 2. Nieco zastrzeżeń mamy do zgrania muzyki z poruszającymi się znacznikami strun, nie zawsze to, co słyszymy jest tym, co widzimy, nie jest to jednak zbyt duża wada. W końcu nie mamy do czynienia z programem do nauki gry na gitarze, a - najwięksi fani tego typu gier mogą poczuć się teraz urażeni - grą zręcznościową, w której celem jest trafianie palcem w spadające kolorowe kółka :) Pomimo pewnych drobnych wad opisywana gra jest naprawdę wciągająca. Jeśli raz się ją uruchomi, to ciężko jest się od niej oderwać. W końcu każdy gitarzysta wie, że zawsze może zagrać jeszcze lepiej.

Cena: bezpłatne

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.