partner serwisu

5 najlepszych gier logicznych na Androida

5 najlepszych gier logicznych na Androida
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
9 listopada 2016, 15:05
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2048, agar.io, color pin, crossy road, cut the rope, gry logiczne android, najlepsze gry android, najlepsze gry logiczne android

Smartfony oczywiście nie są tylko narzędziami do pracy, a przeznaczone dla nich aplikacje to nie tylko nudne programy. W sklepie Google Play można znaleźć naprawdę sporo "zabijaczy czasu", które oprócz oferowania rozrywki również nas odrobinę rozwijają i zmuszają do myślenia. Jeżeli szukacie dobrych i wciągających pozycji z tej kategorii, to dobrze trafiliście. Oto 5 najlepszych gier logicznych, które uczą i bawią.

Zdecydowanym zwycięzcą naszego zestawienia jest gra 2048. Może wydawać się, że ten tytuł "najlepsze" czasy ma już za sobą. Prawda jest jednak taka, że idea gry jest nieśmiertelna i nawet po długim czasie, powrót do niej jest bardzo satysfakcjonujący.

2048

2048

2048 to nie najnowsza już, ale w dalszym ciągu najlepsza gra logiczna. Jej geniusz tkwi w prostocie i bardzo wysokim poziomie trudności.

Polecamy
2048

2048 to w dalszym ciągu świetna gra logiczna, nad którą swego czasu miliony osób na całym świecie dosłownie łamało sobie głowy. Zadaniem gracza jest takie ułożenie bloczków na planszy, by otrzymać tytułową liczbę 2048.

Tytuł nie oferuje świetnej grafiki, nie zachwyca również dźwiękiem. Mechanizm gry jest bardzo prosty i opiera się jedynie na przesuwaniu bloczków z liczbami (wielokrotnościami liczby 2). Należy tak nimi sterować, żeby móc dodać do siebie bloczki z taką samą liczbą. Gra staje się tym trudniejsza, im dłużej trwa rozgrywka, ze względu na topniejące miejsce na planszy i cały czas rosnące liczby na blokach. Gra kończy się wtedy, gdy albo otrzymamy tytułowe 2048, albo gdy braknie nam miejsca na ruch. Mimo pozornego nieskomplikowania, gra wciąga na długie godziny i otrzymanie liczby oznaczającej koniec gry staje się po pewnym czasie obsesją. Jeżeli standardowa forma planszy nam nie odpowiada, możemy zwiększyć, lub zmniejszyć ilość pól na ekranie. Paradoksalnie, większa powierzchnia gry niekoniecznie musi oznaczać prostsze dotarcie do tytułowej liczby 2048. Ważne są również odległości od liczb prezentowanych na bloczkach, a te wraz z rosnącą ilością pól są większe i w trakcie gry mogą przeszkadzać.

Polecamy
2048

2048 to w dalszym ciągu świetna gra logiczna, nad którą swego czasu miliony osób na całym świecie dosłownie łamało sobie głowy. Zadaniem gracza jest takie ułożenie bloczków na planszy, by otrzymać tytułową liczbę 2048.

Color Pin

ColorPin

Zadaniem gracza w Color Pin jest wbicie szpileczek w koło tak, żeby ich kolor odpowiadał prezentowanej wewnątrz okręgu barwie. 

Polecamy
Color Pin

Gra stworzona przez 12 - latka wymaga od gracza nie tylko zręczności, ale i także umiejętności planowania. Należy wbić szpilki tak, by ich kolory odpowiadały barwie na obracającym się kole.

Trudno uwierzyć, że tę grę zaprojektował 12 - latek! Color Pin łączy w sobie elementy gry logicznej oraz zręcznościowej. Zadaniem gracza jest wbicie kolorowych szpilek w koło. Żeby rozgrywka nie była zbyt prosta, należy pamiętać o tym, by barwa szpilki pokrywała się z tą, która jest prezentowana na obracającym się kole. Na początkowych etapach gry jest to stosunkowo proste - koła nie są skomplikowane i gracz nie natrafia na "przeszkadzacze" w postaci wbitych już, czarnych szpilek. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew. Z każdym kolejnym poziomem gra staje się coraz bardziej wymagająca i do głosu dochodzą elementy strategiczne. Należy przemyśleć, w jakim miejscu wbić następujące po sobie szpilki tak, żebyśmy nie zablokowali sobie kolejnego ruchu. Dodatkowym elementem utrudniającym grę jest konieczność "obliczenia" długości lotu szpilki - może się okazać, że dosłownie piksele będą dzielić nas od przegranej i konieczności rozpoczęcia etapu od nowa. 

Agar.io

Agar.io

Agar.io jest prostą grą zręcznościowo - logiczną, w której gracz ma za zadanie "zjadać" inne kulki na planszy.

Polecamy
Agar.io

Agar.io łączy w sobie grę zręcznościową z elementami strategii, mobilnego multiplayera i RPG. Mimo pozornego miszmaszu, tytuł wciąga na długie godziny i oferuje ciekawy model rozgrywki.

Agar.io to niesamowicie prosta gra oparta na trybie wieloosobowym. Gracz ma za zadanie sterować kulą, która w trakcie "zjadania" innych (będących awatarami innych, realnych graczy) powiększa swoją masę. Można również zbierać pojawiające się na planszy kropki. Przy okazji należy wystrzegać się większych kul sterowanych przez naszych oponentów, gdyż te mogą nas zwyczajnie wchłonąć. Gdy do tego dojdzie, gra się kończy i musimy zaczynać od nowa. Wraz z postępami w grze, zdobywamy punkty oraz przechodzimy na wyższe poziomy doświadczenia. Im dłuższy staż w grze, tym większe są nasze możliwości - gra pozwala na dokupienie sobie "skórek" na naszą kulkę, a także dodanie do niej specjalnych atrybutów, które pozwolą nam na skuteczniejsze konfrontowanie się z innymi graczami. W grze pojawiają się również mikropłatności - za ich pomocą możemy w prosty sposób zdobyć potrzebne punkty i ulepszyć swój awatar. Tytuł niesamowicie wciąga, ale wymaga cały czas połączenia z internetem, dlatego w trakcie podróży, kiedy zasięg sieci komórkowej jest słaby, możemy spodziewać się zrywania połączenia. 

Cut The Rope

Cut The Rope

W Cut The Rope gracz ma za zadanie nie tylko nakarmić żabę, ale również zebrać gwiazdki z planszy.

Polecamy
Cut The Rope

Cut The Rope jest świetną grą zręcznościowo - logiczną, w której gracz ma za zadanie tak ścinać liny, na których zwisa cukierek, by trafił on do żaby i przy okazji zebrał wszystkie gwiazdki z planszy. 

Cut The Rope w tym zestawieniu wypada najlepiej, jeżeli chodzi o walory audiowizualne. Gra jest wykonana naprawdę przepięknie - spokojna, dopasowana do tytułu muzyka ułatwia czerpanie przyjemności z gry, a grafika jest zwyczajnie przyjemna dla oka. Zadaniem gracza w Cut The Rope jest obcinanie linek podtrzymujących cukierka w taki sposób, aby po pierwsze zebrać wszystkie gwiazdki, a następnie obdarować nimi czekającą na planszy żabę. Oprócz samego położenia gwiazdek na planszy, należy brać pod uwagę także tor lotu cukierka po odcięciu liny, a także moment, w którym odetniemy kolejną - tak, aby zebrać możliwie najwięcej gwiazdek dodających nam punktów, a także by przejść na następny poziom. Do tego potrzebne jest nakarmienie wspomnianej już żaby. W grze pojawiają się elementy płatne, które pozwalają nam na uzyskanie podpowiedzi odnośnie przejścia danego poziomu, przyciąganie gwiazdek do cukierka, a także pozyskiwanie ukrytych na planszy łakoci. Pewnym, bardzo irytującym elementem gry są reklamy, które pojawiają się stanowczo za często i mogą po prostu przeszkadzać.

Crossy Road

Crossy Road

Crossy Road przypomina legendarnego Froggera i czerpie z niego garściami. Dodatkowo, potrafi wciągnąć na długie godziny.

Polecamy
Crossy Road

Crossy Road to gra zręcznościowa oparta na idei Froggera, ale w znacznie odświeżonej wersji. Sterujemy kurczakiem, który musi przejść na drugą stronę planszy.

Crossy Road to mobilna wariacja na temat dobrze znanego nieco starszym graczom Froggera, w którym mieliśmy za zadanie sterować żabą tak, aby dotrzeć przez rzekę na jej drugiej koniec. W przypadku tego tytułu do dyspozycji otrzymujemy kurczaka, którego musimy wyprowadzić z lasu, a następnie przejść nim przez drogę tak, aby nie wpaść pod żaden samochód, pociąg, czy nie utopić się w strumyku. Gra wymaga nieco zręczności i strategii od gracza - należy przemyśleć trasę tak, aby przejść ją możliwie szybko (jeżeli będziemy zbyt opieszali, pożre nas nadlatujący sokół) i nie natrafić na żadną przeszkodę, która zakończy naszą grę. Oprawa wizualna przypomina bardziej Minecrafta, niż wspomnianego wyżej Froggera, w dodatku rozgrywka prezentowana jest w formie rzutu izometryczneo. Niemniej, tytuł wciąga i gra się w niego bardzo przyjemnie. Jednak, trudność gry może nie spodobać się osobom, które po prostu chcą czerpać przyjemność z tytułu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.