partner serwisu
Krzysztof PojawaWywiady13 września 20166641

Czy warto blokować reklamy w przeglądarce? Kto na tym korzysta, a kto traci i czy w dłuższej perspektywie blokowanie reklam nie zaszkodzi nie tylko wydawcom, ale i internautom? Ci użytkownicy, którzy korzystają z narzędzi typu AdBlock czy AdBlock Plus zapewne powiedzą, że używanie mechanizmów blokujących reklamy to przede wszystkim zalety - nic zbędnego nie jest wyświetlane na ekranie i nie utrudnia przeglądania stron internetowych. Stojący po drugiej stronie barykady wydawcy stwierdzą, że blokowanie reklam ogranicza ich przychody i utrudnia dostarczanie dobrych, wartościowych treści. I można powiedzieć, że obie strony będą miały rację. Więc może tak naprawdę żadna barykada nie istnieje, a cały konflikt między wydawcami a internautami jest stworzony zupełnie sztucznie? 
O tym wszystkim rozmawiamy z Piotrem Prajsnarem, CEO firmy Cloud Technology i twórcą UnBlocka - narzędzia, które umożliwia wyświetlanie reklam nawet u użytkowników korzystających z wtyczek blokujących.

Krzysztof PojawaWywiady18 kwietnia 201574710

Czy Satya Nadella jest papieżem Franciszkiem świata technologii? Czy Polak może zostać szefem Microsoftu i co musiałby zrobić, żeby było to możliwe? Jak wygląda wpływ lokalnego oddziału na globalne produkty technologicznego giganta?
Na te i wiele innych tematów rozmawialiśmy z Ronaldem Binkofskim - szefem polskiego oddziału Microsoftu, jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w polskim IT.

Krzysztof PojawaWywiady2 stycznia 2015183250

Gościliśmy w naszej redakcji Norberta Pisza, twórcę Face Controller - innowacyjnej aplikacji umożliwiającej niepełnosprawnym (to właśnie z myślą o nich powstał Face Controller) sterowanie komputerem za pomocą ruchów głowy, mimiki twarzy i głosu. W trakcie naprawdę długiej, wielogodzinnej rozmowy dowiedzieliśmy się, jak działa Face Controller i skąd w ogóle wziął się pomysł jego stworzenia. Zapytaliśmy również o jego cenę - cały zestaw, czyli czujnik Kinect 2 i właściwa aplikacja to koszt 500 dolarów, a jest szansa, że ta cena będzie jeszcze niższa, kiedy jego zakup będzie finansowany przez PFRON. Norbert Pisz opowiedział nam także o udziale w Imagine Cup, organizowanym przez Microsoft ogólnoświatowym konkursie dla młodych programistów.