partner serwisu

Nowy Onet - Twój Onet? Testujemy nową odsłonę strony głównej Onet.pl

Nowy Onet - Twój Onet? Testujemy nową odsłonę strony głównej Onet.pl
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
20 października 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
artykuły w onecie, autorzy, grupa onet, nowa strona główna, nowy onet, onet, onet autorzy, onet.pl, personalizacja, strona główna onetu, twój onet, wybór treści

Dziś rusza nowy Onet. Nowa strona główna, nowe funkcjonalności i nowa filozofia działania portalu. Mieliśmy okazję zapoznać sie z nimi już kilka dni temu podczas zorganizowanej specjalnie dla nas prezentacji, prowadzonej przez dyrektora artystycznego Grupy Onet.pl, Bartka Kozłowskiego, który przedstawił nam nie tylko zmiany graficzne w serwisie, ale też opowiedział o idei, która tym zmianom przyświecała, a także wyjaśnił, dlaczego poszczególne nowości wyglądają tak, a nie inaczej i – przede wszystkim  – jakie korzyści przyniosą użytkownikom. Dowiedzieliśmy się też, ile trwały prace nad nowym designem strony głównej, udało nam się też poznać największą pokusę zespołu, który go tworzył. A po zakończonej prezentacji kolejne kilkadziesiąt godzin spędziliśmy na nieustannym testowaniu nowego Onetu. Co po tym czasie wiemy o nowej stronie głównej serwisu? Czy nowy Onet faktycznie jest nowy, a wdrożone funkcjonalności są rzeczywistą zmianą jakościową - tego wszystkiego dowiecie się z naszego testu.

Nowy Onet, nowy wygląd, nowe funkcje

Spotkanie z nowym Onetem zacznijmy od początku, czyli od spojrzenia na jego stronę główną.

Nowy Onet

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że gdzieś już to widzieliśmy. Tak – na Onet.pl. U góry belka z logo i menu, po lewej stronie tzw. szyba, po prawej linki z najnowszymi informacjami. Szkielet strony, rozmieszczenie jej elementów – tutaj zmiany są bardzo niewielkie, choć te, na które się zdecydowano (opowiemy o nich nieco dalej) w znaczący sposób wpływają na wygodę korzystania z serwisu. Zdecydowanie zmienił się natomiast design strony. Chyba żaden jej element nie pozostał bez zmian. 

Pracowaliśmy nad nową Stroną Główną do czasu, kiedy każdy jej piksel wyglądał tak, jak powinien i znajdował się w miejscu, w którym powinien - pewnie w ciągu przyszłych tygodni znów coś znajdziemy i dopracujemy. To niekończący się proces” 

Zupełnie nowa jest więc górna belka serwisu.

Nowy Onet - górna belka

Jest bardziej nowoczesna i dynamiczna, niż ta, którą znaliśmy do tej pory. Odważnym ruchem było też umieszczenie na niej logo Onetu. Dlaczego odważnym? Dotychczas zawsze używano w nim czarnej czcionki, była to niepisana, ale absolutnie przestrzegana zasada. Tym razem jednak ją złamano – logo trafiło na ciemną belkę, a użyte w nim litery stały się białe. Co jednak ciekawsze, to fakt, że przesunięto je z lewego górnego rogu, czyli najważniejszego, typowo logowego miejsca w prawie każdej większej i mniejszej stronie internetowej, nieco w prawo. W strategicznym punkcie umieszczono natomiast menu, który jednak – jak zaraz się przekonacie – jest czymś nieco więcej. Najpierw jednak kliknijmy w niego i zobaczmy, co się tu kryje.

Nowy Onet - menu

Rozwijane menu składa się z dwóch części – z lewej możemy wybrać, które treści interesują nas najbardziej i choć możliwość customizacji strony głównej to kolejna z ciekawych nowości w portalu, to zajmiemy się nią nieco później, gdyż w tej chwili interesuje nas dużo bardziej prawa strona menu, z poziomu której możemy się zalogować, jeśli tylko posiadamy konto w Onecie lub na Facebooku. Klikamy więc w link „zaloguj się” i przenosimy się do klasycznej onetowej strony logowania, którą znają wszyscy korzystający chociażby z usługi pocztowej onet.pl. Przyznajemy, że to nas nieco rozczarowało – liczyliśmy na to, iż formularz logowania zostanie automatycznie wyświetlony w panelu menu. To, że tak się nie dzieje nie jest może wadą, ale nie da się ukryć, że rozwiązanie z przenoszeniem na zupełnie oddzielną stronę, choć zrozumiałe z technicznego punktu widzenia, nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem i nie do końca współgra z nowoczesnym designem, który właśnie opisujemy. 

Po zalogowaniu miejsce przypominającego hamburger przycisku menu zajmuje zdjęcie profilowe użytkownika.

Nowy Onet - menu po zalogowaniu

Jednocześnie wspominana wcześniej lewa strona panelu menu staje się przy okazji centrum powiadomień. Jeśli pojawią się nowe informacje w interesujących nas kategoriach – zobaczymy powiadomienie. Otrzymamy je także, kiedy przyjdzie do nas nowy mail.

Nowy Onet - powiadomienie  Nowy Onet - powiadomienie

Wygodne. Choć mocno socialowe

Tę samą belkę (choć lepiej byłoby powiedzieć - prawię tę samą) znajdziemy na znacznej części podstron Onetu, choć ich ogólny kształt na razie nie uległ zmianom. 

Nowy Onet - belka na podstronach

„Logo Onetu przestało być świętością, najważniejszy jesteś Ty, drogi użytkowniku. Twój avatar + nasze logo to najciekawsze combo” 

Zdanie, które powyżej zacytowaliśmy nie jest tylko sloganem reklamowym, choć przyznajemy – w reklamie sprawdziłoby się całkiem dobrze. W tym przypadku jednak to nie jest tylko reklama. Już niedługo będziecie mogli zobaczyć logo Onetu w dotąd niespotykanych na tym portalu formach. Uchylimy Wam rąbka tajemnicy. Nowe logo nie zawsze będzie wyglądac dokładnie tak samo. Specjalna wersja na Boże Narodzenie - jak najbardziej. Święta narodowe? Na tę okazję Onet również się przygotował. Będzie również Onet ze specjalnym prezentem prezentem.

My już te loga widzieliśmy, w ciągu kilkunastu najbliższych godzin pokażemy je również Wam. Tymczasem co możemy o nich powiedzieć więcej? Widać w nich wyraźną inspirację Google Doodle, nie przeczy temu również Bartek Kozłowski, choć zaznacza, że jest to jedynie inspiracja, nie kopiowanie. Niezależnie od tego faktem jest, że Onet przestaje trzymać swoje logo w złotej klatce i jest to naszym zdaniem dobra decyzja. Odrobina dystansu jeszcze przecież nikomu nie zaszkodziła. 

Do górnej belki nowego Onetu jeszcze wrócimy, teraz prześledźmy kolejne zmiany typowo graficzne, jakim został poddany portal.

Przede wszystkim mamy więc bardzo nowoczesne kafle, mnóstwo kafli. Z nich składają się wszystkie działy w głównej kolumnie.

Nowy Onet - mozaika

Zrezygnowano też ze znaku firmowego dotychczasowej strony głównej, czyli zaokrąglonego rogu zdjęcia przy wiadomości – zamiast niego jest teraz trójkąt wchodzący na zdjęcie z winiety z tytułem oraz oznaczeniem ilości komentarzy i oceną, jaką artykułowi przyznali czytelnicy.

Nowy Onet - stare kafle
Dotychczasowa wersja zajawek artykułów

Nowy Onet - nowa mozaika
Zajawki w nowym Onecie

Wprowadzono także nowy sposób wyróżniania najistotniejszych informacji. Jak myślicie – która wiadomość na poniższym zestawie jest zdaniem redakcji najważniejsza?

Nowy Onet - najważniejsze informacje

A tutaj?

Nowy Onet - najważniejsze informacje

Jest nowocześnie, jest dynamicznie. Nowe kafle Onetu w połączeniu ze świetną typografią robią naprawdę dobre wrażenie. 

Prawa kolumna to wciąż typowe dla Onetu linki podzielone na sekcje tematyczne. Ale i tu od strony graficznej sporo się zmieniło. Dobra typografia, zwiększone odstępy miedzy poszczególnymi linkami, dodatkowo zaznaczone delikatną linią, rezygnacja z bolących oczy żółtych piktogramów po lewej stronie na rzecz znacznie łagodniejszych, umieszczonych za linkami. A więc kolejny element, o którym możemy powiedzieć – jest dobrze.

Nowy Onet - kolumna linków

Graficznie jest więc naprawdę dobrze. Nowa strona główna Onetu jest bardzo nowoczesna i ma pazur, którego poprzedniej odsłonie portalu zdecydowanie brakowało. 

Mniejsze, choć jak już wspominaliśmy – znaczące zmiany dotknęły układu serwisu. Wciąż są to klasyczne dla Onetu dwie kolumny, choć podział na kolumnę lewą i prawą nie jest już tak jednoznaczny. Wystarczą bowiem trzy kliknięcia i nasz Onet może wyglądać tak.

Nowy Onet - zmiana układu

Można też w prosty sposób zmienić kolejność sekcji tematycznych. Jeśli bardziej interesują nas technologie i sport, nie ma kłopotu. Wystarczy kliknąć w ikonkę koła zębatego i skorzystać z okna ustawień.

Nowy Onet - ustawienia układu

W nim skonfigurujemy kolejność sekcji, wybierzemy wariant układu (kolumna linków po lewej lub prawej stronie), możemy też ustalić szerokość strony. Ta ostatnia funkcja będzie miała przede wszystkim znaczenie dla posiadaczy monitorów bardzo wysokich rozdzielczościach, jak np. 4K. Wiele stron internetowych w takiej rozdzielczości wygląda źle. Czcionki są bardzo małe, a po bokach jest znaczna ilość pustej przestrzeni. Wystarczy jednak włączyć opcję na całą szerokość ekranu i problem nadmiernej ilości pustego miejsca po bokach można uznać za rozwiązany.

Skoro mówimy o układzie strony, nie sposób nie wspomnieć o tym, jak sprawuje się ona na urządzeniach mobilnych.Na smartfonie używanym zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej zastosowano typowy układ jednokolumnowy.

Nowy Onet - na smartfonie

Ten sam układ ujrzymy, kiedy wejdziemy na onet.pl w przeglądarce trzymanego w pionie tabletu. Wystarczy zmienić jednak jego orientację na poziomą i układ strony zmienia się na dwukolumnowy, dzięki czemu wykorzystanie większej powierzchni ekranu jest optymalne.

Nowy Onet - na tablecie

Niestety mobilna wersja portalu jest dość mocno ograniczona funkcjonalnie. Oczywiście podstawowa funkcja, czyli dostęp do treści Onetu, została zachowana, jednak nie znajdziemy w niej możliwości zalogowania się, a co za tym idzie - dostępu do nowych funkcjonalności umożliwiających customizację witryny.

Wróćmy jednak do zmian wprowadzonych w komputerowej wersji portalu. Do tej pory pierwszym, najważniejszym jego elementem umieszczonym tuż poniżej logo, była data, prognoza pogody i linki do horoskopu, kursów walut czy indeksów giełdowych.

Nowy Onet - data w dawnym Onecie

Dla piszącego te słowa była to – zwłaszcza w odniesieniu do prognozy pogody – zgroza. Każdorazowa chęć sprawdzenia, czy jadąc do pracy trzeba zabrać ze sobą parasol, czy lepiej okulary przeciwsłoneczne kończyła się uczuciem zagubienia i pytaniem gdzie to było, gdzie to było?  W nowej stronie głównej informacje pogodowe umieszczono w zdecydowanie lepszym miejscu, czyli na samej górze kolumny linków.

Nowy Onet - pogoda w nowym Onecie

Tuż pod nią znalazł się link ustawianie Onet.pl jako strony startowej przeglądarki. Co ciekawe, zastosowano przy nim nie standardową ikonkę przedstawiającą domek (czy raczej kurną chatę – większość ikonek domków w takim przypadku jest pozbawiona komina), a onetową kropkę, mocno wyróżniającą ten link.

A co się stało z datą? Również jej nie ma tam, gdzie była dotychczas. 

„Czasy się zmieniają. Data nie jest już najważniejsza i nie musi być na samej górze. Teraz każdy ma komórkę, w której może ją sprawdzić w mgnieniu oka” 

Datę i informację o imieninach oczywiście pozostawiono, ale przesunięto ją w dół i umieszczono pod pierwszą mozaiką informacji.

Nowy Onet - data w nowym Onecie

Tutaj też znalazły się linki prowadzące do serwisów z horoskopami, repertuarem kinowym, kursami walut czy indeksami giełdowymi. 

„Ty jesteś najważniejszy, to jest Twój Onet!” 

Jeszcze niżej natomiast znalazł swoje miejsce jeden z najważniejszych funkcjonalnie elementów nowej strony głównej.

Nowy Onet - menu Mój Onet

Wydawało by się – zwykłe, proste menu. A jednak nie do końca, gdyż poza samym wyborem kanału tematycznego daje ono przede wszystkim możliwość dostosowania wyświetlanych treści do indywidualnych preferencji użytkowników. 

Jeśli zmienimy tematykę, np. na wiadomości, prawie cała treść poza pierwszą mozaiką (tą, która znajduje się nad menu) zawierać będzie informacje z wybranego kanału. To oznacza, możemy mieć Onet składający się z prawie samych wiadomości, informacji biznesowych lub wieści o życiu celebrytów.
Jednocześnie poniżej menu pojawią się dwa dodatkowe przyciski.

Nowy Onet - menu wiadomości

Klikając w przycisk wybierz widoczne tematy możemy doprecyzować zakres interesujących nas wiadomości.

Nowy Onet - zakres wiadomości

Drugi przycisk – konfiguruj powiadomienia – pozwala dokładnie na to, na co wskazuje jego nazwa.

Nowy Onet - zakres powiadomień

Kliknijmy jednak w zakładkę Mój onet.

Nowy Onet - mój onet

To właśnie miał na myśli dyrektor artystyczny Onetu mówiąc – to jest Twój Onet. Możliwość dokładnego dopasowania wyświetlanych treści do indywidualnych preferencji użytkowników. Sprawdźmy jednak, jak to działa w praktyce. Klikamy konfiguruj Onet.

Nowy Onet - konfiguracja

Nowootwarte okno zawiera trzy zakładki, z których możemy wybrać najbardziej interesujące nas tematy, ulubionych autorów i źródła, z których wiadomości darzymy największym zaufaniem.

Tylko… w każdej zakładce mamy pięć propozycji. Tylko pięć. I żadnego suwaka, którym moglibyśmy je przewinąć i dotrzeć do kolejnych.

Dopiero kiedy np. dodamy jednego z autorów do obserwowanych, na dole listy propozycji pojawi się kolejna opcja do wyboru.

Nowy Onet - konfiguracja

Naszym zdaniem nie tak to powinno działać, zupełnie nie tak. Idea słuszna – pełna customizacja obserwowanych przez użytkownika i wyświetlanych mu treści to znakomity pomysł, ale jego wykonanie w tym przypadku do idealnych zdecydowanie nie należy. Jeśli to jest przykład swobodnego wyboru danego użytkownikom, to przyznajemy, że do tej pory inaczej definiowaliśmy określenie pełna swoboda

A co w sytuacji, kiedy nie mamy chęci logowania się w Onecie? Możliwości dostosowania treści do naszych upodobań będą nieco mniejsze, ale wciąż nie będziemy ich pozbawieni. Główna różnica polega na tym, że w takim przypadku odbywać się będzie przy wykorzystaniu cookies, a więc personalizacja nie będzie związana ściśle z nami, a z komputerem, którego używamy. Cieszy jednak, że Onet nie wymaga logowania w celu skorzystania z bądź co bądź jednej z najważniejszych nowych funkcjonalności portalu.

„To nie jest zmiana nakierowana wyłącznie na design. Wygląda fajnie, ale dlatego, ze spełnia odpowiednie funkcje” 

Wróćmy jeszcze do wyświetlanych na nowej stronie głównej Onetu tekstów. Przy niektórych z nich pojawiły się zdjęcia autorów.

Nowy Onet - zajawka ze zdjęciem

Jest to kolejna nowość, która dobrze ilustruje zacytowaną powyżej wypowiedź Bartka Kozłowskiego. Spotkaliście się zapewne z określeniem treści onetowe. Nie ma co ukrywać, że spora grupa osób słysząc o artykułach na Onecie z góry zakłada ich – mówiąc delikatnie – niezbyt wysoką jakość. Osobiście nie zgadzamy się z takim podejściem, ale stereotypy mają ogromną moc oddziaływania. Z tym również Onet postanowił zawalczyć, wdrażając projekt Onet Autorzy. Mówiąc w największym skrócie, polega on na wpuszczeniu na łamy serwisu nowych, niezależnych autorów – dziennikarzy, reporterów, blogerów i wszystkich tych, którzy w swojej pracy posługują się słowem pisanym bądź wideo. Celem projektu jest w zamierzeniu rozerwanie swoistego błędnego koła, które utworzyło się wokół onetowych treści. Czy to się uda? Już teraz wśród publicystów biorących udział w projekcie możecie znaleźć Paulinę Młynarską, Ewę Wachowicz, Ryszarda Kalisza czy blogera Konrada Kruczkowskiego. A nie są to jedyne znane nazwiska, które udało się Onetowi pozyskać do współpracy. Oczywiście jest też naprawdę duża liczba autorów mniej znanych, co nie znaczy, że gorzej piszących, a że program dopiero rusza, więc można liczyć na to, że liczba biorących w nim udział twórców będzie się jeszcze zwiększać.

Wspomniane już zdjęcia przy zajawkach tekstów na stronie głównej są jedną z form promocji tak samego projektu, jak i przede wszystkim poszczególnych autorów. Nam się ten pomysł bardzo podoba – przede wszystkim dlatego, że pozwoli nie tylko Onetowi na pokazanie zdecydowanie wyższej niż w stereotypowych opiniach jakości tekstów, ale też da szansę tym osobom, które chciałyby pisać i potrafią to robić, ale do tej pory nie miały możliwości zaprezentowania swoich tekstów szerszemu gronu odbiorców. Z projektem Onet Autorzy taką szansę otrzymują. 

lew7979
2014.10.20, 15:25
Nowa strona Onetu jest beznadziejna...
2014.10.20, 23:32
Mam pytanie, czy da się przywrócić starą wersje onetu?
ka28
2014.10.21, 09:17
Chce starej wersji (nic na sile!)
2014.10.21, 14:09
'Designem ilustrowaliśmy cele strategiczne' - ladnie; kiedys podobne brednie mozna bylo uslyszec na zebraniach partyjnych.
Co do zmian na stronie onetu - wygladaja bardziej na wymuszone wymyslem 'tescia prezesa' niz jakakolwiek przemyslana strategia. kolory sa nieprzyjemne, jakies takie zalobne. ta belka na gorze zajmujaca prawie 1/5 ekranu to jakas totalna pomylka jest (korekta - udalo sie to wywalic adblockiem). teraz, to jedynie mobilna wersja strony nadaje sie do uzytku dla kogos, kto szuka w portalu informacyjny - informacji.
Edytowane przez autora (2014.10.21, 14:46)
damian w
2014.10.21, 15:00
Nowa strona prezentuje się super. Jest kilka błędów (chociażby to, że nie ma możliwości usunięcia/zmiany sekcji 'Warszwa' z sidebaru), ale mimo to jest lepiej niż w starej odsłonie.
2014.10.22, 04:00
damian w @ 2014.10.21 15:00
Nowa strona prezentuje się super. Jest kilka błędów (chociażby to, że nie ma możliwości usunięcia/zmiany sekcji 'Warszwa' z sidebaru), ale mimo to jest lepiej niż w starej odsłonie.

Damian, zależy co masz na myśli mówiąc o zmianie sekcji 'Warszawa'. Jeśli wybór innego regionu, to oczywiście, ze jest to możliwe.
W bloczku z wiadomościami lokalnymi na sidebarze obok nazwy miejscowości masz strzałkę/trójkąt skierowany w dół - kliknij w niego i rozwinie Ci się menu wyboru pożądanej lokalizacji.
aximo
2014.10.22, 19:21
Nowy onet jest okropny - nie mieści się nawet na 1280x800 ekranie (nie oczekuję żeby dostosowywać do 800x600 ale żeby nawet na 1280 było za szerokie to jakiś żart)
Wielgachne zdjęcia całkiem dominują tekst i rozpraszają. Że nie wspomnę o tym że strona jest tak naszpikowana grafiką, reklamami, flaszem, javaskryptem że opornie się przewija.
Czas znaleść nową stronę główną gdzie będę mieć spis wiadomości a nie galerię roznegliżowanych gwiazd.
Onet już od dawna zszedł na psy - 75% procent to jakieś bzdurne plotki o gwiazdach, 'szokuje opowiści o d**ie maryni' i inne nieskich polotów artykuły.
2014.10.22, 20:29
aximo @ 2014.10.22 19:21
Nowy onet jest okropny - nie mieści się nawet na 1280x800 ekranie (nie oczekuję żeby dostosowywać do 800x600 ale żeby nawet na 1280 było za szerokie to jakiś żart)
Wielgachne zdjęcia całkiem dominują tekst i rozpraszają. Że nie wspomnę o tym że strona jest tak naszpikowana grafiką, reklamami, flaszem, javaskryptem że opornie się przewija.
Czas znaleść nową stronę główną gdzie będę mieć spis wiadomości a nie galerię roznegliżowanych gwiazd.
Onet już od dawna zszedł na psy - 75% procent to jakieś bzdurne plotki o gwiazdach, 'szokuje opowiści o d**ie maryni' i inne nieskich polotów artykuły.

Jestem zaskoczony - większość screenów, które umieściliśmy w artykule pochodzi właśnie z takiej rozdzielczości, jak komentarzu powyżej, nie spotkaliśmy się z sytuacją, że coś sie nam nie mieściło. Oczywiście w w rozdzielczości 1920x1080 rzecz wygląda lepiej, ale w 1280x800 wszystko mieściło się nam bez problemu.
Co do reklam - nie ma ich więcej, niż w dotychczasowym Onecie. Inna rzecz - jest bardziej graficznie, ale to się odnosi raczej do treści, niż reklam.
I nie, żebym kogoś szczególnie bronił, ale do tego służy właśnie funkcjonalność personalizowania treści, żeby można było na stronie głównej mieć zamiast 'roznegliżowanych gwiazd' politykę albo wiadomości biznesowe. I chociaż ona nie działa jeszcze w pełni idealnie, to jednak działa i można się ze strony głównej pozbyć celebrytów prawie zupełnie :)
majec
2014.10.22, 21:59
w pełni zgadzam się z 'aximo' , używam większej rozdzielczości i onet się nie mieści ! Jak użyję lepszej to czcionka tylko dla dobrze widzących.Znalazłem w necie,że takie problemy,które pojawiły się z wdrożeniem nowego onetu są związane z niechlujnym przygotowaniem Javy ale na tym się nie znam :) Pewnie było taniej i ktoś dał ciała...Nie może być tak,że każda inna strona na moim monitorze otwiera się tak ,jak się do tej pory otwierała , np. gazeta.pl, wp.pl itd a nowy onet nie,
bez winy onetu właśnie...
Edytowane przez autora (2014.10.22, 22:00): przecinek :)
aximo
2014.10.23, 19:15
Krzysztof Pikowy @ 2014.10.22 20:29

Jestem zaskoczony - większość screenów, które umieściliśmy w artykule pochodzi właśnie z takiej rozdzielczości, jak komentarzu powyżej, nie spotkaliśmy się z sytuacją, że coś sie nam nie mieściło. Oczywiście w w rozdzielczości 1920x1080 rzecz wygląda lepiej, ale w 1280x800 wszystko mieściło się nam bez problemu.

U mnie wygląda to tak:
http://qmm.us/img/2014-10/2014-10-23--19-09-05.jpg
Jednym słowem cała strona = 1 obrazek.
aximo
2014.10.23, 19:24
aximo @ 2014.10.23 19:15
Krzysztof Pikowy @ 2014.10.22 20:29

Jestem zaskoczony - większość screenów, które umieściliśmy w artykule pochodzi właśnie z takiej rozdzielczości, jak komentarzu powyżej, nie spotkaliśmy się z sytuacją, że coś sie nam nie mieściło. Oczywiście w w rozdzielczości 1920x1080 rzecz wygląda lepiej, ale w 1280x800 wszystko mieściło się nam bez problemu.

U mnie wygląda to tak:
http://qmm.us/img/2014-10/2014-10-23--19-09-05.jpg
Jednym słowem cała strona = 1 obrazek.


Na Chrome wygląda jeszcze 'lepiej' Lololo
http://qmm.us/img/2014-10/2014-10-23--19-22-04.jpg
2014.10.24, 20:05
A okno przeglądarki macie zmaksymalizowane? ;)
2014.10.26, 08:08
Już przywykłem do tego, że 'udoskonalenie' stron, programów polega przede wszystkim na skomplikowaniu prostych sprawdzonych wariantów, spieprzenie kilku innych i ogólne zagmatwanie całości.
Rozumiem że co jakiś czas trzeba dokonać jakich zmian, aby przepędzić marazm i wizualną obojętność. Ktoś przy okazji zarobi....
Ale na Boga ! Po co wciskać ludziom takie kity, że to niby techniczny majstersztyk. Jak pierwszy raz te zmiany zobaczyłem, to myślałem, że ktoś ważny umarł ...i żałoba jakaś. Umieszczenie odnośników na czarnym pasku to pomyłka. Taki układ meczy wzrok i jest mało czytelny - dlatego nie robi się czarnych zeszytów , aby pisać na nich białym tuszem. Spróbujcie poczytać biały tekst na czarnej stronie jakiejś gazety ..po pięciu minutach oczy wam 'spuchną'.
Jak zwykle w takich wypadkach: przerost formy nad treścią i uszczęśliwianie na siłę.
Podobnie z windowsem ..od XP już tylko gorzej
2016.10.25, 08:58
U mnie znikają sekcje tematyczne z prawej strony. Pozostają tylko wiadomości. Jak się pokażą, to po otwarciu i zamknięciu podstrony za każdym razem znikają.
wisznu64
2017.01.18, 14:33
Po reinstalacji komputera nie wyświetlają mi się koła zębate przy kategoriach wiadomości oraz inne rzeczy potrzebne do ustawień tej strony również. Czy za ten stan rzeczy odpowiada jakaś aktualizacja w komputerze?
Dziękuję za odpowiedzi.
olek581
2017.06.23, 11:25
ale ch......a
olek581
2017.06.23, 11:30
trzeba zmienić portal
edmundgonda
2017.06.25, 14:24
czcionka lików po prawej stronie wiadomości mała i słabo widoczna.
stanislaw52
2018.05.13, 12:26
trzeba się przesiadać dla mnie tragedia