partner serwisu
Nokia X Software Platform - testujemy Androida według Nokii
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
23 kwietnia 2014, 04:16
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje, mapy here, nokia, nokia x, nokia x software platform, nokia z androidem, portowanie aplikacji na nokię x, sklep nokia, test androida, test nokii x, test nokii z androidem

Pierwsze uruchomienie, konfiguracja początkowa

Pierwsze uruchomienie systemu trwa zdecydowanie zbyt długo - od włączenia telefonu do pojawiania się czegokolwiek więcej poza napisem Nokia na ekranie, upłynęła ponad minuta. Po tym czasie jesteśmy proszeni o wybór języka, w którym system ma się z nami komunikować.

Początkowo podświetlony jako domyślny jest język angielski, ale - ciekawe - po upływie kolejnych kilkudziesięciu sekund domyślnie proponowany język zmienia się na polski. Oznaczać to może tylko jedno - zaczęła działać lokalizacja GPS.

Nokia X - uruchomienie

Wybieramy więc proponowany język, po czym widzimy ekran powitalny, informujący nas, iż urządzenie wyśle wiadomość aktywacyjną do firmy Nokia, na co musimy wyrazić zgodę, naciskając dalej

Nokia X - uruchomienie

W kolejnym kroku otrzymujemy kurs przyspieszony użytkowania systemu - dowiadujemy się, jak odblokować telefon, jak "ustawić połączenia" czy wyświetlić menu opcji, a także jak wyszukiwać interesujące nas aplikacje na ekranie głównym telefonu. 

Nokia X - uruchomienie

W tym momencie moglibyśmy przejść już do zapoznawania się z interfejsem systemu, poświęcimy jednak chwilę na zapoznanie się ze szczegółami systemu. 

W wersji fabrycznej Nokia X software platform 1.0 oparta jest o wersję oprogramowania oznaczoną numerem 10.0.3, dostępna jest jednak aktualizacja systemu do 11.1.1 - zainstalujemy więc tę aktualizację i wszystkie testy przeprowadzimy na najnowszej dostępnej wersji systemu. 

Po pobraniu aktualizacji system wymusił ponowne uruchomienie, po czym zainstalował aktualizację i przeprowadził proces optymalizacji 34 aplikacji. Po zakończonym aktualizowaniu dysponujemy już systemem Nokia X software platform 1.1.

Nokia X - uruchomienie

Ustawienia początkowe systemu nie przewidują konfiguracji podstawowego konta pocztowego, kont społecznościowych itd. To wszystko możemy zrobić później, korzystając z funkcji ustawień systemu.

Na razie przyjrzyjmy się z bliska interfejsowi użytkownika, jaki przygotowała dla nas Nokia.