partner serwisu
Marek KowalskiTesty17 grudnia 20141155993

5 grudnia 2014 roku w Polsce zostały wprowadzone do sprzedaży trzy nowe typy komputerów: Chromebook, Chromebase oraz Chromebox. Wszystkie te urządzenia wyróżniają się przede wszystkim jedną, wspólną cechą: pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Google Chrome OS. Tym samym polska cyberprzestrzeń wzbogaciła się o kolejny element cyfrowego ekosystemu. Obok maszyn z Windows, sprzętu pracującego pod kontrolą systemu Linux oraz sygnowanych jabłuszkiem komputerów Apple z systemem OS X konsumenci mają jeszcze większy wybór - mogą wybrać właśnie sprzęt z systemem Chrome OS. Co to jest Chrome OS? Czy warto się nim zainteresować? Co tak naprawdę potrafi? Poznajcie efekt naszych wielogodzinnych zmagań z Chrome OS i wnioski do jakich doszliśmy. 

Krzysztof PojawaTesty21 października 2014309760

W naszym zestawieniu najpopularniejszych aplikacji do wystawiania faktur program Symfonia Faktura okazał się bezkonkurencyjny w kategorii rozwiązań przeznaczonych dla średnich firm. Mnogość funkcji, wiele obsługiwanych typów dokumentów, dobrze zaprojektowany interfejs i intuicyjna obsługa to te jego zalety, dzięki którym nasze zestawienie wygrał w cuglach. Zgodnie z zapowiedzią, przyszła pora na dokładne zaprezentowanie zwycięskiej aplikacji, jej możliwości i sposobów jej wykorzystania.

Krzysztof PojawaTesty20 października 20141335019

Dziś rusza nowy Onet. Nowa strona główna, nowe funkcjonalności i nowa filozofia działania portalu. Mieliśmy okazję zapoznać sie z nimi już kilka dni temu podczas zorganizowanej specjalnie dla nas prezentacji, prowadzonej przez dyrektora artystycznego Grupy Onet.pl, Bartka Kozłowskiego, który przedstawił nam nie tylko zmiany graficzne w serwisie, ale też opowiedział o idei, która tym zmianom przyświecała, a także wyjaśnił, dlaczego poszczególne nowości wyglądają tak, a nie inaczej i – przede wszystkim  – jakie korzyści przyniosą użytkownikom. Dowiedzieliśmy się też, ile trwały prace nad nowym designem strony głównej, udało nam się też poznać największą pokusę zespołu, który go tworzył. A po zakończonej prezentacji kolejne kilkadziesiąt godzin spędziliśmy na nieustannym testowaniu nowego Onetu. Co po tym czasie wiemy o nowej stronie głównej serwisu? Czy nowy Onet faktycznie jest nowy, a wdrożone funkcjonalności są rzeczywistą zmianą jakościową - tego wszystkiego dowiecie się z naszego testu.

Tomasz KurzakTesty19 października 2014883455

Poczta elektroniczna to jedna z najczęstszych form komunikacji w dzisiejszych czasach. Nic więc dziwnego, że oczy największych firm tego świata bacznie wpatrują się w ten segment rynku. Po niemal dziesięciu latach dominacji Google w kwestii innowacji wprowadzanych do skrzynek mailowych, do walki powrócił Microsoft, który nie tylko zmienił nazwę swojej usługi, ale poddał ją drastycznym zmianom. W tym artykule sprawdzimy nie tylko, jakie funkcje i możliwości oferują nam Gmail i Outlook.com, ale przyjrzymy się także tematom bezpieczeństwa i polityki prywatności.

Marek KowalskiTesty17 października 2014521272

Wczoraj, w godzinach wieczornych polskiego czasu miała miejsce konferencja prasowa koncernu Apple, na którym oficjalnie zaprezentowano szereg nowości (zainteresowanych odsyłamy do szczegółowej relacji z Keynote Apple). Nas, jako miłośników szeroko pojętego oprogramowania wszelakiego autoramentu i przeznaczonego na dowolną platformę sprzętową szczególnie zainteresowała finalna wersja nowego systemu operacyjnego na komputery Apple - OS X 10.10 Yosemite. Gdy tylko przedstawiciele Apple ogłosili dostępność systemu natychmiast po konferencji, natychmiast uruchomiliśmy odpowiedni sprzęt i rozpoczęliśmy procedurę aktualizacji systemu. Jaki jest Yosemite? Na jakich komputerach i laptopach Apple można go zainstalować? Czy warto to zrobić? Oczywiście nie w kwestii opłacalności (system, podobnie jak jego poprzednik - OS X Mavericks - dystrybuowany jest bezpłatnie), ale użyteczności. Poniżej próbujemy odpowiedzieć na tego typu pytania.

Dariusz HałasTesty13 października 201473810

Corel to marka kojarząca się przede wszystkim z pakietem CorelDRAW Graphics Suite - bardzo popularnym zestawem narzędzi graficznych, w tym aplikacji CorelDRAW będącej jednym z najbardziej znanych programów do edycji i tworzenia grafiki wektorowej. Tym razem jednak nie będzie o wektorach, lecz o... cyfrowym malarstwie. Mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej najnowszej wersji programu Corel Painter 2015. Painter to bezsprzecznie najpopularniejsze narzędzie malarskie świata - słowo "malarskie" w kontekście programu komputerowego może dziwić, ale taki właśnie jest Painter, to nie jest konkurent Adobe Photoshop czy Corel Photo-Paint, to narzędzie, które w rękach posiadającego odpowiednie umiejętności i wypracowane rzemiosło grafika umożliwi tworzenie niepowtarzalnych prac za pomocą wyjątkowo bogatego zestawu środków wbudowanych w program. Co nowego w wersji 2015? O tym właśnie chcemy Wam powiedzieć.

Dariusz HałasTesty7 października 201433050

TechSmith to szara eminencja w branży oprogramowania. Niewielka firma, specjalizująca się w drobnych, acz bardzo użytecznych narzędziach wspomagających codzienną pracę przy komputerze istnieje na rynku od 1987 roku, a z jej produktów korzysta już ponad 10 milionów ludzi. Oprogramowanie, które mieliśmy okazję testować - program Snagit - zostało po raz pierwszy opublikowane w 1991 roku, niemal ćwierć wieku temu. Pozornie to tylko aplikacja do robienia zrzutów ekranów, ale fakt, że przez tak długi czas aplikacja wciąż jest dostępna na rynku, dowodzi jej użyteczności. W rzeczywistości dwunasta już generacja TechSmith Snagit potrafi sporo więcej, stając się nieodzownym narzędziem każdego, kto w swojej pracy tworzone dokumenty, szkolenia, kursy czy inne publikacje musi wspomagać ilustracjami przechwyconymi z ekranu peceta. I nie tylko peceta.

Krzysztof PojawaTesty2 października 201415874126

Po zakończonej kilkadziesiąt godzin temu konferencji Microsoftu, na której zaprezentowano pierwszą publiczną wersję Windows 10 (tak, wciąż jeszcze nie możemy się przyzwyczaić) czas upływał nam na analizowaniu tego, co zobaczyliśmy i oczekiwaniu na możliwość pobrania wersji testowej systemu. I doczekaliśmy się - na stronie internetowej Microsoft można już zapisać się do programu Windows Insider i pobrać obraz systemu służący do jego instalacji. Pozostaje tylko pytanie - czy warto to zrobić? Instalować Windows 10 już teraz, poczekać na aktualizacje rozszerzające jego możliwości lub do oficjalnej premiery wersji sprzedażowej systemu, a może w ogóle nie ma sensu zawracać sobie nim głowy i lepiej - wzorem tych, którzy wciąż jeszcze korzystają z Windows XP - pozostać przy dotychczas używanej wersji? My już zainstalowaliśmy i przetestowaliśmy nowego Windowsa, spróbujemy więc odpowiedzieć na to pytanie.

Krzysztof PojawaTesty17 września 2014281151

O najnowszej odsłonie mobilnej aplikacji informacyjnej Onetu niedawno już pisaliśmy. Był to jednak tekst dość ogólny, opisujący najważniejsze z punktu widzenia użytkownika cechy aplikacji. Teraz przyszedł czas na pełny test Onet News 2.0. Aplikację otrzymaliśmy na kilka tygodni przed jej oficjalną premierą w sklepach Google Play i App Store, mieliśmy więc możliwość korzystania z niej przez kilka tygodni. To pozwoliło nam przyjrzeć się jej z każdej strony i znaleźć wszystkie jej zalety, jak i - na to zawsze zwracamy szczególną uwagę - ewentualne niedoskonałości.
Jeżeli jeszcze nie pobraliście nowej wersji Onet News i zastanawiacie się, czy warto, odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Marek KowalskiTesty12 września 2014286013

Grupa Allegro to niekwestionowany lider aukcji internetowych w Polsce. Jeszcze do niedawna posiadacze urządzeń mobilnych mogli za pośrednictwem swoich smartfonów i tabletów tylko przeglądać i kupować wystawiane na aukcjach przedmioty. Od 9 września posiadacze iPhone'ów i iPadów, a od wczoraj również użytkownicy sprzętu pracującego pod kontrolą systemu Android mogą instalować nową aplikację o nazwie Allegro Sprzedaż. Słowo-klucz wyjaśnia wszystko - wreszcie umożliwiono posiadaczom mobilnego sprzętu również wystawianie własnych przedmiotów na aukcjach. Przyjrzeliśmy się jak w praktyce wygląda korzystanie z nowej aplikacji Allegro Sprzedaż na obu platformach mobilnych, na które nowy produkt został wydany.

Tomasz KurzakTesty7 sierpnia 2014554861

Wielu z nas potrzebuje bardzo wydajnych komputerów. Niektórzy do pracy, inni do nauki, a jeszcze inni do zabawy. Jednak takie maszyny mają duży problem – gabaryty. Mobilność takich stacji roboczych jest praktycznie zerowa. W wypadkach, kiedy potrzebujemy wyjść z domu, pozbawiamy się wygodnego dostępu do mocy przerobowych oferowanych przez nasze ukochane "woły robocze". Rozwiązaniem tego problemu może być zakup wydajnego komputera przenośnego, jednak wiąże się to z poważnymi wydatkami. W czasach coraz łatwiejszego i szybszego dostępu do internetu, ciekawą alternatywą są aplikacje pozwalające na zdalny dostęp do komputerów. Niestety ich działanie nie zawsze jest szybkie i komfortowe. Do teraz. Klient zdalnego pulpitu AnyDesk, zdaniem twórców aplikacji, ma wnieść nową jakość w tym segmencie rynku. Czy te buńczuczne zapewnienia przekładają się na rzeczywistość? O tym przeczytacie w tym artykule.

Marek KowalskiTesty27 lipca 2014220990

Corel, kanadyjska firma produkująca oprogramowanie użytkowe, to już marka-legenda. Na to miano zasługuje każdy producent oprogramowania, który w dynamicznie rozwijającej się branży technologicznej oferuje skutecznie rozwijany i wciąż doceniany przez użytkowników produkt od... 1989 roku! Mowa oczywiście o pakiecie graficznym określanym przez wielu, niezbyt poprawnie, jako najpopularniejszy zestaw narzędzi do grafiki wektorowej. Z jednej strony to zasłużona opinia, ale należy pamiętać, że "zapracował" na nią głównie jeden program w testowanym przez nas pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X7. Czy w siedemnastej generacji tego produktu udało się Kanadyjczykom umieścić jakieś nowe, spektakularne funkcje, a może skupiono się wyłącznie na ulepszaniu tych istniejących? Przekonajmy się. 

Krzysztof PojawaTesty25 lipca 20142415915

Po raz pierwszy Android L został zaprezentowany podczas tegorocznego Google I/O i był jednym z najjaśniejszych punktów tej cokolwiek nudnawej konferencji. Wyróżniał się przede wszystkim zupełnie nowym interfejsem użytkownika, pełnym nowoczesności i przestrzeni. Miał być też bardziej wydajny i mniej prądożerny. Jednym słowem - system idealny. Kilka dni po konferencji Google udostępniło pierwszą wersję testową nowego systemu, pierwsi użytkownicy mieli więc już szansę przekonać się, ile z tych zapowiedzi zostało wcielonych w życie, a co pozostało, przynajmniej na razie, wyłącznie w sferze marzeń.
My również przetestowaliśmy Androida L - w tym artykule przedstawimy Wam nasze wrażenia z użytkowania nowego interfejsu, zaprezentujemy kilka bardzo interesujących rozwiązań, które w nim zastosowano, rozwiejemy też kilka związanych z nim mitów, a także pokażemy krok po kroku, w jaki sposób zainstalować go na własnym smartfonie.

Krzysztof PojawaTesty17 lipca 2014435521

Na Windows Phone 8.1 użytkownicy smartfonów z wcześniejszą wersją mobilnego systemu Microsoftu, a także fascynaci nowych technologii czekali od jego kwietniowej premiery podczas konferencji Build 2014. Co bardziej niecierpliwi mogli skorzystać z programu deweloperskiego i zainstalować przeznaczone dla twórców aplikacji wydanie nowych mobilnych kafelków, jednak każdy, kto zainstalował Windows Phone 8.1 Preview for Developers musiał pogodzić się z wieloma niedociągnięciami, wynikającymi z jego niedostosowania do poszczególnych modeli smartfonów. Błyskawicznie wyczerpujące się akumulatory, gorące obudowy i zawieszające aparaty fotograficzne to najczęstsze, chociaż nie wszystkie problemy, które pojawiały się podczas korzystania z deweloperskiej wersji systemu. Im więcej takich problemów się pojawiało, tym bardziej niecierpliwe było oczekiwanie na ostateczne, sprzężone ze sprzętem wydanie systemu. Wytrwałość została jednak nagrodzona - oto przed nami Nokia Lumia 930 z fabrycznie instalowanym Windows Phone 8.1 w przygotowanej przez producenta telefonu wersji Lumia Cyan.

Krzysztof PojawaTesty23 kwietnia 2014617421

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Nokia zamierza przygotować swoją wersję Androida, początkowo trudno było w ogóle w to uwierzyć. Nokia i Android? Niemożliwe, przecież Nokia to Windows Phone.
To, co niemożliwe, czasem jednak staje się rzeczywistością i tak właśnie jest w tym przypadku - Nokia wypuściła na rynek nową serię smartfonów z systemem Google'a.
Czy takie połączenie ma sens? Wiele osób uważa, że jest ono najlepszym, choć trochę spóźnionych ruchem producenta. Inni od początku powątpiewali w powodzenie tego projektu.
A jak jest naprawdę? Możecie przekonać się sami, czytając nasz test.
Oto przed Wami Android po fińsku.