partner serwisu
Marek KowalskiTesty21 kwietnia 201628850

CorelDRAW Graphics Suite to jeden z najpopularniejszych pakietów graficznych na świecie, kojarzony przede wszystkim z jednego, najczęściej wykorzystywanego programu: CorelDRAW. Dość powiedzieć, że jeżeli jest ktokolwiek, kto choć odrobinę interesuje się grafiką tworzoną i edytowaną na komputerze i nie wie, czym jest Corel, to znaczy, że właśnie do nas przyleciał z innej planety ;-). Kanadyjska firma wychowała już całe pokolenie grafików. Wszak pierwsza edycja tego popularnego programu do edycji grafiki wektorowej pojawiła się na rynku w styczniu 1989 roku - ponad ćwierć wieku temu. Do naszej redakcji trafiła najnowsza wersja pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8, mieliśmy okazję dokładniej przyjrzeć się przede wszystkim sztandarowej aplikacji wchodzącej w jego skład: CorelDRAW X8. 

Krzysztof PojawaTesty12 kwietnia 2016712500

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów ostatnich lat. Nic dziwnego - robić to może każdy, wystarczą chęci i dobre buty. Wystarczą, tak. Ale przyda się też aplikacja treningowa na smartfonie, która pozwoli Wam monitorować osiągane podczas biegania wyniki i wszystkie parametry treningowe. Nie wystarczy jednak zainstalować pierwszej lepszej pozycji znalezionej w sklepie Google - tylko niektóre aplikacje biegowe spełniają swoją rolę prawdziwego mobilnego trenera osobistego. Na szczęście nie musicie już tracić czasu i energii na sprawdzanie dziesiątek dostępnych w sklepie propozycji. My zrobiliśmy to dla Was - wybraliśmy najlepsze dostępne za darmo aplikacje dla biegaczy na nadchodzący sezon, które pomogą Wam zrealizować Wasze sportowe cele. 

Krzysztof PojawaTesty31 grudnia 201584750

Jak zlokalizować telefon? To jest bardzo specyficzne pytanie - w większości przypadków nie zadajemy go sobie aż do momentu, w której znalezienie szybkiej odpowiedzi będzie jednocześnie odpowiedzą na pytanie - czy na pewno muszę kupować nowy smartfon? Tak - o lokalizację telefonu pytamy dopiero wtedy, kiedy go zgubimy lub zostanie nam skradziony. Tymczasem odnalezienie utraconego smartfonu jest prostsze, niż się wydaje, a możliwości na jego zlokalizowanie jest kilka. Tym razem przyglądamy się aplikacji ikol X autorstwa LoJack - firmy od lat zajmującej się lokalizowaniem samochodów. Czy z lokalizacją smartfonów poradzi sobie tak samo dobrze i czy stanie się odpowiedzią na pytanie - jak zlokalizować smartfon z Androidem? I tak, i nie - funkcjonalnie bardzo dobra, ale pod wieloma względami mocno kulejąca aplikacja nie wzbudziła w nas takiego zachwytu, jakiego się spodziewaliśmy. 

Marek KowalskiTesty28 listopada 2015156631

Acronis True Image to oprogramowanie doskonale znane chyba każdemu użytkownikowi, który poszukiwał narzędzia do tzw. tworzenia obrazów dysków twardych i partycji. Taki obraz jest dokładną kopią przestrzeni danych (dysk, partycja, kilka partycji itp.). Dysponując obrazem nie tylko chronimy dane (dysponujemy ich kopią zapasową), ale przede wszystkim zachowujemy wszystkie nasze ustawienia, zainstalowane aplikacje, układ ikon pulpitu itd. Krótko mówiąc, dzięki obrazowaniu z łatwością możemy przenosić nasze wypracowane przez długi czas środowisko pracy np. na nowy dysk/SSD. Mieliśmy okazję przyjrzeć się najnowszej generacji Acronis True Image. Choć wydaje się że w kwestii tworzenia obrazów dyskowych wymyślono już wszystko, sprawdziliśmy co potrafi najnowsza wersja tego programu.

Krzysztof PojawaTesty17 listopada 201532750

Aplikacja mobilna to najbardziej oczywisty sposób zarządzania własnym kontem w chyba każdej sieci komórkowej. Sprawdzanie stanu konta, faktur, dokupowanie dodatkowych pakietów - wszystko to najprościej, najszybciej i - zazwyczaj - najwygodniej jest zrobić na własnym smartfonie. Jest jednak jeden warunek. Aplikacja musi być dobrze zaprojektowana i, co najważniejsze, działać. Klienci T-Mobile korzystający z dotychczasowej aplikacji mobilnej tego operatora, nazwanej Mój T-Mobile, nie mieli powodów do zadowolenia. Jakość dziania oprogramowania pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Mówiąc wprost - ta aplikacja nieszczególnie nadawała się do użytku. T-Mobile wziął sobie do serca wszystkie te zarzuty i przygotował nową wersję aplikacji Mój T-Mobile, w której najważniejszą zmianą ma być to, że w końcu zaczęła ona działać w pełni poprawnie, umożliwiając tym samym sprawne zarządzanie kontem przez klientów sieci. Czy tak jest? Sprawdzamy.

Marek KowalskiTesty5 listopada 201564604

Bitdefender to od lat ścisła światowa czołówka, jeżeli chodzi o komercyjne oprogramowanie ochronne dla użytkowników domowych. Okazją do bliższego przyjrzenia się temu oprogramowaniu przez nas jest wprowadzenie właśnie na polski rynek najnowszej generacji pakietów ochronnych tej marki. Sprawdziliśmy na ile przyjazny jest interfejs najnowszego pakietu Bitdefender Total Security 2016 w wersji polskiej. Ponieważ Total Security to najbardziej rozbudowany funkcjonalnie pakiet wśród produktów marki Bitdefender, mieliśmy okazję sprawdzić również w działaniu znacznie więcej funkcji, niż tylko skaner antywirusowy, ochronę proaktywną, czy funkcje zapory. Total Security potrafi sporo więcej - przekonajcie się zresztą sami.

Marek KowalskiTesty26 października 201562960

Oprogramowanie ochronne marki Eset od lat zalicza się do najpopularniejszych rozwiązań antywirusowych, antyspamowych i antywłamaniowych stosowanych w naszym kraju. Polacy lubią słowacką markę i producent sam to podkreśla, informując że z produktów Eset korzysta 3,5 miliona rodaków. My lubimy słowacki produkt, a Słowacy lubią Polaków, czemu dali wyraz tworząc właśnie w Polsce, a dokładniej w Krakowie, swoje centrum badawczo-rozwojowe. Najnowsze wydanie wszechstronnego pakietu ochronnego: Eset Smart Security 2016 to - jak podkreśla sam producent już na opakowaniu produktu - oprogramowanie rozwijane w Polsce. Powinno być zatem świetnie przygotowane właśnie pod kątem zagrożeń atakujących polskich użytkowników. Gdy tylko otrzymaliśmy najnowsze wydanie Eset Smart Security bez zbędnej zwłoki przystąpiliśmy do oceny aplikacji. Wnioski? Zapraszamy do lektury. 

Agnieszka SerafinowiczTesty23 października 201519380

Kanadyjska firma Corel to jeden z najdłużej działających na rynku producentów oprogramowania na komputery osobiste, zarówno te pracujące pod kontrolą kolejnych generacji Windows, jak i sprzęt oznaczony charakterystycznym logo w postaci nadgryzionego jabłka. Kanadyjczycy w Polsce są znani przede wszystkim ze swojego flagowego pakietu CorelDRAW Graphics Suite, ale nie mniejszą renomą cieszy się Painter - najpopularniejszy i chyba wciąż najbardziej zaawansowany program malarski na świecie. Mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej najnowszej wersji programu Corel Painter 2016. Już poprzednia generacja tej aplikacji zyskała nasze uznanie, jak się jednak okazuje, zawsze można coś usprawnić i dodać nowe funkcje nawet do doskonale opracowanego narzędzia. Sprawdziliśmy co nowego wprowadzono w najnowszym wydaniu Paintera.

Marek KowalskiTesty2 października 2015319381

Potrzeba komunikacji to jedna z najsilniejszych ludzkich potrzeb napędzająca naszą cywilizację. Potrzebujemy kontaktu z innymi ludźmi tak samo, jak potrzebujemy wody, żywności czy powietrza. Dzięki olbrzymiemu postępowi technologicznemu, jaki rozegrał się na naszych oczach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat i którego wciąż jesteśmy świadkami, dziś przedstawiciel naszej cywilizacji dysponuje środkami komunikacji o których nasi przodkowie mogli jedynie marzyć. Postanowiliśmy przyjrzeć się aplikacjom stanowiącym istotny wycinek komunikacyjnej rzeczywistości współczesnego świata - mobilnym komunikatorom internetowym.

Marek KowalskiTesty31 lipca 2015260780

W czasie, gdy na "ustach" wszystkich serwisów technologicznych jest Windows 10, my postanowiliśmy przyjrzeć się zupełnie innemu systemowi operacyjnemu: webOS. Oprogramowanie to jest obecnie oferowane jako system zawiadujący "inteligencją" telewizorów SmartTV produkowanych przez koreański koncern LG. Czy faktycznie webOS sprawdza się w roli oprogramowania do telewizora SmartTV? Sprawdziliśmy jak wygląda i jak działa najnowsza, druga generacja systemu stosowanego w telewizorach LG. Zapraszamy na test webOS 2.0.