partner serwisu

Zedge - dzięki tej aplikacji upiększysz swojego smartfona z Androidem

Zedge - dzięki tej aplikacji upiększysz swojego smartfona z Androidem
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
14 listopada 2016, 16:05
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
dzwonki na androida, ikony na androida, tapety na androida, zedge, zedge android, zedge google play

Smartfon z Androidem wcale nie musi być nudny. Ten mobilny system operacyjny bardzo dobrze poddaje się modyfikacjom użytkowników, nawet kiedy telefon wyposażony jest w autorską nakładkę producenta. Jeżeli szukacie dodatkowych tapet, dzwonków, widżetów, ikon dla swojego smartfona, to warto sprawdzić aplikację Zedge, która jest przeogromną bazą takich elementów.

Polecamy
Zedge

Zedge to niezwykle bogata baza tapet, ikon, widżetów, dzwonków oraz gier dla systemu Android. Jeżeli szukacie programu, za pomocą którego upiększycie swojego smartfona, to Zedge jest właśnie dla Was.

Aplikacja Zedge dla systemu Android jest cały czas aktualizowaną bazą tapet, dzwonków, ikon oraz widgetów, za pomocą których w prosty sposób można upiększyć interfejs urządzenia. Producent programu zadbał o to, żeby treści znajdujące się w jego repozytorium można było łatwo wyszukać. Dostępne są widok kategorii oraz prosta wyszukiwarka, która bazując na tagach znajdzie to, czego szukamy. Treści są szeregowane ze względu na ich popularność oraz datę dodania do Zedge. Usługodawca oferuje również własny, promowany strumień polecanych materiałów. Po wybraniu któregokolwiek elementu (tapeta, ikony) możemy sprzwdzić wewnątrze Zedge, jak zmieni się wygląd naszego smartfona. Jeśli to, co zobaczymy spodoba się nam możemy wybrany materiał pobrać - wystarczy tylko nadać aplikacji uprawnienia dotyczące dostępu do multimediów w urządzeniu. Mało tego - program skonstruowano tak, żeby można było dokonać zmiany tapety (czy to na ekranie blokady, czy w menu głównym) bezpośrednio w widoku podglądu. Ogromnym plusem Zedge jest fakt, że wcale nie musimy wychodzić z programu, żeby wykonać wszystkie możliwe modyfikacje. 

Interfejs Zedge

Zedge oferuje bogatą bazę treści upiększających interfejs Androida. Te można prosto wyszukać za pomocą wyszukiwarki lub list podzielonych na kategorie. 

Pewnym wyjątkiem są jednak takie treści, które wymagają przekierowania do Sklepu Google Play. W przypadku paczek tapet oraz gier, które są dostępne w Zedge, program przeniesie nas do centralnego repozytorium aplikacji dla systemu Android i poleci ich pobranie. O ile Zedge dba o jakość umieszczanych w bazie materiałów, tak bezpieczniej jest samemu przeczytać opinie na ich temat. Można z nich wyciągnąć sporo pożytecznych wniosków pozwalających na podjęcie właściwej decyzji. Może okazać się, że na przykład zestaw tapet, który chcemy pobrać mocno obciąża baterię, co może być sporym problem. 

Interfejs Zedge

Zedge to nie tylko tapety - w aplikacji znajdziemy również dzwonki oraz gry.

W przypadku materiałów audio jesteśmy uprawnieni do ich odsłuchu. Dzięki temu możemy przekonać się, czy dany dzwonek lub dźwięk powiadomienia podobają się nam, czy są kompletne i czy zwyczajnie dobrze brzmią w naszym głośniku. Podobnie, jak w przypadku tapet oraz ikon możemy dokonać zmiany bez konieczności wychodzenia z aplikacji. 

Jeżeli sporo korzystacie z Zedge, z pewnością przydadzą się Wam listy treści, które Wam się podobają. Te okażą się pomocne na przykład wtedy, gdy chcecie ujednolicić wygląd interfejsu na różnych wykorzystywanych przez Was urządzeniach. Wtedy, wystarczy tylko zainstalować Zedge na innym urządzeniu, zalogować się na swoje konto i pobrać wszystkie materiały z wcześniej utworzonej listy. Dodatkowo posiadanie takowej upraszcza dostosowanie naszego smartfona po tym, jak na przykład skasujemy z niego dane. 

Interfejs Zedge

Program oferuje również dostęp do widżetów oraz zestawów ikon dla systemu Android.

Producent aplikacji zachowując wytyczne stylistyki Material Design uczynił ją niezwykle przyjazną dla użytkownika. Do kategorii przeniesiemy się za pomocą wysuwanego z lewej strony ekranu menu, w którym znajdziemy także wspomniane wyżej listy, ustawienia aplikacji, a także historię naszych wcześniejszych pobrań. Program działa bez zarzutu nawet na słabszych smartfonach z Androidem i automatycznie dostosowuje rozmiar tapety do rozdzielczości ekranu w urządzeniu. Instalacja widgetów, dzwonków, tapet przebiega bez zarzutu i podczas pracy z aplikacją nie zdarzyło się, żeby spowodowała ona jakikolwiek błąd systemu lub uległa awarii. W Zedge pojawiają się reklamy, ale tylko w dolnej belce, która nie zasłania widoku treści. 

Biorąc pod uwagę ogromną bazę treści dostępnych w Zedge, prostotę obsługi interfejsu aplikacji i niesamowitą wygodę korzystania z niej, trzeba uznać ją za nie tylko godną polecenia, ale i absolutny "must have" dla każdego użytkownika urządzenia z Androidem na pokładzie. Ogromnym plusem Zedge jest fakt, że reklamy są wręcz niezauważalne i nie przeszkadzają w eksplorowaniu dostępnej biblioteki. 

Polecamy
Zedge

Zedge to niezwykle bogata baza tapet, ikon, widżetów, dzwonków oraz gier dla systemu Android. Jeżeli szukacie programu, za pomocą którego upiększycie swojego smartfona, to Zedge jest właśnie dla Was.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.