partner serwisu

Zapytaj Onet na Androida - aplikacja dla wielbicieli grup dyskusjnych

Zapytaj Onet na Androida - aplikacja dla wielbicieli grup dyskusjnych
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
12 września 2016, 23:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android zapytaj, aplikacja zapytaj onet, forum dyskusyjne, grupy dyskusyjne, onet, zapytaj onet, zapytaj onet android

Kiedy internet jeszcze raczkował, bardzo popularne były grupy dyskusyjne, gdzie użytkownicy nie tylko wymieniali się poglądami, ale również szukali pomocy w najróżniejszych sprawach u innych, bardziej doświadczonych internautów. Okazuje się, że tego typu serwisy oraz aplikacje dalej mają ogromne grono zwolenników, a Onet dobrze wie, jak takim osobom dogodzić. Oto aplikacja Zapytaj Onet na Androida, oparta o webowy serwis o tej samej nazwie. 

Polecamy
Zapytaj Onet

Zapytaj Onet to aplikacja łącząca w sobie elementy społecznościowe oraz typowych grup dyskusyjnych, gdzie możecie zadać pytanie, ale i udzielać się w dyskusjach na najróżniejsze tematy. 

Webowa wersja Zapytaj Onet cały czas jest niezwykle popularna i to nie dziwi - internauci w Polsce poszukują miejsca, w którym mogą zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź. Serwis oferuje nie tylko taką możliwość - niejednokrotnie strona jest miejscem dyskusji na przeróżne tematy. Możliwość tworzenia sond motywuje użytkowników do określenia nastrojów innych uczestników, a ponadto - stanowi również niezwykłą wartość poradnikową. Ktoś, kto lepiej zna dane zagadnienie może podsunąć stos świetnych pomysłów dotyczących danej problematyki. Okazuje się tym samym, że fora dyskusyjne i grupy, które kojarzą się nam z czasami PHPBB, czy też Usenetem wcale nie umarły, lecz dalej stanowią bardzo atrakcyjne miejsce spotkań użytkowników internetu. 

Aplikacja Zapytaj Onet dla systemu Android to propozycja świetnie wykorzystująca możliwości Material Design, który stanowi gwarancję odpowiedniego komfortu korzystania z aplikacji. Standardowe miejsce osadzenia menu pomocniczego i zunifikowane przełączniki powinny pomóc świeżym użytkownikom w pierwszych kontaktach z tą aplikacją. Jej obsługa jest niezwykle prosta i każdy, kto radzi sobie z samym smartfonem, nie powinien mieć problemu z tym, aby od razu przejść do komentowania wątków oraz zakładania nowych. 

Zapytaj Onet dla Androida

Najpierw warto w usłudze się zarejestrować, o ile nie posiadamy w niej konta. To możemy zrobić na kilka sposobów. Możemy wykorzystać do tego nasze konto Google lub Facebook, co znacznie skraca proces rejestracji. Wtedy wystarczy ustalić nasz login, hasło i zaznaczyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych, co jest wymagane podczas zakładania konta. Jeżeli wszystko mamy już ustalone, możemy przejść dalej. 

Zapytaj Onet dla Androida

Aplikacja Zapytaj Onet czerpie garściami z typowych serwisów społecznościowych i przy założeniu bardzo szerokiej definicji takich miejsc w Sieci, możemy założyć, że i propozycja Onetu jest właśnie takim medium. Mimo, że nie mamy tutaj do czynienia z typowym serwisem contentowym - nie umieszczamy tutaj z reguły obrazków, nie wrzucamy filmów - to jednak sam mechanizm dostarczania treści przez użytkowników i ich dalszej konsumpcji pozwala nam zakwalifikować serwis jako specyficzne miejsce w Sieci zdatne do zakwalifikowania go w kręgu social media. 

Po pomyślnej rejestracji w usłudze za pomocą aplikacji mobilnej (lub pomyślnym logowaniu), możemy ustalić kategorie i tematykę, która nas interesuje najbardziej. Dzięki temu, główny strumień informacyjny będzie zapełniany właśnie w oparciu o rzeczy, które będą nam najbliższe. Za pomocą tego rozwiązania opartego o kontekst, będziemy informowani w pierwszej kolejności o tym, co nas z pewnością zainteresuje - dzięki temu szybciej dowiemy się czegoś nowego lub też będziemy w stanie prędzej odpowiedzieć na zadane pytanie, o ile nie wykracza to poza nasze możliwości. 

Zapytaj Onet dla Androida

Przeglądając konwersacje w serwisie Zapytaj Onet, możemy natrafić na takie, które stanowią dla nas obietnicę bardzo interesującej konwersacji w grupie. Jeżeli chcemy być na bieżąco z tym, co dzieje się w takiej dyskusji, możemy zaznaczyć ją do obserwowania. Dzięki temu, unikniemy przebijania się przez gąszcz innych pytań w poszukiwaniu sekcji, która zyskała nasze szczególne zainteresowanie. Dodatkowo, jeżeli już zaangażowaliśmy się w dyskusję, o wszelkich odpowiedziach (również w przypadku, gdy założyliśmy wątek), otrzymamy powiadomienia o aktywności w takich miejscach od razu. Toteż, gdy tylko pojawi się cokolwiek, co mogłoby nas zainteresować w dyskusji, nasz telefon nam o tym "powie". My zaś będziemy mogli natychmiast zareagować. 

Zapytaj Onet dla Androida

Dzięki obecności w serwisie Onetu ankiet oraz quizów, również osoby tworzące badania, lub też szukające materiałów do prac dyplomowych mogą zainteresować się stworzeniem bardzo atrakcyjnych form pozyskania danych. Dodatkowo - fakt obecności aplikacji na platformach mobilnych pozwala na dotarcie nie tylko do szerszych, ale i również bardziej specyficznych grup odbiorców. 

Zapytaj Onet technicznie również wypada bardzo przyzwoicie. Przystępny interfejs oparty o Material Design po prostu cieszy oczy, a działanie programu stoi na bardzo wysokim poziomie. Pobieranie danych nie trwa wieki, a same powiadomienia przychodzące na smartfona pojawiają się błyskawicznie i równo z tym, co dzieje się w odsłonie webowej usługi. Dodatkowo, aplikacja działa naprawdę szybko, nie obciąża urządzenia i nie przechowuje dużych ilości danych w urządzeniu. Zatem, jeżeli szukacie czegoś w rodzaju nowoczesnego klona Usenetu w obecnych realiach - Zapytaj Onet jest genialną propozycją. 

Polecamy
Zapytaj Onet

Zapytaj Onet to aplikacja łącząca w sobie elementy społecznościowe oraz typowych grup dyskusyjnych, gdzie możecie zadać pytanie, ale i udzielać się w dyskusjach na najróżniejsze tematy. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.