partner serwisu

Upday - szybkość ma znaczenie

Upday - szybkość ma znaczenie
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
19 września 2016, 15:37
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
agregator newsów, aplikacja, newsy, powiadomienia, samsung, upday

Kto zdobył medal w rzucie oszczepem w Rio? Czy jest wynik meczu Polski z Danią? Co powiedział prezydent Obama podczas szczytu NATO? Chyba każdy z nas zadaje sobie takie, podobne lub nawet zupełnie inne pytania, które jednak mają jeden wspólny element - potrzebę bycia na bieżąco z tym, co właśnie dzieje się w najbardziej interesujących nas kwestiach

Wydarzenia – sportowe, polityczne, rozrywkowe i tak naprawdę wszystkie inne - mają to do siebie, że dzieją się tylko w tym momencie, w którym się dzieją, a większość z nich przestaje być newsem, a staje się historią już po 10 czy 15 minutach. Prosty przykład - Igrzyska Olimpijskie w Rio. Kiedy większość mediów (poza tymi prowadzącymi transmisję na żywo) informuje o zdobyciu brązowego medalu przez Monikę Michalik, naszą zapaśniczkę, na macie od dłuższego czasu o kolejne medale walczą już inne zawodniczki. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni wcześniej, kiedy swój medal zdobywała kajakarka, Marta Walczykiewicz. 

Wielu z Was może powiedzieć - to tylko sport, w dodatku kolejne Igrzyska Olimpijskie dopiero za cztery lata, więc to czy dowiem się o medalu dla polskiego sportowca teraz czy za kwadrans nie ma wielkiego znaczenia. Jest w tym sporo racji, ale niestety czas przekazywania informacji przez większość mediów wygląda dość podobnie również w innych sferach życia publicznego. O niedawnych, dużo poważniejszych od jakiegokolwiek medalu, wydarzeniach w Turcji znaczna część mediów informowała z opóźnieniem. Może i niezbyt dużym, ale w przypadku zdarzeń o tak wielkiej powadze i dynamice mogącym mieć niebagatelne znaczenie.

Druga sprawa, że samo przekazanie informacji, rozumiane jako np. opublikowanie newsa w portalu internetowym, to w wielu przypadkach zdecydowanie zbyt mało. O ile jeszcze mowa o wydarzeniach sportowych, które z natury rzeczy są planowane i interesujące się nimi osoby wiedzą, kiedy i o której godzinie dane zawody będą miały miejsce, to zupełnie inaczej wygląda to w przypadku takich wydarzeń, jak choćby te - przywoływaliśmy je już - które miały miejsce w Turcji, kompletnie niespodziewane, dziejące się nagle i z zaskoczenia. Nawet jeśli media poinformują o nich natychmiast, to informacja ta do wielu osób w ogóle nie dotrze, trudno bowiem wymagać, żeby nawet najbardziej zainteresowani światową polityką każdy dzień i każdą noc spędzali przed komputerem w poszukiwaniu informacji o najnowszych zamachach stanu.

Nie mniejsze znaczenie od samego opublikowania newsa ma też jak najszybsze dotarcie do użytkowników z informacją, że taki news został opublikowany, żeby mieli oni szansę dowiedzenia się praktycznie w czasie rzeczywistym, że coś się wydarzyło i zdecydowania, czy chcą poznać więcej szczegółów, czyli przeczytać artykuł.

Upday

I najprostszą, a przy tym najskuteczniejszą metodą wyjścia do użytkownika z taką informacją jest powiadomienie. Klasyczny smartfonowy push z aplikacji informacyjnej. On jednym krótkim zdaniem informuje o istocie zdarzenia (Zamach stany w Turcji/Mikołajczyk i Nala z medalem) i daje możliwość przejścia do artykułu na ten temat bez konieczności przekopywania się przez setki informacji na stronach głównych serwisów internetowych. Proste, wygodne i skuteczne. Jak choćby w upday - aplikacji newsowej na smartfony Samsunga, która zbiera najważniejsze informacje z wielu serwisów internetowych, a o najważniejszych informuje Was korzystając właśnie z powiadomień push. Co istotne, w znacznej większości przypadków robi to zdecydowanie szybciej, niż serwis internetowy czy aplikacja będąca źródłem danego newsa.

Polecamy
upday

Polskojęzyczna aplikacja newsowa, skupiająca najświeższe wiadomości z wielu różnych źródeł. Oferuje wygodną obsługę, bardzo czytelny interfejs użytkownika i szerokie możliwości konfiguracji otrzymywanych treści.

Jednocześnie upday nie zarzuca użytkowników dziesiątkami powiadomień dziennie. Dzięki temu, że pozwala Wam bardzo precyzyjnie określić obszary zainteresowań, będziecie otrzymywać powiadomienia wyłącznie dotyczące najważniejszych (najważniejszych dla Was!) informacji. Oczywiście otwierając aplikację samemu znajdziecie w niej znacznie więcej najnowszych informacji ze wszystkich wybranych kategorii tematycznych. 

Być może nie musicie nawet instalować upday na waszych Samsungach. Część smartfonów tej marki - np.. Samsung Galaxy S7 czy S7 Edge – ma tę aplikację zainstalowaną fabrycznie. W takim przypadku wystarczy ją uruchomić, wybrać obszary zainteresowania i gotowe, od tego momentu będziecie już zawsze wiedzieć, co z istotnych dla Was rzeczy właśnie się wydarzyło. Jeśli jednak na Waszych smartfonach upday nie został zainstalowany przez producenta, warto zrobić to samemu, pobierając aplikację Upday ze Sklepu Google.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.