partner serwisu

Twitter na smartfony z Windows Phone wreszcie w nowej odsłonie

Twitter na smartfony z Windows Phone wreszcie w nowej odsłonie
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
10 lipca 2014, 02:57
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja twitter dla windows phone, twitter, twitter aplikacja mobilna, twitter na windows phone

Do tego, że mobilny system Microsoftu traktowany jest przez deweloperów aplikacji cokolwiek po macoszemu, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Choć często się zdarza, że kafelkowe wersje aplikacji są gorsze, udostępniane później, niż ich wersje dla iOS czy Androida, a w niektórych przypadkach również w ogóle nie zostają przygotowane, to jednak generalizując można stwierdzić, że takie podejście do Windows Phone jest zazwyczaj domeną pomniejszych twórców smartfonowego oprogramowania. Czasem jednak również giganci potrafią zaspać. Tak właśnie było w przypadku Twittera, którego aplikacja dla mobilnego Windowsa nie mogła doczekać się jakiejkolwiek aktualizacji od listopada ubiegłego roku. Użyliśmy słowa było, gdyż sytuacja zmieniła się radykalnie kilkadziesiąt godzin temu, kiedy to została udostępniona nowa wersja aplikacji przeznaczona właśnie dla smartfonów z Windows Phone. Od poprzedniej wersji minęło więc siedem miesięcy. Sprawdźmy więc, czy tak długie oczekiwanie zostało wynagrodzone nowymi, lepszymi funkcjonalnościami.

Co nowego?

Zacznijmy od interfejsu użytkownika nowego wydania Twittera dla Windows Phone - czy tutaj coś się zmieniło? Owszem, otrzymaliśmy - uwaga! - możliwość wyboru jasnego lub ciemnego tła. Wszyscy szczęśliwi? ;)

Twitter dla Windows Phone  Twitter dla Windows Phone

Nie zabrakło jednak zmian typowo funkcjonalnych. Mamy już możliwość dodawania do twittów kilku zdjęć, możemy także oznaczać tagować osoby, które się na tych zdjęciach znajdują.

Twitter dla Windows Phone

Natomiast zdjęcia dodane do twittów innych użytkowników będziemy widzieli od razu na naszym timeline, bez konieczności wchodzenia do szczegółów każdego twitta. Prostsze stało się także odpowiadanie na twitty, przekazywanie ich dalej oraz oznaczanie jaki ulubione - robimy to za pomocą małych ikonek umieszczonych pod każdą kolejną wiadomością.

Twitter dla Windows Phone

A nowej wersji aplikacji wprowadzono również funkcję automatycznego tłumaczenia obcojęzycznych twittów za pomocą tłumacza Bing. Jakość translacji jest... no cóż, dobrym określeniem będzie nie zawsze optymalna.

Twitter dla Windows Phone

Nowy Twitter dla Windows Phone to także udoskonalone funkcje wyszukiwania i możliwość przypinania do ekranu głównego kafelka z wynikami wyszukiwania konkretnych słów kluczowych. Ta funkcjonalność, przyznajemy, bardzo przypadła nam do gustu.

Twitter dla Windows Phone  Twitter dla Windows Phone

Dodano także obsługę ekranu blokady, na której mogą być wyświetlane najbardziej interesujące twitty. Czy rzeczywiście najbardziej interesujące? Mamy wrażenie, że personalizacja doboru wiadomości nie jest jeszcze w pełni dopracowana.

Twitter dla Windows Phone

Podsumowanie

Nowa aplikacja Twittera (wersja oznaczona jest numerem 3.2.0.0) dla smartfonów z Windows Phone ma jedną niezaprzeczalną zaletę - jest. Po prostu jest. Zdajemy sobie sprawę, że takie podejście może wydawać się minimalistyczne, ale po siedmiu miesiącach oczekiwania na aktualizację już sam fakt, że w końcu ją otrzymaliśmy, zasługuje na duże uznanie. 

Zmiany funkcjonalne to w porównaniu z poprzednim wydaniem aplikacji krok do przodu. Niestety tylko jeden, niezbyt duży i wykonany - mamy wrażenie - trochę od niechcenia. Po raz kolejny użytkownicy iPhonów, a także smartfonów z Androidem dysponują lepszą, pod względem wyglądu i funkcjonalności, wersją oprogramowania. Ważne jednak, że te różnice są zdecydowanie mniejsze, niż były jeszcze dwa dni temu. Pozostaje mieć nadzieję, że na kolejną wersję Twittera dla Windows Phone nie trzeba będzie czekać kolejnych siedmiu miesięcy.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.