partner serwisu

Slither.io - godna XXI w. gra w Węża z trybem wieloosobowym

Slither.io - godna XXI w. gra w Węża z trybem wieloosobowym
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
4 maja 2016, 23:03
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, game, google, gra, io, online, slither, slither.io, snake, wąż, wąż na androida, wąż na smartfona, worm

Ponad 20 lat temu hitem telefonów komórkowych był dodawany do urządzeń Nokii Wąż. Gra cieszyła się ogromna popularnością i od czasu jej powstania co chwilę ktoś próbuje wskrzesić legendę z lepszym lub gorszym skutkiem. Bardzo możliwe, że niedawno udostępniono godnego następcę Snake’a. Bohater tej publikacji szybko zdobył pierwsze miejsca na listach popularności w sklepie Google Play, ale czy stanie się równie kultowy zdecyduje przyszłość. Tym czasem zapraszamy Was do przeczytania naszego rzutu oka na grę Slither.io, godnego XXI w. Węża w trybie wieloosobowym.

Smartfony i tablety doskonale sprawdzają się jako narzędzia do komunikacji i pracy. Także po nie sięgamy często kiedy chcemy obejrzeć film, przeczytać książkę lub zrelaksować się w inny sposób. Wydawać mogłoby się, że gry mobilne to domena jedynie dzieci i nastolatków, jednak także dorośli bardzo często wykorzystują smartfony i tablety do tej formy rozrywki. Co jakiś czas premierę ma gra, która szturmem zdobywa listy przebojów sklepów z aplikacjami mobilnymi. Tak jest w przypadku bohatera tego rzutu oka – Slither.io. Gra zadebiutowała 25 marca i w ciągu zaledwie dwóch tygodni stała się hitem w większości państw, w których dostępna jest usługa Google. Odstępstwem od tej reguły jest Japonia, ale wszyscy wiem, że nie jest to wyłącznie kraj, ale przede wszystkim stan umysłu ;) i jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Co sprawia, że Slither.io stał się tak popularny i na czym polega jego fenomen?

Ten wykres przedstawia szybko rosnącą popularność gry Slither.io w sklepie Google Play.

Zagraj koniecznie!
Slither.io

Znana z dawnych telefonów komórkowych klasyczna gra w węża w nowym wydaniu, zapewniająca rozgrywkę wieloosobową, wysoki poziom grywalności i wielkie emocje.

Slither.io to nic więcej jak unowocześniona gra w Węża znana z bardzo starych telefonów komórkowych produkowanych przez Nokię. Twórca aplikacji – Thorntree Studios – podszedł do tematu w bardzo nowoczesny sposób i postawił na rozgrywkę wieloosobową. I to właśnie ona może odpowiadać za niesamowitą popularności Slither.io. W przeciwieństwie do innych wariantów kultowego już Snake’a, Slither.io pozwala rywalizować graczom ze sobą, co najwyraźniej spodobało się bardzo wielu osobom.

Zasady gry Slither.io są bardzo proste. Zadaniem graczy jest wyhodowanie możliwie najdłuższego węża. Każdego dnia wygrywa jedna osoba i o jej zwycięstwie informowani są wszyscy inny gracze na całym świecie.

Grę rozpoczynamy wpisując pseudonim, pod którym będziemy rozpoznawani. Po tym kroku pojawiamy się na ogromnej, jednak skończonej planszy, wokół nas poruszają się węże innych zawodników, a my musimy zacząć szybko przybierać na długości. Są dwa sposoby na hodowanie węża. Pierwszy z nich to zjadanie ukazujących się w losowo wybranych miejscach kolorowych kulek. Warto także zwracać uwagę na pojawiające się czasami kulki, które poruszają się szybko. Wydawać może się, że ich schwytanie graniczy z cudem, jednak szybkie podwójne dotknięcie ekranu sprawi, że nasz wąż zdecydowanie przyspieszy, co pozwoli na połknięcie i takich kulek. Po planszy możemy poruszać się w dowolny sposób i w przeciwieństwie do pierwowzoru nie musimy martwić się o zderzenie z własnym ogonem.

W czasie takiego sposobu hodowania węża należy zwracać uwagę na węże innych gracz. Zderzenie z nimi spowoduje znieszczenie naszego bohatera i zakończenie gry. Taka forma rywalizacji jest również bardzo dobrym sposobem na szybkie wydłużanie węża. Jeśli uda się nam sprawić, że konkurencyjny uderzy w naszego, to będziemy mogli zebrać pozostawione przez niego kulki i w zależności od długości przechytrzonego przeciwnika przybrać czasem dość zdecydowanie na masie.

I to wszystko. Reguły Slither.io są bardzo proste, co nie oznacza, że taka jest sama gra. Konieczność lawirowania pomiędzy przeciwnikami sprawia, że rozgrywka jest czasem bardzo emocjonująca. W prostocie gry może tkwić także jej siła. W czasie naszych testów co chwilę powtarzaliśmy sobie jeszcze jeden raz i wracamy do pisania, co potwierdza jedynie, że grywalność w Slither.io jest na bardzo wysokim poziomie. Z lekkim sercem grę polecamy każdemu. Aplikacja doskonale nadaje się dla osób, które będą chciały powalczyć o miano najlepszego gracza danego dnia, jak i dla tych szukających rozrywki na kilka lub kilkanaście minut.

Zagraj koniecznie!
Slither.io

Znana z dawnych telefonów komórkowych klasyczna gra w węża w nowym wydaniu, zapewniająca rozgrywkę wieloosobową, wysoki poziom grywalności i wielkie emocje.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.