partner serwisu

Sleep as Android, czyli jak dobrze wstać skoro świt

Sleep as Android, czyli jak dobrze wstać skoro świt
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
9 czerwca 2016, 10:03
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
budzik, budzik na androida, inteligentny budzik, sleep as android, śledzenie snu, zdrowy sen

Sleep as Android to bardzo inteligentny budzik przeznaczony dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego od Google. W tym rzucie oka napiszemy, co oferuje oraz jak działa aplikacja, dzięki której - według zapowiedzi twórców - będziemy spać lepiej i przede wszystkim wstawać łatwiej, a także w zdecydowanie lepszym nastroju.

Budzik. Jeden z najbardziej znienawidzonych sprzętów domowych. Kto z nas lubi, kiedy przerywa on sen i oznajmia nastanie kolejnego dnia? Takich osób zapewne jest niewiele. Jedną z metod na umilenie sobie tego codziennego rytuału jest zmiana dźwięku budzika na taki, który sprawi, że obudzimy się mniej zirytowani. Jest jednak prosty sposób na szybkie i bezbolesne wstawanie, nawet o bardzo wczesnych porach - mobilna aplikacja Sleep as Android. Ten bardzo inteligentny budzik, który instaluje się w smartfonie, jest w stanie zorientować się kiedy śpimy płycej i właśnie wtedy uruchamia alarm. Sprawia to, że łatwiej jest się wybudzić, wstawanie jest zdecydowanie przyjemniejsze, a co za tym idzie nasze nastawienie na resztę dnia już na starcie jest lepsze. Wydawać mogłoby się, że to jedynie marketingowa gadka, jednak z naszych redakcyjnych testów wynika dokładnie to, co napisaliśmy w poprzednim zdaniu – Sleep as Android naprawdę działa.

Aplikacja jest niestety płatna. Po zakończeniu okresu testowego konieczne będzie uiszczenie jednorazowej opłaty w wysokości 9,99 zł. W przeciwnym przypadku funkcje takie, jak Śledzenie snu oraz Inteligentne budzenie będą działać jedynie w losowo wybrane dni.

Jak to jest spać jak Android?

Polecamy
Sleep as Android

Sleep as Android to bardzo inteligentny budzik, który nie tylko pomoże wstać w dobrym nastroju, ale także umożliwi śledzenie i analizowanie snu i może poprawić jego jakości. 

Ze Sleep as Android możemy korzystać jak ze zwykłego budzika. W takim trybie aplikacja pozwala na ustawianie różnych alarmów, przypisywanie do nich melodii, ustalanie długości drzemki, czy włączenie funkcji wymagającej do wyłączenia dźwięku rozwiązania prostego zadania matematycznego, zeskanowanie kodu QR lub przesunięcie smartfowna nad znacznikiem NFC, które możemy umieścić obok lusterka w łazience. To z kolei ma sprawić, że ruszymy się z łózka lub przynajmniej rozbudzimy mózg na tyle, żeby nie chciał zasypiać z powrotem. Jednak takie rzeczy potrafi duża ilość podobnych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.

Kolejne z dostępnych w Sleep as Android funkcje pomagają w zasypianiu. Po ustawieniu optymalnej długości snu (która dla każdego jest inna) aplikacja będzie nas informować o tym, że powoli czas szykować się do łózka. Funkcja ta może być przydatna dla tych, którzy potrafią zatracić się wieczorem lub w nocy przeglądając internet lub pracując. Osoby korzystające z komputera lub urządzeń mobilnych przed snem powinny zainteresować się także testowanymi przez nas aplikacjami f.lux oraz Twilight, które redukują zły wpływ niebieskiego światła emitowanego przez wyświetlacze na szybkość zasypiania oraz jakość snu.

Kiedy już położymy się wygodnie, opisywany program może odgrywać kołysanki, które mają pomóc w szybkim zaśnięciu. Tak jak w przypadku alarmów, możemy wybierać między różnymi dźwiękami – burzą, odgłosami wielorybów i innymi. Osoby, chcące rozpocząć eksperymenty ze świadomym snem także znajdą w Sleep as Androida coś dla siebie. Aplikacja pozwala na włączenie dźwięków, które są emitowane, kiedy nasz organizm znajduje się w głębokich fazach snu.

W połączeniu ze specjalnymi opaskami na oczy, Sleep as Android może zapobiegać zjawisku zwanemu jet lag, występującemu po relatywnie szybkiej zmianie strefy czasowej w czasie dalszych podróży. W aplikacji znalazła się także funkcja pozwalająca na nagrywanie naszych odgłosów w czasie snu. Dzięki niej możemy sprawdzić czy chrapiemy lub mówimy przez sen. Albo czy nie nawiedza nas jakiś duch, tylko o tym nie wiemy. W czasie przesłuchiwania takich nagrań można poczuć się, jak w czasie seansu z filmem Paranormal Activity.

Jednak najbardziej przydatną funkcjami są Śledzenie snu oraz Inteligentne budzenie. Wymagają one położenia smartfona w łóżku obok nas, kiedy kładziemy się spać. Dzięki temu i wbudowanym w urządzenie mobilne czujnikom, aplikacja będzie orientować się w jakiej fazie snu aktualnie się znajdujemy. To z kolei pozwoli Sleep as Android obudzić nas gdy śpimy płytko. Funkcja Inteligentne budzenie może aktywować się przed ustawionym przez nas alarmem, jednak zakres czasu, w którym może być włączona możemy ustawić ręcznie. To właśnie te mechanizmy mają sprawić, że będziemy budzić się łatwiej i zdecydowanie lepszym humorze. Brzmieć to może nieprawdopodobnie, jednak nasze testy wykazały, że Sleep as Android naprawdę działa. Potrzeba jedynie kilku nocy, żeby przyzwyczaić się do takiego sposobu budzenia.

Sleep as Android może integrować się takimi programami jak Kalendarz, Tasker oraz IF. Nie zabrakło także możliwości współpracy z usługą Google Fit, inteligentnymi zegarkami, nie mniej sprytnym żarówkami a dane zbierane przez program można przenosić do Dysku Google. Wszystkie informacje gromadzone przez program przedstawiane są w formie wykresów. Dzięki temu mamy możliwość analizowania i zrozumienia tego, jak śpimy, a to z kolei może pomóc nam w poprawieniu jakości snu.

Podsumowanie

Sleep as Android to przede wszystkim budzik. Może być z powodzeniem wykorzystywana jako zastępstwo dla domyślnych w smartfonach aplikacji, jednak duże możliwości konfiguracji oraz ogromna, jak na tego typu aplikację, ilość opcji sprawia, że Sleep as Android wyróżnia się nawet wśród konkurencji dostępnej w sklepie Google Play. Jednak to, dzięki czemu opisywany przez nas program jest wyjątkowy, to możliwość śledzenia snu oraz inteligentnego budzenia, kiedy użytkownik znajduje się w jego płytkiej fazie, co nie tylko ułatwia wstawanie, ale także pozwala rozpocząć dzień w zdecydowanie lepszym humorze.

Polecamy
Sleep as Android

Sleep as Android to bardzo inteligentny budzik, który nie tylko pomoże wstać w dobrym nastroju, ale także umożliwi śledzenie i analizowanie snu i może poprawić jego jakości. 

2016.06.13, 11:24
Straszne bzdury. Budzik sprawdza kiedy śpię lekko i wtedy mnie delikatnie budzi, abym wstał radosny. To znaczy, ze zamiast o 5:00 obudzi mnie o 7:20, a ja będę skakał z radości, że się spóźniłem do pracy i obetną mi trochę premii.
Po prostu rewelacyjny pomysł.
Do tej pory myślałem, że zadaniem budzika jest obudzić człowieka (na pewno obudzić) o wyznaczonej porze. Jak widać byłem w błędzie.
2016.06.13, 12:13
romil @ 2016.06.13 11:24
Straszne bzdury. Budzik sprawdza kiedy śpię lekko i wtedy mnie delikatnie budzi, abym wstał radosny. To znaczy, ze zamiast o 5:00 obudzi mnie o 7:20, a ja będę skakał z radości, że się spóźniłem do pracy i obetną mi trochę premii.
Po prostu rewelacyjny pomysł.
Do tej pory myślałem, że zadaniem budzika jest obudzić człowieka (na pewno obudzić) o wyznaczonej porze. Jak widać byłem w błędzie.

Wydaje nam się, że dość wyraźnie napisaliśmy, że funkcja inteligentnego budzenia aktywuje się PRZED ustawionym alarmem.

'Funkcja Inteligentne budzenie może aktywować się przed ustawionym przez nas alarmem, jednak zakres czasu, w którym może być włączona możemy ustawić ręcznie.'
rob12345
2016.06.13, 15:00
Żadne bzdury, używam ok kilku lat i działa bardzo sprawnie, a program od kiedy mam z nim przyjemność bardzo intensywnie się rozwija.