partner serwisu

Salvage - świetna gra na Windows i Windows Phone od twórców Guitar Hero

Salvage - świetna gra na Windows i Windows Phone od twórców Guitar Hero
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
27 maja 2014, 03:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
mad fellows, salvage, universal windows app, windows, windows phone

Strzały, pułapki, dynamiczna muzyka a przede wszystkim szybka i wymagająca refleksu akcja i wciągająca rozgrywka - oto przepis na dobrą grę i taka właśnie jest Savage. Jej autorami nie są postaci nieznane w developerskim świecie, wręcz przeciwnie - Paul Norris i Daniel Horbury to współtwórcy między innymi Guitar Hero i DJ Hero i już samo to zapowiada udaną zabawę.

Savage można określić na dwa sposoby - dla jednych będzie ona grą akcji, dla innych grą rytmu. Dlaczego używamy takiego określenia? Zadaniem gracza jest sterowanie pojazdem latającym (czy kosmicznym - tego nie wiemy, choć zapewne tak)  lecącym wewnątrz tunelu, w którym co chwila pojawiają się ściany, które należy omijać i obce pojazdy stanowiące cel do zestrzelenia. Ale nie wystarczy po prostu skręcić czy strzelić. Chcąc zdobyć jak największą ilość punktów, pozwalającą przejść na kolejne etapy i poziomy trudności, należy robić to w odpowiednim momencie, który jest wyznaczany przez grającą w tle muzykę. Cała rozgrywka odbywa się w jej rytmie. Dobór muzyki też nie jest przypadkowy - usłyszymy tu utwory takich gwiazd bass music, jak Skism, Must Die! czy Far Too Loud. 

Salvage

Kiedy uruchomimy grę po raz pierwszy, wita nas ona krótkim tutorialem, pokazującym zasady rozgrywki i sposób sterowania pojazdem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to zupełnie proste. Wystarczy jednak po zapoznaniu się z przewodnikiem przejść do gry szkoleniowej, żeby zrozumieć, że co prawda sterowanie pojazdem jest proste, ale już odpowiednie sterowanie, zapewniające zdobycie dużej ilości punktów, wystarczającej do przejścia na kolejne poziomy trudności do najprostszych zadań nie należy.

Salvage

Wystarczy skręcić lub strzelić minimalnie zbyt wcześnie lub zbyt późno, żeby stracić szansę na dobry wynik. Wbrew początkowemu wrażeniu Salvage, choć nie jest skomplikowaną grą, na pewno nie jest łatwa. 

Salvage

W grze przygotowane zostały trzy etapy, każdy z kilkoma poziomami trudności. Żeby przejść do etapu drugiego, musimy pokonać najpierw wszystkie poziomy na pierwszym etapie. A zdecydowanie nie jest to rzecz prosta. 

Jeśli natomiast chcemy zagrać na etapie trzecim, musimy kupić pakiet VIP. Zawiera on nie tylko dodatkowy poziom gry, ale też dodatkowe podkłady muzyczne, których w podstawowym, bezpłatnym wariancie Salvage dostajemy tylko trzy.

Możemy kupić cały pakiet, kosztujący prawie prawie 20 zł, możemy również kupować pojedyncze ścieżki dźwiękowe (każda z nich to koszt 6,49 zł) i pakiety pieniężne, służące w grze do rozbudowywania naszego pojazdu - zwiększania jego mocy, stabilności, wytrzymałości czy też zmiany koloru.

Salvage

W tym miejscu musimy przyznać twórcom, że kwestie płatności wewnętrznych i tego, co za nie otrzymujemy, rozwiązali bardzo dobrze. W wersji bezpłatnej Salvage jest w pełni funkcjonalne i zapewnia całkiem sporo dobrej zabawy, jednak rozbudowanie naszego pojazdu zdecydowanie ułatwia osiąganie dobrych wyników a przede dokupienie dodatkowej muzyki powoduje, że nawet dla niej samej chce się włączać grę znowu i znowu.

Gra działa bardzo płynnie zarówno na smartfonach z Windows Phone - wypróbowaliśmy ją na dwóch urządzeniach, jednym z nich była Nokia Lumia 820 a drugim Nokia Lumia 1320, jak i na tablecie Asus VivoTab a także na niemłodym już laptopie Fujitsu Siemens Amilo Pi3540, wyposażonym w procesor Intel Core 2 Duo T5800 i 4 GB pamięci RAM. Niezależnie od użytego sprzętu, Salvage nie sprawiała jakichkolwiek problemów w funkcjonowaniu, grafika nie zacinała, nie zanotowaliśmy też żadnych opóźnień w reakcji na sterowanie. W tym miejscu należy jednak powiedzieć, że gra na urządzeniach dotykowych z ekranem o przekątnej 6 cali lub większym nie należy do najwygodniejszych. O ile na mniejszej Lumii 820 obsługa jedną ręką nie stanowiła problemu, o tyle większe urządzenia wymagały użycia palców obu dłoni.
Sterowanie myszką na laptopie wymagało nieco przyzwyczajenia, ale po kilkunastu minutach stwierdziliśmy, że jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Salvage to gra absolutnie warta polecenia wszystkim tym, którzy lubią niezbyt skomplikowane, ale mimo wszystko dość trudne i bardzo wciągające gry. Szybka akcja, trochę strzałów i przede wszystkim sporo dobrej muzyki (choć nie ukrywamy, że gdyby jedną ze ścieżek dźwiękowych był np. Painkiller zespołu Judas Priest, grałoby się nam jeszcze lepiej) - jeśli tego oczekujecie po grach na smartfony i nie tylko, Salvage jest właśnie dla was.

Jeśli chcecie w nią zagrać, możecie pobrać ją za darmo dla Windows i Windows Phone a już niedługo będzie dostępna także dla posiadaczy urządzeń z Androidem oraz i OS.

--
Smartfony Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 1320 przekazała nam firma Nokia.
Tablet Asus VivoTab Smart otrzymaliśmy od firmy Microsoft.
Płatności w grze dokonywaliśmy za pomocą Karty Przedpłaconej Microsoft, którą otrzymaliśmy również od firmy Microsoft.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.