partner serwisu

Prisma na Androida w końcu w sklepie Google Play

Prisma na Androida w końcu w sklepie Google Play
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
25 lipca 2016, 14:13
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, edycja zdjęć, efekty na zdjęcia, filtry na zdjęcia, google, prisma, prisma na androida, sztuka, zdjęcia ze smartfona jak obrazy, zdjęcia ze smartfona jak sztuka

Drugą obok Pokemon GO aplikacją mobilną zdobywającą w ostatnich dniach ogromną popularność jest Prisma - nowa aplikacja do edycji zdjęć. Od dziś mogą z niej korzystać nie tylko użytkownicy urządzeń mobilnych Apple, ale dzięki temu, że trafiła w końcu do sklepu Google Play również posiadacze smartfonów z Androidem. Z Prismy dla Androida mogą już korzystać wszyscy, którzy chcą, żeby robione przez ich smartfony zdjęcia wyglądały jak sztuka najwyższych lotów. Sprawdziliśmy, czy warto interesować się kolejnym program do edycji zdjęć i jak korzystać z aplikacji Prisma dla Androida.

Aplikacja Prisma zadebiutowała kilka tygodni temu w wersji przeznaczonej dla smartfonów Apple i szybko stała się bardzo popularna wśród użytkowników. Pod koniec zeszłego tygodnia z programu korzystało niemal 1,5 miliona użytkowników dziennie. Wszystko za sprawą dużej liczby filtrów, które w prosty sposób pozwalają zmienić zdjęcia robione smartfonami w prawdziwe dzieła sztuki. Początkowo aplikacja budziła także spore kontrowersje, ponieważ w polityce prywatności przeczytać można, że producent programu przetrzymuje wszystkie przechwycone przez użytkowników fotografie i zastrzega sobie prawo do możliwości ich edycji. Wynika to jednak z tego, że zmiany wprowadzane w zdjęciach przez użytkowników smartfonów wykonywane są na serwerach firmy Prisma Labs. Dzięki temu wszystkie operacje wykonywane są szybko nawet na mniej wydajnych smartfonach.

Dziś także użytkownicy urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego od Google mogą korzystać z tej niezwykle popularnej aplikacji, bo Prisma na Androida zadebiutowała oficjalnie w sklepie Google Play. Na początku tego rzutu oka chcemy zwrócić uwagę wszystkich na podszywające się pod oryginalną Prismę programy. Początkowy brak aplikacji na Androida sprawił, że na popularności Prismy postanowili zarobić inny niż Prisma Labs twórcy oprogramowania. Dlatego też w sklepie Google Play pełno jest nieoficjalnych programów, które nie oferują funkcji dostępnych w oryginalnej Prismie i mogą wymuszać na użytkownikach płatności lub stanowić zagrożenie dla danych przechowywanych w pamięci smartfonów. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich do instalowania Prismy dla Androida za pośrednictwem odnośników zamieszczonych w tym artykule.

Prisma dla Androida

Polecamy
Prisma dla Androida

Niezwykle popularna aplikacja do szybkie i łatwej edycji zdjęć. Prisma dla Androida dzięki kilkunastu artystycznym filtrom i efektom pozwala przekształcić nawet najzwyklejsze zdjęcie w małe, cyfrowe dzieło sztuki. 

Prisma dla Androida to darmowa aplikacja pozwalająca na edycję zdjęć przechwytywanych przez program lub tych zapisanych w pamięci urządzenia. Twórcy programu dołączyli do niego bogaty zestaw filtrów sprawiających, że każda fotografii może zostać zmienione nie do poznania. A wszystko w szybki, prosty i niewymagający od użytkowników żadnej wiedzy na temat edycji zdjęć sposób. Program jest kompatybilny z Androidem 4.1 oraz nowszymi.

Interfejs aplikacji jest niezwykle prosty i łatwy w obsłudze. Po włączeniu programu użytkownikom prezentowane jest okno z uruchomionym już aparatem. W tym momencie możemy zarządzać ikoną lampy błyskowej, przełączać się między przednią i tylna kamerą, a także zajrzeć do menu Ustawień, gdzie możliwe jest wyłączenie znaku wodnego domyślnie dołączanego do tworzonych przez aplikację zdjęć, czy ich automatyczne zapisywanie. W dolnym prawym rogu znajduje się również przycisk pozwalający na przeglądanie fotografii zapisanych w pamięci urządzenia.

Prisma dla Androida

Zdjęcia robione przez aplikację Prisma dla Androida są w formacie, który wykorzystuje popularny serwis społecznościowy Instagram. Dzięki temu fotografie można szybko udostępnić w tej usłudze bez konieczności ich dodatkowej edycji. Prisma dla Androida pozwala także na dzielenie się twórczością użytkowników w innych popularnych serwisach, jak Facebook. Jednak zanim to nastąpi należy zrobione zdjęcie zmodyfikować w aplikacji. Służą do tego filtry, których ikony wyświetlane są pod fotografią. Po wybraniu i zastosowaniu odpowiedniego efektu, którego siłę można regulować przesuwając palcem poziomo po modyfikowanym zdjęciu, fotografia zapisywana jest w pamięci smartfona, dzięki czemu użytkownicy mają do niego łatwy dostęp.

Używanie aplikacji Prisma dla Androida wygląda bardzo podobnie w przypadku zdjęć zapisanych już wcześniej w pamięci urządzenia lub przechwyconych inną aplikacją. Dotknięcie ikony Galerii przenosi użytkowników do widoku miniatur fotografii, gdzie można wybrać konkretne zdjęcie, które następnie można przyciąć do żądanych rozmiarów. Kiedy to jest już zrobione, tak jak wcześniej należy zastosować wybrany filtr i zdjęcie gotowe jest do podbijania serc znajomych i innych użytkowników.

Podsumowanie

Korzystanie z aplikacji Prisma dla Androida jest bardzo proste, a efekty jej pracy bardziej niż zadowalające. Program potrafi bardzo drastycznie przeobrazić każde zdjęcie dzięki kilkunastu zintegrowanym z aplikacją filtrów. Niestety korzystanie z Prismy dla Androida wymaga połączenia internetowego, bo wszystkie operacje na zdjęciach wykonywane są na serwerach firmy Prism Labs. Sprawia to, że z jednej strony nawet mniej wydajne urządzenia radzą sobie bardzo dobrze z edycją zdjęć, ale z drugiej mogą występować problemy z dostępem do usługi. Tak jak ma to miejsce dziś, bo aplikacja notorycznie informuje, że zbyt duża ilość użytkowników korzysta w danej chwili z aplikacji i przetwarzanie obrazów jest niemożliwe. Widać producenci nie docenili popularności swojego programu i nie dostosowali odpowiednio infrastruktury przed udostępnieniem aplikacji Prisma dla Androida. Ten problem zostanie najprawdopodobniej bardzo szybko rozwiązany i każdy, już bez problemów, będzie mógł przekształcać swoje zdjęcia w małe, cyfrowe dzieła sztuki.

Polecamy
Prisma dla Androida

Niezwykle popularna aplikacja do szybkie i łatwej edycji zdjęć. Prisma dla Androida dzięki kilkunastu artystycznym filtrom i efektom pozwala przekształcić nawet najzwyklejsze zdjęcie w małe, cyfrowe dzieło sztuki. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.