partner serwisu

Podróżuj po całej Europie z GoEuro

Podróżuj po całej Europie z GoEuro
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
15 maja 2017, 14:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bilety, goeuro, goeuro jak korzystać, goeuro obsługa aplikacji

Za każdym razem jak jesteśmy za granicą i chcemy wesprzeć się telefonem do wyboru środku transportu lub zakupu biletów musimy szukać aplikacji lokalnego przewoźnika. A w zasadzie to musieliśmy. Aplikacja GoEuro pozwoli odnaleźć najlepsze połączenie kolejowe, autobusowe i lotnicze. A jakby tego było mało, umożliwi również zakup biletu, bez konieczności jego późniejszego drukowania. Całość działa w praktycznie całej Europie, działa bardzo sprawnie i zapewnia wysokie bezpieczeństwo transakcji.

GoEuro można porównać do szwajcarskiego scyzoryka jeżeli chodzi o podróżowanie po Europie. Aplikacja ma już ponad 30 mln zadowolonych użytkowników ze 120 krajów i pozwala na darmowe porównanie ofert kolejowych, autobusowych i lotniczych w czasie rzeczywistym. Jej baza danych jest w zasadzie kompletna i obejmuje nie tylko większe miasta, ale również i małe miasteczka i wioski. Jest też bardzo wygodna: możemy ją tak ustawić, by na jednym ekranie zestawiła nam wszystkie pociągi, autobusy i loty. Pozwala też na kupowanie biletów od 450 partnerów komunikacyjnych, stosując szyfrowanie transmisji podczas płatności. Zakupione bilety dostępne są w pamięci aplikacji, również wtedy gdy telefon nie ma dostępu do Internetu.

Polecamy
GoEuro

Aplikacja GoEuro to coś w rodzaju szwajcarskiego scyzoryka dla europejskich podróżników. Pozwala na łatwe wyszukiwanie najlepszych połączeń pomiędzy europejskimi miastami, miasteczkami i wsiami. GoEuro skanuje dostępne połączenia kolejowe, autobusowe i lotnicze i pozwala nam na wybór najszybszej i najtańszej trasy. Pozwala też na zakup biletów na podróż, które będą dostępne w pamięci offline aplikacji.

GoEuro – jak korzystać? Najpierw sprawy porządkowe

Po zainstalowaniu trzeba będzie przeprowadzić jednorazową konfigurację aplikacji. Na samym początku poprosi ona o założenie konta w usłudze. Możemy to zrobić ręcznie lub wybrać import naszych danych z Facebooka lub Konta Google. Od tej pory aplikacja będzie już pozwalała na realizowanie swoich podstawowych funkcji, na tym jednak nie koniec. Trzeba podać jeszcze nasze szczegółowe dane oraz metody płatności, za pomocą których będziemy kupować bilety. Obie te czynności wykonamy po wciśnięciu przycisku Menu w prawym górnym rogu interfejsu aplikacji.

Na GoEuro możemy zarejestrować się ręcznie lub półautomatycznie

Zacznijmy od funkcji „Dane pasażera”. Tam należy wypełnić wszystko to, czego nie wypełnialiśmy przy rejestracji. Będą to płeć, data urodzenia, adres zamieszkania i numer paszportu lub dowodu osobistego. Następnie, po zapamiętaniu danych, dodajmy metodę płatności. Usługa przyjmuje karty MasterCard, Visa, Maestro i Visa Electron. Będziemy musieli przepisać dane karty do aplikacji. Bez obaw, połączenie jest w pełni szyfrowane i nikt nie „podsłucha” danych naszej karty.

Warto od razu skonfigurować swoje dane w GoEuro

Ostatnia rzecz to Ustawienia. Tam możemy wprowadzić ewentualne karty rabatowe jakie posiadamy oraz ustalić w jakiej walucie mają się wyświetlać ceny połączeń komunikacyjnych. Oczywiście, ceny są dostępne również i w złotówkach.

GoEuro – czas udać się w podróż!

Obsługa aplikacji jest banalnie prosta, jednak na wszelki wypadek, przejdźmy przez wszystkie kroki wspólne. Na jej głównym ekranie mamy prosty formularz do wypełnienia. A więc miejsce startu podróży i jej końca. Oprócz tego musimy wpisać datę wyjazdu i (ewentualnej) podróży powrotnej. Na sam koniec musimy wybrać liczbę podróżujących osób z rozdziałem na dorosłych, dzieci i niemowlęta. Gdy już to wszystko wypiszemy należy kliknąć w przycisk Szukaj.

Wyniki wyszukiwania możemy w GoEuro dowolnie sortować

W tym momencie przechodzimy do następnego ekranu, na którym są prezentowane wszystkie możliwe połączenia według wybranych przez nas kryteriów. Po lewej pojawiają się połączenia kolejowe, po środku autobusowe a po prawej lotnicze. Możemy też kliknąć na mapę w prawym górnym rogu i zobaczyć trasę naszej podróży. Przy każdej z kategorii wyświetlana jest najniższa cena połączenia. Z kolei w prawym dolnym rogu wyświetlana jest pomarańczowa ikona służąca do filtrowania wyników wyszukiwania. Możemy ustawić sposoby sortowania ofert, maksymalną liczbę dopuszczalnych przesiadek oraz dopuszczalne godziny odjazdu. 

Ostatni krok to zakupienie biletu w GoEuro

Ostatnim krokiem jest wybór jednej konkretnej wyprawy. Należy w nią kliknąć. Aplikacja zaprezentuje jej dokładne szczegóły oraz oferty od kilku pośredników. Domyślnie wybrana jest najtańsza, ale być może z jakichś względów zechcemy wybrać inną. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkiego należy kliknąć Zarezerwuj teraz i postępować według instrukcji pośrednika. Po zarezerwowaniu i opłaceniu nasza rezerwacja, wraz z cyfrowymi biletami, będzie dostępna pod przyciskiem menu w kategorii Moje rezerwacje.

GoEuro zostaje na stałe w moim telefonie. W twoim zapewne też

Nie będziemy ci jej jednak wciskać na siłę. Sama aplikacja jest darmowa, więc serdecznie zachęcamy do samodzielnych jej testów. Jej oferta cały czas się poszerza, już teraz oferuje bilety takich przewoźników jak :PolskiBus, Eurolines, LOT, WizzAir, EasyJet, Lufthansa, Deutsche Bahn, TrenItalia, SNCF, Flixbus oraz wielu innych. W sumie 46 tys. dostępnych tras! A wszystko to tak tanio, jak tylko jest dostępne i bez konieczności posiadania żadnej innej aplikacji. Sami przyznacie, że już z opisu brzmi to zachęcająco. Praktyka, jak zapewniamy, jest tylko lepsza.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.