partner serwisu

Onet Poczta dla Androida - szybki i wygodny klient poczty e-mail

Onet Poczta dla Androida - szybki i wygodny klient poczty e-mail
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
28 kwietnia 2016, 13:12
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bezpieczeństwo, e-mail, grupa onet, klient e-mail, klient poczty elektronicznej, onet, poczta elektroniczna, poczta onet, poczta onet na androida, spam

Poczta elektroniczna to obok komunikatorów internetowych jedna z najpopularniejszych form komunikacji. Korzystamy z niej codziennie, jednak bardzo często nasze skrzynki odbiorcze zalewają fale spamu i reklam, co utrudnia dotarcie do ważnych treści. Nie zawsze mamy też czas na uruchomienie przeglądarki internetowej i zalogowanie się w usłudze e-mail. Wspomniane problemy nie dotyczą Poczty Onet oraz przeznaczonej dla Androida aplikacji do jej obsługi. W tym rzucie okiem napiszemy dlaczego takie połączenie jest jednym z najlepszych tandemów na rynku.

Dziś bardzo ciężko obejść się bez konta e-mail. Usługa ta jest tak popularna, że niemal na każdym kroku jesteśmy proszeni o podawanie swojego adresu, który będzie służył do komunikacji z nami lub weryfikacji podanych danych. Prostota związana z wysyłaniem i odbieraniem e-maili sprawia, że bardzo często wybieramy tę formę komunikacji do kontaktowania się z rodziną i znajomymi oraz dzielenia się z nimi zdjęciami, a nawet filami.

Poczta w Onecie - czy dla aplikacji warto wybrać tę usługę?

Polecamy
Onet Poczta

Aplikacja mobilna do obsługi kont mailowych w usłudze pocztowej Onetu. Charakteryzuje się prostotą obsługi, czytelnym interfejsem i wieloma funkcjami ułatwiającymi zarządzanie pocztą elektroniczną.

Ta popularność poczty elektronicznej wykorzystywana jest do rozsyłania spamu, który nie tylko zaśmieca nasze skrzynki odbiorcze, ale może zawierać również różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie, wyłudzać dane do logowania w serwisach bankowych lub po prostu pieniądze. Dlatego tak ważne jest, żeby korzystać z usługi poczty elektronicznej, która już na poziomie dostawcy zadba o to nasze bezpieczeństwo. Tak jest w przypadku usługi Poczta Onet, a przeznaczona do jej obsługi aplikacja na Androida sprawia, że korzystanie z nawet wielu kont pocztowych jednocześnie jest bardzo wygodne.

Z aplikacją Onet Poczta dla Androida spędziliśmy wiele godzin, wysłaliśmy i odebraliśmy za jej pomocą także bardzo dużo maili zawierających jedynie tekst, ale także takie z mniejszymi i większymi załącznikami. Program został prześwietlony przez naszą redakcję i z lekkim sercem możemy powiedzieć, że aplikacji Onet Poczta dla Androida, to szybki i wygodny klientów poczty elektronicznej pozwalający na jednoczesną obsługę nawet wielu skrzynek odbiorczych oferowanych w ramach usługi Onetu.

Jak pisaliśmy we wstępie, bardzo ważnym czynnikiem, którym należy kierować się w czasie wybierania dostawcy poczty elektronicznej jest bezpieczeństwo. Obrane zostało ono za punkt honoru Poczty Onet, której filtry antyspamowe dbają o to, żeby do naszych skrzynek odbiorczych nie trafiały niepożądane i potencjalnie niebezpieczne wiadomości.

Zaletą usługi Onetu jest przeznaczona dla Androida aplikacja, która ułatwia obsługę skrzynki pocztowej. Dzięki programowi użytkownicy mogą szybko, wygodnie i w każdej chwili wysłać wiadomości. Są także informowani w czasie rzeczywistym za pomocą powiadomień push o nowych e-mailach.

Brak spamu, prosty i czytelny interfejs oraz wiele przydatnych funkcji, to wizytówki aplikacji Onet Poczta dla Androida.

Dużym atutem aplikacji Onet Poczta jest szybka konfiguracja. Żeby rozpocząć korzystanie z programu wystarczy wpisać adres e-mail oraz przypisane do niego hasło i po chwili wyświetla się na ekranie zawartość żądanej skrzynki odbiorczej.

Kolejną zaletą aplikacji Onet Poczta dla Androida jest jednoczesna obsługa wieli skrzynek odbiorczych oferowanych przez najpopularniejszy polski portal internetowy. Twórcy programu zadbali o to, żeby nawet w takim przypadku widok wszystkich prezentowanych wiadomości był czytelny. Możliwe jest to dzięki możliwości przeglądania każdego konta osobno lub wszystkich jednocześnie dzięki zintegrowanej skrzynce odbiorczej. Kolejne aktualizacje bardzo młodej aplikacji Onet Poczta dla Androida mają pozwolić na dodawanie konto pocztowych innych dostawców.

Aplikacja Onet Poczta pozwala na dodawanie do e-maila załączników. Mogą to być pliki zapisane w pamięci urządzenia mobilnego lub przechowywane w usługach chmurowych, jak Dysk Google, OneDrive, Zdjęcia Google, Dropbox czy Onet Dysk. Warte uwagi jest to, że maksymalny rozmiar wiadomości to 50 MB.

Bohater tego rzutu okiem oferuje użytkownikom również szybką wyszukiwarkę, która pomaga w odnajdowaniu maili. Oprócz słów kluczowych do przeszukiwania skrzynki odbiorczej można użyć takich parametrów, jak daty, nadawcy czy załącznika. Wśród wielu przydatnych funkcji dostępnych w aplikacji Onet Poczta dla Androida warto wspomnieć o możliwości oznaczania gwiazdkami ważnych wiadomości.

Podsumowanie

Onet Poczta dla Androida to stosunkowo młoda aplikacja. Pierwsza wersja pojawiała się w sklepie Google Play w lutym tego roku. Od tego czasu jej twórcy ciągle wprowadzają zmiany, z których część proponowana jest przez samych użytkowników. Do testowanego przez nas programu mamy tylko jedno zastrzeżenie - nie obsługuje on skrzynek odbiorczych innych dostawców niż Onet. Taka możliwość ma zostać dodana w przyszłych aktualizacjach, ale w tej chwili nie wiadomo kiedy to nastąpi. Jest to spore ograniczenie aplikacji, która nie jednemu użytkownikowi mogłaby zastąpić takich mobilnych klientów poczty elektronicznej, jak Gmail czy Outlook. Onet Poczta to przede wszystkim prosty i czytelny interfejs użytkownika. Aplikacja nie jest przeładowana dużą liczbą nieprzydatnych funkcji, a te obecne w programie sprawiają, że czytanie i wysyłanie wiadomości jest wygodne. Bardzo przydatnym mechanizmem zintegrowanym z Onet Pocztą jest możliwość załączania do e-maili plików przechowywanych w usługach chmurowych, a szybka wyszukiwarka pozwala na sprawne odnajdowanie wiadomości nie tylko po słowach kluczowych, ale także według daty, czy załącznika. Po wielu godzinach intensywnych testów aplikację Onet Poczta możemy polecić wszystkim, którzy korzystają z usługi poczty elektronicznej w najpopularniejszym polskim portalu internetowym.

Polecamy
Onet Poczta

Aplikacja mobilna do obsługi kont mailowych w usłudze pocztowej Onetu. Charakteryzuje się prostotą obsługi, czytelnym interfejsem i wieloma funkcjami ułatwiającymi zarządzanie pocztą elektroniczną.

Kxp123
2016.04.28, 13:33
ok
Edytowane przez autora (2016.04.28, 13:34)
chwile.ulotne
2016.05.02, 09:36
email w onecie jest spoko, zupełnie za darmo przysyłają ci tony spamu :) jak nie chcesz musisz zapłacić.
2016.05.02, 13:00
Czy programy pocztowe, właściwie klienty pocztowe mają sens?
Kiedyś korzystałem z Outlooka, Thunderbirda (modem 33,6 kb/s), a teraz mam internet 250 Mb/s - na co mi klient pocztowy?
Zresztą klient ściąga wszystko, a potem kasujesz połowę bo jak nie spam to przesyłki niepotrzebne, pełne obrazków i załączników. Na stronie www od razu możesz część przenieść do spamu gdzie się samo skasuje, a ściągasz tylko to co chcesz przeczytać.
To samo tyczy się pecetów i smartfonów. Teraz nie płaci się za czas połączenia z internetem tylko za przesłane dane.