partner serwisu

Nieważne czy iPhone, iPad czy smartfon z Androidem. Lubisz Mundial? Bądź na bieżąco!

Nieważne czy iPhone, iPad czy smartfon z Androidem. Lubisz Mundial? Bądź na bieżąco!
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
12 czerwca 2014, 20:25
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, fifa, ios, ios 7, ipad, iphone, ipod touch, mundial, mundial 2014, mundial fifa world cup brasil

Mundial w Brazylii jednych w ogóle nie obchodzi, inni nie wyobrażają sobie życia bez kilku godzin dziennie spędzonych na podziwianiu umiejętności drużyn finalistów tegorocznych Piłkarskich Mistrzostw Świata. Właśnie dla tych drugich mamy pewną informację. Prawdziwy kibic nie poprzestaje wyłącznie na transmisjach telewizyjnych. Jeżeli posiadasz iPhone'a, iPada, czy dowolne urządzenie z Androidem, dzięki odpowiedniej aplikacji będziesz na bieżąco.

Piłkarska federacja piłkarska - FIFA - przygotowała dla kibiców, posiadaczy mobilnych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS (Apple) oraz Android aplikację o nazwie po prostu FIFA. Jest ona dostępna poprzez oficjalnej sklepy z aplikacjami dla każdej z wymienionych platform mobilnych (wersja dla urządzeń Apple oraz dla sprzętu z systemem Android). Jakie możliwości daje ten udostępniany bezpłatnie program? Korzystając z chwili czasu przed pierwszym mundialowym meczem rzuciliśmy okiem na ten program.

Pierwsze co widać po uruchomieniu aplikacji to swego rodzaju liveblog (blog na żywo) z na bieżąco aktualizowanymi wpisami dotyczącymi brazylijskiego piłkarskiego święta. Ciekawostki na temat piłkarzy, wywiady, informacje - typowo blogowe różności. Po wysunięciu menu aplikacji otrzymujemy dostęp nie tylko do informacji stricte związanych z Mundialem, ale również do szeregu statystyk dotyczących w ogóle ogólnoświatowego futbolu (np. na bieżąco aktualizowany ranking FIFA.

Wpisy we wspomnianym wcześniej blogu na żywo dostępnym z poziomu aplikacji to nie tylko tekst i zdjęcia, ale również nagrania wideo. Poszczególne funkcje aplikacji wywołujemy za pośrednictwem wyświetlanych w górnym obszarze ekranu ikonek.

Aplikacja daje dostęp do szczegółowych informacji na temat każdej z drużyn-finalistów piłkarskich mistrzostw świata. W ogólnym rzucie mamy tylko pozycję w rankingu FIFA, ale "tapnięcie" dowolnego kafelka z drużyną narodową przenosi nas do szczegółowego zestawu danych na temat wybranego zespołu: historii, najważniejszych graczy, informacji o kwalifikacjach itp.

Nie mogło zabraknąć również tabeli mistrzostw, która w miarę postępu rozgrywek będzie się automatycznie wypełniać odpowiednimi informacjami.

Puchar Świata FIFA to nie jedyna nagroda, na którą mogą liczyć piłkarze występujący na brazylijskich arenach. O pozostałych dowiesz się właśnie z opisywanej aplikacji.

Program FIFA to także encyklopedyczny i bogato ilustrowany przewodnik o kraju-gospodarzu tegorocznych mistrzostw.

Kolejna proponowana przez nas aplikacja "mundialowa" to rozwiązanie przeznaczone dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android. Mowa o programie Onet Sport. Aplikacja ta jest co prawda oprogramowaniem dającym dostęp do informacji na temat wszystkich popularnych dyscyplin sportowych, ale z okazji brazylijskiego Mundialu w głównym menu programu znajdziemy wyodrębnioną pozycję Brazylia 2014, prowadzącą do bogatego zestawu informacji na temat piłkarskiego święta.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.