partner serwisu

Newsweek wPunkt - dobrze podana codzienna porcja informacji

Newsweek wPunkt - dobrze podana codzienna porcja informacji
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
5 kwietnia 2016, 09:40
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, apple, artykuły, ios, mobile, newsweek, treści, wpunkt

Dziś o 9.30 rusza wPunkt - nowa aplikacja przygotowana przez Newsweek, w której każdego dnia znajdą się unikalne, niedostępne w żadnym innym kanale treści - zarówno teksty, jak i infografiki czy materiały wideo - obejmujące politykę, sprawy społeczne, kulturę, historię, biznes, technologie czy sport. 

Choć najważniejsze w Newsweek wPunkt są treści, to pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę po uruchomieniu aplikacji jest świetny, nowoczesny wygląd, w dodatku bardzo spójny - poprzez odpowiedni dobór czcionek - z papierowym i elektronicznym wydaniem podstawowego Newsweeka. Czytelne tytuły i duże zdjęcia na ekranie głównym aplikacji robią bardzo dobre wrażenie. 

Newsweek wPunkt

Nowoczesność widać również w sposobie działania wPunkt - po stuknięciu palcem w wybrany artykuł płynnie wysuwa się on z dolnej krawędzi ekranu, a kiedy skończymy już go czytać i wciśniemy ikonę ze strzałką na zdjęciu tytułowym lub klawisz systemowy wstecz na smartfonie, artykuł zsuwa się w dół, a my widzimy ponownie listę artykułów.

Newsweek wPunkt

Strona wizualna i techniczna wPunkt stoi więc na naprawdę wysokim poziomie, a jak jest z typową, treściową użytecznością? Każdego dnia rano w aplikacji pojawia się od 6 do 10 nowych artykułów i niespodzianka (jaka - o tym za chwilę). I ekran główny aplikacji domyślnie wyświetla wyłącznie treści przeznaczone na bieżący dzień. Co jednak ważne - treści z minionych dni nie przepadają, można do nich wrócić wchodząc w ustawienia aplikacji. W tym miejscu można także włączyć powiadomienia o nowych wydaniach czy wybrać rozmiar czcionki w artykułach.

Newsweek wPunkt

Zwróciliście być może uwagę na fakt, iż każdy z artykułów oznaczony jest kolejną liczbą. Nie jest to przypadek ani widzimisię projektanta, tylko wprowadzenie do wspomnianej już przez nas niespodzianki. Kiedy przeczytacie wszystkie artykuły z danego dnia, dostajecie dostęp do dodatkowej publikacji - kartki z kalendarza, w której znajdziecie informacje o ważnych wydarzeniach z danej daty (np. 5. kwietnia) w minionych latach. Świetna rzecz dla każdego, kto lubi historię.

Newsweek wPunkt to naszym zdaniem świetna aplikacja, absolutny must have dla każdego, kto chciałby mieć dostęp do wysokiej jakości treści uzupełnianych o materiały wideo czy grafiki, a jednocześnie nie zawsze chce lub ma czas na przekopywanie portali w poszukiwaniu interesujących tematów. wPunkt mu to zapewni, a co więcej - poda te treści w nowoczesnej, wygodnej w użyciu i (nie mniej istotne) przyjemnej wizualnie formie.

Nie ukrywamy - nam wPunkt bardzo się spodobał. Jeśli chcecie wypróbować go sami, do czego szczerze zachęcamy, możecie pobierać go ze sklepów Google Play i App Store.

jim89
2016.04.05, 13:28
Kurcze, dałem się nabrać. Myślałem, że to na prawdę będzie jakaś przydatna aplikacja... a tu newsweek. Dałem się nabrać na tytuł z onetu, ale wstyd.
2016.04.05, 13:47
jim89 @ 2016.04.05 13:28
Kurcze, dałem się nabrać. Myślałem, że to na prawdę będzie jakaś przydatna aplikacja... a tu newsweek. Dałem się nabrać na tytuł z onetu, ale wstyd.


Też wszedłem licząc na jakąś nową ciekawą aplikację. A tu kryptoreklama kryptomagazynu prowadzonego przez kryptodziennikarza.
marcin555
2016.04.05, 23:40
SERIO? wszedzie widze gebe Lisa i jego pieprzenie a teraz moge go miec jeszcze na telefonie ? swietnie , dzieki...napewno Nie skorzystam