partner serwisu

Minecraft Pocket Edition na Androida, iOS i Windows Phone

Minecraft Pocket Edition na Androida, iOS i Windows Phone
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
21 czerwca 2015, 21:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
crafting, jak grać w minecraft, jak uruchomić multiplayer, jak uruchomić tryb wieloosobowy, microsoft, minecraft, mojang, zbieranie surowców

Minecraft cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród użytkowników komputerów, ale także konsol Xbox oraz PlayStation. Firma Mojang udostępniła także wersji gry na urządzenia przenośne działające pod kontrolą Androida, iOS i Windows Phone. Skąd pobrać Minecraft Pocket Edition i czym różni się ten wariant od komputerowego oraz konsolowego odpowiednika opisujemy z tym krótkim rzucie okiem.

Minecraft - poradnik

Minecraft Pocket Edition na Androida, iOS i Windows Phone

Firma Mojang zadbała o to, żeby Minecraft był dostępny na niemal każdej platformie. Pozwala to cieszyć się grą nie tylko na komputerach, ale także na konsolach i urządzeniach przenośnych. Dla tych ostatnich przeznaczona jest wersja Minecraft Pocket Edition, którą można uruchomić na tabletach i smartfonach pracujących pod kontrolą Androida, iOS i Windows Phone.

Cele gry w mobilnej wersji Minecraft są takie same jak w przypadku wariantu przeznaczonego na komputery i konsole - eksploracja nieograniczonego (generowanego na bieżąco) świata. Na gracza czekają te same zagrożenia w trybie Przetrwania oraz możliwość dowolnego kształtowania otoczenia w trybie Kreatywnym. Minecraft Pocket Edition pozwala na jednoosobową rozgrywkę oraz podobnie jak w przypadku wersji na PC i konsole w trybie wieloosobowym za pośrednictwem sieci lokalnej lub internetu. W najnowszej wersji oznaczonej numerem 1.03 dodano do gry wiele nowych funkcji, takich jak obsługa gogli wirtualnej rzeczywistości czy możliwość budowania konstrukcji wysokich na 256 bloków.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.