partner serwisu

Kropka TV, czyli program telewizyjny na Androida

Kropka TV, czyli program telewizyjny na Androida
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
13 września 2016, 14:28
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja kropka tv android, kropka tv, kropka tv android, program telewizyjny

Wbrew pozorom, klasyczna telewizja jeszcze nie umarła i trzyma się świetnie. Toteż, nie dziwi nas zupełnie popularność aplikacji Kropka TV, a także innych programów telewizyjnych na Androida i inne platformy mobilne, za pomocą których telewidzowie mogą nie tylko sprawdzić, co aktualnie wyświetlane jest w najpopularniejszych kanałach w Polsce, ale również ustawić przypomnienia dla konkretnych programów oraz znaleźć coś dla siebie w danym czasie. 

Polecamy
Kropka TV - Program TV

Kropka TV to kompleksowy program telewizyjny najpopularniejszych stacji dostępnych w Polsce. Aplikacja obsługuje przypomnienia o konkretnych audycjach, a także pomaga w znalezieniu produkcji, które mogą nas szczególnie zainteresować. 

Aplikacja Kropka TV – Program TV to prosta w obsłudze, aczkolwiek bardzo rozbudowana baza programów telewizyjnych dostępnych w Polsce. Przystosowana dla androidowego „dresscode’u” Material Design oferuje przejrzysty interfejs użytkownika i wszystko to, co widzowi może się przydać. Minimum informacjami na liście pozwala na swobodne określenie, czego tak naprawdę szukamy, dopiero opis kanału i konkretnego programu dostarczają nam więcej informacji na temat audycji. Podawane są godziny transmisji telewizyjnych, a także jego stan w czasie rzeczywistym – w formie paska postępu. Im dłużej trwa audycja – tym dłuższy ów znacznik będzie dłuższy. Pozwoli to użytkownikowi na zdecydowanie, czy zamierza oglądać program, który jest już nieco posunięty w czasie.

Kropka TV dla Androida

Ale lista programów telewizyjnych to nie jedyne funkcje aplikacji. Kropka TV oferuje również widok Polecanych audycji z podziałem na kilka kategorii tematycznych. Jeżeli zatem szukamy serialu – możemy takowy znaleźć dzięki wyszczególnionym aktualnie audycjom. Następnie – do widza należy decyzja co chce obejrzeć. Przyda się to przy okazji wieczornych seansów – nie trzeba przebijać się przez gąszcz programów oferowanych przez naszego operatora telewizji, aby znaleźć interesującą nas produkcję.

Dla osób, które aktywnie śledzą konkretne produkcje telewizyjne, pomocna okaże się być funkcja przypomnień o audycjach. Załóżmy, że w telewizji emitowany jest popularny serial, którego jesteśmy fanami, ale zwyczajnie nie mamy głowy do dat i godzin. Chcielibyśmy, aby aplikacja przypomniała nam o emisji serialu, bo przegapienie kolejnego odcinka byłoby dla nas raczej nieprzyjemne. Nie ma problemu – wystarczy odnaleźć interesujący nas program i ustalić, jak aplikacja wyświetli przypomnienie. Możemy ustawić odpowiedni interwał czasowy – od momentu rozpoczęcia transmisji, aż po przypomnienie uruchamiane na godzinę przed jej startem.

Aplikacja Kropka TV nie zapomina również o osobach, które mają swoje ulubione programy telewizyjne i niekoniecznie lubią przebijać się przez gąszcz kanałów dostępnych na liście. Toteż, w sekcji Ulubione jesteśmy w stanie określić preferowane przez nas stacje telewizyjne i w skróconej formie określić, jaka audycja nas aktualnie interesuje.

Kropka TV dla Androida

Rozciągnięty w czasie program telewizyjny jest dostępny na 9 dni do przodu – toteż możemy swobodnie planować sobie audycje, które chcemy obejrzeć. W tym przypadku bardzo pomocną będzie opcja przypomnień, która pozwoli nam nie przegapić żadnego programu, który zainteresował nas w ofercie dostępnych na liście stacji.

I choć aplikacji Kropka TV nie można odmówić przydatności – kontrowersyjna jest jednak sama jakość programu. Mimo bardzo prostego i zgrabnego interfejsu zgodnego z Material Design, niestety Kropka TV potrafi się zaciąć burząc nieco komfort korzystania z niej. Dodatkowo – zdarza się czasami, iż Kropka TV przestaje odpowiadać na tyle, że aplikację należy ręcznie zamknąć z listy aktywnych programów w systemie Android. Liczymy jednak, że wraz z kolejnymi aktualizacjami te niedogodności zostaną naprawione, a aplikacja będzie dokładnie tym, czy powinna być dla miłośników telewizji linearnej. 

Polecamy
Kropka TV - Program TV

Kropka TV to kompleksowy program telewizyjny najpopularniejszych stacji dostępnych w Polsce. Aplikacja obsługuje przypomnienia o konkretnych audycjach, a także pomaga w znalezieniu produkcji, które mogą nas szczególnie zainteresować. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.