partner serwisu

Kalendarz miesiączkowy na Androida - aplikacja tylko dla kobiet

Kalendarz miesiączkowy na Androida - aplikacja tylko dla kobiet
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
17 października 2016, 17:33
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja dla kobiet, cykl owulacyjny, długość cyklu miesiączkowego, dni niepłodne, dni płodne, kalendarz miesiaczkowy, kalendarz miesiączkowy, miesiączkowanie, monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Kalendarz miesiączkowy, to aplikacja przeznaczona wyłącznie dla Pań. Dzięki temu programowi era ręcznego odnotowywania istotnych faktów stanowiących część cyklu menstruacyjnego mija. Każda kobieta, która co miesiąc miewa te dni, może samodzielnie, w wygodny sposób, za pomocą programu zainstalowanego na smartfonie monitorować własny cykl owulacyjny oraz prowadzić niezbędne obliczenia jego dotyczące, określać dni płodne i niepłodne, a także zapisywać istotne zdarzenia związane z powtarzającymi się regularnie zmianami w swoim organizmie. 

Z pewnością wiele Pań nie obawiających się nowoczesności będzie skłonnych zmienić odręczne notatki na nowoczesną aplikację w smartfonie. Tym bardziej, że Kalendarz miesiączkowy przygotowany przez firmę Easymobs to najwyżej notowana polskojęzyczna aplikacja mobilna tego typu dostępna w Google Play. Program zasługuje na uwagę również ze względu na bardzo prostą obsługę, jest aplikacją znacznie łatwiejszą w użytkowaniu od wielu podobnych tytułów dostępnych dla smartfonów z Androidem.

Warta uwagi
Kalendarz Miesiaczkowy

Kobiecy kalendarzyk w smartfonie. Program ma wbudowany kalendarz miesiączkowy, kalkulator cyklu menstruacyjnego, wykres przebiegu miesiączki, kalendarz owulacji, wylicza dni płodne, pozwala monitorować współżycie i generuje powiadomienia dotyczące miesiączki.

Kalendarz miesiączkowy to dobry, cyfrowy ekwiwalent ręcznego zapisywania zdarzeń związanych z cyklem miesiączkowym. Zamiast kartek w papierowym kalendarzu, czy rzeczywistego notatnika przechowywanego w torebce, kobieta zainteresowana rejestrowaniem ważnych informacji dotyczących jej stanu może zapisywać je bezpośrednio w aplikacji na smartfonie. Kalendarz miesiączkowy skrupulatnie przechowa wszystkie notatki, a także wygeneruje wykresy miesiączkowania czy aktywności seksualnej. Program może również powiadamiać użytkowniczkę np. o rozpoczynających się dniach płodnych, czy dniu owulacji. To ważna informacja dla kobiet starających się o potomstwo.  

Rejestrowanie cyklu

Aplikacja jest prosta w obsłudze, dni miesiączkowania oznaczamy w kalendarzu wskazując je palcem.

Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie użytkowniczka jest proszona o ustawienie długości miesiączki oraz długości całego cyklu. Nie każda kobieta może doświadczać wyjątkowo regularnych cykli, dlatego podawane informacje można potraktować orientacyjne. Program wykorzysta je do obliczania sugerowanych dni miesiączki, dnia owulacji czy dni płodnych, ale w miarę korzystania z aplikacji obliczenia te będą coraz bardziej opierać się na rzeczywistych wskazaniach użytkowniczki, a nie parametrach podanych podczas pierwszego uruchomienia Kalendarza. Oznaczanie dni krwawienia jest w aplikacji bardzo proste, wystarczy wskazać je palcem, a zostaną one wyróżnione zielonym "ptaszkiem". Wirtualny kalendarzyk umożliwia również dodawanie notatek, czy zaznaczanie dni, w których doszło do współżycia. Danych tych nie trzeba podawać, ale mogą one być przydatne kobiecie starającej się zajść w ciążę. Aby dodać notatkę czy zapisać fakt obcowania z partnerem w danym dniu, należy nieco dłużej przytrzymać palec w odpowiednim miejscu ekranowego kalendarzyka, a następnie wybrać stosowną pozycję w wyświetlonym menu. Każda wprowadzona do programu notatka jest wyróżniana w widoku kalendarzyka zagiętym narożnikiem "kartki" z danym dniem, natomiast fakt współżycia jest oznaczany maleńkim symbolem serduszka. Sympatycznie.

Notatki i wykresy

Funkcja notatek z pewnością się przyda do zapisywania różnych zdarzeń, sytuacji i stanów towarzyszących cyklowi menstruacyjnemu.

Funkcja dodawania notatek to po prostu wirtualny arkusz kartki w linię, na której można zapisać istotne dla zdrowia informacje. Nie ma tu zaawansowanych funkcji edycyjnych, ale to akurat zaleta - można od razu przejść do notowania. Oprócz wyróżniania notatek w widoku kalendarza, aplikacja udostępnia wbudowany mechanizm wyszukiwania zapisków. Z ekranu wyszukiwania można również dodać nową notatkę wskazując symbol +. Ostatnią funkcją aplikacji jest ekran wykresów. Znajdują się tu tworzone na bieżąco: wykres cyklu miesiączkowego, wykres częstości współżycia oraz graficzna ilustracja historii miesiączek. 

Podsumowanie

Największą zaletą Kalendarza miesiączkowego jest prostota obsługi. Gdy kobieta chce oznaczyć dzień okresu, nie musi przedzierać się przez gąszcz ekranów i funkcji, tylko po prostu wskazuje palcem dzień w kalendarzyku widocznym na ekranie. Takie rozwiązanie daje szansę na to, że osoba dotychczas korzystająca z tradycyjnych, papierowych metod zapisywania informacji na temat swojego cyklu menstruacyjnego, przekona się do tego wygodnego w użyciu programu.

Warta uwagi
Kalendarz Miesiaczkowy

Kobiecy kalendarzyk w smartfonie. Program ma wbudowany kalendarz miesiączkowy, kalkulator cyklu menstruacyjnego, wykres przebiegu miesiączki, kalendarz owulacji, wylicza dni płodne, pozwala monitorować współżycie i generuje powiadomienia dotyczące miesiączki.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.