partner serwisu

Jak dzwonić do wszystkich za darmo przez internet? Sprawdzamy aplikację Viber

Jak dzwonić do wszystkich za darmo przez internet? Sprawdzamy aplikację Viber
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
3 października 2016, 21:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja viber, jak dzwonić viber, viber, viber android, viber google play, viber jak korzystać, vober appstore

Jeżeli szukacie bezproblemowego komunikatora głosowego, dzięki któremu będziecie w stanie dzwonić za pośrednictwem WiFi lub sieci komórkowej do Waszych znajomych będących nawet za granicą, Viber jest rozwiązaniem w sam raz dla Was. Ta znana na rynku i popularna aplikacja multiplatformowa obecna na platformach Windows, Windows Phone, iOS i Android pozwoli Wam na proste, komfortowe oraz bezpieczne rozmowy z przyjaciółmi.

Polecamy
Viber

Viber to multiplatformowy komunikator audio / wideo, za pomocą którego połączymy się z naszymi znajomymi na całym świecie. Jeżeli szukacie takiego narzędzia, właśnie je znaleźliście!

Viber to bardzo wdzięczna aplikacja, za pomocą której możemy porozmawiać ze znajomymi przez telefon bez nadwyrężania limitów minut (jeżeli takowe posiadamy). Jedyne czego będziemy potrzebować, to połączenie internetowe realizowane przez WiFi lub sieć komórkową. Jeżeli bliskie nam osoby chcemy również zobaczyć - nie ma żadnego problemu, bo Viber obsługuje także wideorozmowy. Jakość takich połączeń jest bardziej niż zadowalająca, więc nie będzie problemu z zobaczeniem osób, które mogą w danej chwili przebywać nawet na drugim końcu świata.

Żeby rozpocząć korzystanie z Vibera, musimy posiadać działający numer telefonu komórkowego. Dlatego potrzebujemy urządzenia, które będzie miało zainstalowaną aktywną kartę SIM i co więcej - można się nań dodzwonić. Rejestracja konta w usłudze wymaga podania numeru telefonu, który będzie weryfikowany przez automat. Oddzwoni on do nas, a aplikacja to wykryje, pobierze automatycznie kod i proces rejestracji przejdzie dalej. W kolejnych krokach możemy ręcznie podać nasze dodatkowe dane, lub skorzystać z wtyczki logowania za pomocą konta w portalu społecznościowym Facebook

Interfejs Vibera

Żeby dodać znajomego do Vibera, musimy znać jedynie numer telefonu, do którego podpięte jest jego konto. Możemy również dać aplikacji dostęp do naszej książki kontaktów, dzięki czemu znajomi zostaną dodani automatycznie. Od tej chwili możemy kompletnie za darmo konwersować z wybranymi osobami, o ile jesteśmy w zasięgu internetu. Viber pozwala także wykonywać połączenia na tradycyjne (stacjonarne lub komórkowe) numery telefonów, jednak ta funkcja wymaga doładowania konta, a za to już będziemy musieli zapłacić.

Interfejs Vibera

Viber nie ogranicza się jedynie do rozmów audio oraz wideo. Możemy ze znajomymi konwersować w formie czatu, co jest niezwykle pomocne, kiedy albo nie chcemy, albo nie możemy z nimi rozmawiać głosowo. W czasie połączenia mamy dostęp do wszystkich typowych funkcji, jak możliwość włączenia klawiatury ekranowej lub przełączenia rozmowy na głośnik. Ponadto Viber aktywnie informuje o jakości połączenia. Odpowiedni wskaźnik prezentuje poziom stabilności łącza między nami, a naszym rozmówcą. W warunkach świetnego połączenia po obydwu stronach Viber radzi sobie naprawdę dobrze. Jednak nie można już tego samego powiedzieć, kiedy sygnał słabnie. Dotyczy to tak rozmów głosowych, jak i wideo. W takich przypadkach słychać trzaski, zauważalną i agresywną kompresję dźwięku "w locie", a także opóźnienia. 

Viber oferuje w swojej usłudze komunikacyjnej także wiele elementów społecznościowych. Jednym z nich jest możliwość grania z naszymi kontaktami w gry. Należy je pobrać z odpowiedniej sekcji (co ważne, obydwie strony muszą nimi dysponować) i już po kilku sekundach możemy zacząć rywalizację ze znajomymi. Viber ponadto wprowadził funkcję publicznych czatów, gdzie osoby z całego świata mogą rozmawiać na różne tematy. To rozwiązanie nie znalazło jednak większego poklasku i jest raczej "ciekawostką" niż przydatną formą komunikacji. 

Interfejs Vibera

Nie przeszkadza to jednak Viberowi być naprawdę porządnym komunikatorem audio oraz wideo. W przeważającej większości program oferuje świetną jakość rozmów i przyda się wszystkim, którzy potrzebują poręcznej oraz prostej aplikacji mobilnej do rozmów. Sam program nie należy do przesadnie skomplikowanych i raczej nikt nie powinien mieć kłopotów z jego obsługą. Aplikacja mobilna działa płynnie nawet na słabszych urządzeniach, a od strony techniczniej program zdaje się być wolny od błędów, które utrudniałyby jego działanie. 

Polecamy
Viber

Viber to multiplatformowy komunikator audio / wideo, za pomocą którego połączymy się z naszymi znajomymi na całym świecie. Jeżeli szukacie takiego narzędzia, właśnie je znaleźliście!

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.