partner serwisu

Google Santa Tracker i Android - gdzie jest Mikołaj?

Google Santa Tracker i Android - gdzie jest Mikołaj?
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
20 grudnia 2016, 11:02
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, google play, google santa tracker, gwiazdka, mikołaj

Google Santa Tracker, czy też w polskiej wersji Trasa Świętego Mikołaja. I wszystko jasne! Okolicznościowa aplikacja pozwoli poznać trasy Świętego. Dzięki smartfonowi i odpowiedniemu programowi będziesz wiedział jak daleko Mikołaj jest od twojego domu! Zaraz, zaraz może już był? Coś szeleściło w komie, i jakieś paczki pod jodełkowym drzewkiem? A ta rózga co tu robi? Nie, rózgi oczywiście nie ma, w końcu byłeś/byłaś grzecznym chłopcem, bądź dziewczynką, prawda? Skoro tak, nic nie stoi na przeszkodzie by sprawdzić gdzie w Wigilię Święty Mikołaj będzie, a przy okazji poznać np. odrzutowe elfy i mnóstwo innych zabaw! A wszystko to w jednej aplikacji. Mikołaj też potrafi być nowoczesny.

Google Santa Tracker to program okolicznościowy, przygotowany przez ekipę programistów Google z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jak wiadomo symbolem tych Świąt jest nie kto inny, lecz sam Święty Mikołaj, którego dzieci z wypiekami na twarzy oczekują w wigilijny wieczór, w nadziei iż przyniesie im wymarzone prezenty. Aplikacja jest propozycją typowo rozrywkową przeznaczoną raczej dla dzieci, ale to w żaden sposób jej nie dewaluuje, tym bardziej, że właśnie w Święta powinniśmy choć trochę zapomnieć o codziennych obowiązkach, a jeżeli macie dosyć kolejnej powtórki Kevina, to smartfonowa propozycja Google'a może okazać się dobrym wyjściem.

Warta uwagi
Google Santa Tracker

Rozrywkowa aplikacja sezonowa. Uruchamiać wyłącznie na kilka dni przed Gwiazdką i w jej trakcie. Rakietowe sanie, odrzutowe elfy, spadające kule i możliwość śledzenia trasy Świętego Mikołaja na żywo!

Google Santa Tracker, czy też - jak zobaczymy po instalacji aplikacji - Trasa Świętego Mikołaja - to aplikacja przeznaczona i dla rodziców i dzieci, dostępna zarówno w przedstawionej tu przez nas wersji mobilnej, jak i w wydaniu przeglądarkowym, w którym ukazuje się przed Świętami od 12 lat. Dla dzieci, bo pozwoli naszym milusińskim spędzić czas na zabawie w różne gry, dostępne po uruchomieniu aplikacji, a dla rodziców, bo wspólnie z dziećmi będą mogli śledzić trasę, którą w Wigilię Bożego Narodzenia będzie pokonywał Święty Mikołaj. W programie jest też coś dla miłośników Pokemon Go. Co prawda nie ma pokemonów, ale zamiast tego musimy ruszyć w poszukiwaniu prezentów wyświetlanych na mapie prezentującej najbliższą okolicę. W sam raz na świąteczny spacer z dziećmi, coby lepiej trawić świąteczne potrawy ;-).

Google Santa Tracker - gry, tabele, osiągnięcia

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja możemy grać we wbudowane w aplikacji mini-gry, dzielić się wynikami z przyjaciółmi i zdobywać kolejne osiągnięcia.

Gdy pierwszy raz włączymy Trasę Świętego Mikołaja, a jeszcze nie będzie Wigilii, to na ekranie zobaczymy licznik odmierzający czas do startu Świętego w trasę. W dniu, kiedy testowaliśmy ten program oczywiście nie mogliśmy jeszcze śledzić podróży Mikołaja, będzie to możliwe dopiero w Wigilię Bożego Narodzenia. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na to, że aplikacja jest w pełni bezpieczna dla dzieci. Nie zawiera absolutnie żadnych reklam, ani dodatkowych płatności. Sama instalacja również jest darmowa. Sam program nie wymaga też żadnych uprawnień w telefonie. Z poziomu ekranu startowego możemy wywołać tabele wyników, w których porownamy nasze rezultaty z osiągnięciami naszych znajomych (dokładniej: znajomych z naszego kręgu w Google+ - aplikacja bazuje na autorskiej sieci społecznościowej Google), a także listę osiągnięć jakie możemy zdobyć grając w dostępne w ramach aplikacji gry. 

Google Santa Tracker - prawie jak Pokemon Go

Jedna z gier wbudowanych w opisywany program zachęca do ruchu, aby zebrać prezenty musimy faktycznie wyjść z domu.

Miłośników popularnej gry Pokemon Go, z pewnością ucieszy fakt, że i w opisywanym programie Google'a przygotowano podobną rozrywkę. Jedna z gier, o swojskiej nazwie Wyprawa po prezenty polega na tym, że musimy fizycznie podejść do punktów wyświetlanych na mapie, w celu zebrania "prezentu pozostawionego przez Mikołaja". Jak wcześniej wspomnieliśmy, to znakomity pretekst do wyjścia na spacer z naszymi pociechami.

Google Santa Tracker - gry, filmy i quizy

Większość gier wbudowanych w Google Santa Tracker to proste zręcznościówki, niemniej są w aplikacji również filmy animowane, a także dość trudny, nawet dla dorosłych Miejski quiz.

Gry dostępne z poziomu opisywanej aplikacji to w przeważającej większości proste zręcznościówki, ładnie wykonane, płynnie działające, z pewnością spodobają się dzieciom. Gry wykorzystują potencjał technologiczny smartfonów, w niektórych sterujemy tradycyjnie: za pomocą kontrolek wyświetlanych na ekranie, w innych musimy już użyć czujnika bezwładnościowego i wykonywać odpowiednie ruchy urządzeniem. O wykorzystywaniu modułu lokalizacji już wcześniej wspominaliśmy przy okazji gry polegającej na szukaniu prezentów wyświetlanych na mapie. W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja możemy również spędzić czas odpowiadając na pytania w grze pt. Miejski quiz

Google Santa Tracker - Miejski quiz i podsumowanie 

Miejski quiz to zdecydowanie najtrudniejsza mini-gra dostępna w Google Santa Tracker. Uczciwie przyznajemy, że i my mieliśmy problem z niektórymi pytaniami.

Miejski quiz wbudowany w Google Santa Tracker to prosta w obsłudze gra o banalnych zasadach. Po lewej stronie ekranu wyświetlana jest fotografia, po prawej mapa z kilkoma naniesionymi na nią punktami. Zadaniem gracza jest wskazanie właściwego miejsca prezentowanego w danym momencie na zdjęciu. Tylko pozornie zadanie jest proste. Rozgrywka jest krótka - pojedyncza sesja z quizem to 5 pytań, po których podsumowana jest nasza zdobycz punktowa (oczywiście punktów otrzymujemy tym więcej im trafniej odpowiemy na poszczególne pytania).

Podsumowanie będzie krótkie. Google Santa Tracker to bardzo dobry przykład porządnie wykonanej rozrywkowej aplikacji okolicznościowej. Program nie wymaga żadnych uprawnień, jest darmowy, nie wyświetla żadnych reklam i ma przejrzysty interfejs. Jeżeli mamy dzieci, które z wypiekami na twarzyczkach oczekują Mikołaja z prezentami, na pewno warto im tę aplikację pokazać. Wesołych Świąt!

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.