partner serwisu

Euro 2016 już startuje, czas na odpowiednią apkę - UEFA Euro 2016 Official App

Euro 2016 już startuje, czas na odpowiednią apkę - UEFA Euro 2016 Official App
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
10 czerwca 2016, 12:13
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
apple, euro 2016, ios, iphone, uefa euro 2016 official app

Już za kilka dni czeka nas miesiąc piłkarskiego święta - Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2016 we Francji. Dla nas wydarzenie tym bardziej istotne, że jedną z drużyn biorących udział w imprezie są nasi chłopcy pod wodzą Adama Nawałki. Oby Lewandowskiemu i kolegom udało się dostarczyć nam wielu chwil radości, tymczasem już teraz warto wyposażyć swojego iPhone'a w oficjalną aplikację UEFA Euro 2016 Official App. Program ten przygotowany przez UEFA ma umożliwić każdemu posiadaczowi smartfonu oznaczonego nadgryzionym jabłuszkiem dostęp do aktualnego zestawu informacji dotyczących Mistrzostw, a także możliwość bieżącego śledzenia postępów wybranej drużyny narodowej. 

Na czasie!
UEFA EURO 2016 Official App

Wszystko, co musisz wiedzieć o UEFA EURO 2016 we Francji. Od losowania finalistów Mistrzostw i meczu otwarcia 10 czerwca na Stade de France, aż do finału 10 lipca. Każdego dnia program dostarczy mnóstwa informacji na temat drużyn, zawodników, meczów itp. Wszystkie niezbędne zestawienia, tabele, statystyki i wiele więcej. Do tego spersonalizowane informacje na temat wybranego przez użytkownika zespołu.

Już bezpośrednio po pierwszym uruchomieniu aplikacji jesteśmy zachęcani do wybrania ulubionej drużyny, której poczynania chcemy śledzić. Lista drużyn narodowych, wśród których możemy wybrać zespół o jakim chcemy wiedzieć jak najwięcej, jest posortowana alfabetycznie. Oczywiście zrozumiałe jest, że wśród dostępnych drużyn są również nasi piłkarze. Po wskazaniu flagi zatwierdzamy wybór. 

 

Program wyświetli jeszcze ekran potwierdzający wybór drużyny, aby przejść dalej wskazujemy polecenie Next. Niestety aplikacja, mimo opracowania wielu wersji językowych, nie została przygotowana w edycji polskojęzycznej.

 

Skoro wybraliśmy drużynę, o której chcemy wiedzieć jak najwięcej, logiczne, że aplikacja zasugeruje włączenie powiadomień push, co pozwoli na automatyczne otrzymywanie ważnych informacji i aktualności dotyczących Mistrzostw i w szczególności polskiej ekipy. W praktyce jednak, nawet po wybraniu Polski, ekran główny aplikacji nie zawiera informacji wyłącznie związanych z wybraną drużyną, lecz tak naprawdę mamy dostęp do wielu różnych ciekawostek. Ponieważ program testowaliśmy tak naprawdę jeszcze przed Mistrzostwami Europy UEFA EURO 2016 we Francji, logiczne jest, że program nie może dostarczyć za wielu informacji na temat samych mistrzostw, zaletą aplikacji jest jednak to, że redakcja odpowiedzialna za treści dostarczane za pośrednictwem opisywanego programu nie siedzi z założonymi rękami czekając na pierwszy gwizdek 10 czerwca na Stade de France, lecz regularnie i często dostarcza wielu różnych, również historycznych ciekawostek związanych z europejskim futbolem.

   

Oprócz zdjęć, których newsów oraz dłuższych artykułów, za pośrednictwem programu otrzymujemy też dostęp do wideo, np. - jak widać na powyższym obrazku - najlepsze gole Euro 2008. Takie historyczne nagrania niewątpliwie pomagają w budowie odpowiedniego nastroju przed obserwacją zmagań na francuskich boiskach. Wybierając w dolnym menu aplikacji element interfejsu z flagą wybranej drużyny, na ekranie otrzymujemy komplet informacji i statystyk dotyczącej naszego zespołu. Terminy rozgrywek, tabela naszej grupy, aktualności bardziej powiązane z daną drużyną itp.

 

UEFA EURO 2016 Official App to również - przynajmniej teoretycznie - platforma, za pośrednictwem której możemy zdobywać bilety na mecze Mistrzostw Europy. Możemy wybrać jaka kategoria biletów nas interesuje (chodzi o miejsce na stadionie - jego wybór ma oczywiście wpływ na komfort oglądania meczu na żywo, jak i cenę biletu), program informuje też jaka jest dostępność biletów danego typu (poprzez oznaczenie kolorem. Gdy okreslimy kryteria program wyświetli mecze, na które są jeszcze dostępne bilety. I wszystko byłoby dobrze gdy nie to, że... dalej już nam nie udało się dotrzeć. Program za każdym razem informował o błędzie, niby to wynikającym z przeciążenia serwerów liczbą żądań. Jednak to chyba nie jest do końca prawda - próby ponawialiśmy w różnych godzinach przez długi czas - za każdym razem uzyskując taki sam efekt.

   

Wracając do samej aplikacji - w dolnej części po wskazaniu elementu o nazwie Matches mamy możliwość śledzenia wszystkich meczów jakie odbędą się na Euro - oczywiście "śledzenie" jest czysto wirtualne, aplikacja dostarczy jedynie informacji o meczach, nie po to UEFA wystawia prawa do transmisji za gigantyczne pieniądze, by każdy mógł później obejrzeć mecze na żywo za pomocą darmowej aplikacji. Oto pozostałe opcje opisywanego programu, w zasadzie wiele z nich pokrywa się z tym, co już odkryliśmy wcześniej przeglądając poszczególne ekrany programu. Z racji, że program opisywaliśmy jeszcze przed Mistrzostwami Europy, trudno ocenić funkcjonalność niektórych elementów aplikacji. Warto wybrać pozycję Host cities, dzięki której możemy dowiedzieć się więcej ciekawostek o kraju gospodarzy i poszczególnych miastach będących areną EURO 2016.

   

Podsumowując, aplikacja będzie stanowić dobre uzupełnienie telewizora, na którym będziemy obserwować zmagania naszych - i nie tylko - piłkarzy. 

Warta uwagi
UEFA EURO 2016 Official App

Wszystko, co musisz wiedzieć o UEFA EURO 2016 we Francji. Od losowania finalistów Mistrzostw i meczu otwarcia 10 czerwca na Stade de France, aż do finału 10 lipca. Każdego dnia program dostarczy mnóstwa informacji na temat drużyn, zawodników, meczów itp. Wszystkie niezbędne zestawienia, tabele, statystyki i wiele więcej. Do tego spersonalizowane informacje na temat wybranego przez użytkownika zespołu.

 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.