partner serwisu

Ekstraklasa.tv - aplikacja dla wszystkich kibiców piłkarskich

Ekstraklasa.tv - aplikacja dla wszystkich kibiców piłkarskich
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
24 października 2014, 04:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, bramki, ekstraklasa, ekstraklasa.tv, ios, liga, liga piłkarska, piłka nożna, piłkarze, polska liga, skróty meczów, strzelcy, tabela, terminarz, wyniki

Grupa Onet.pl udostępniła właśnie aplikację Ekstraklasa.tv, będącą absolutnym niezbędnikiem dla każdego szanującego się kibica polskiej ligi piłki nożnej. Pozwala ona na dostęp nie tylko do wiadomości piłkarskich, terminarza meczów i ligowej tabeli, ale przede wszystkim daje możliwość śledzenia spotkań w relacjach na żywo, a także oglądania wideo ze skrótami meczów i ich najważniejszymi fragmentami.

Ekstraklasa.tv to także powiadomienia o najważniejszych wydarzeniach w T-Mobile Ekstraklasie, przypomnienia o nadchodzących meczach, a także możliwość pełnego spersonalizowania aplikacji, dzięki czemu będzie ona wyświetlać wyłącznie ważne dla użytkownika informacje.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji prosi nas ona o wybór interesujących nas drużyn biorących udział w rozgrywkach ekstraklasy - pozwoli to na otrzymywanie informacji dotyczących przede wszystkim tych właśnie zespołów. Możemy także zdecydować się na wiadomości obejmujące swoim zakresem całą ligę.

Ekstraklasa.TV

Następnie możemy wybrać zdarzenia, dla których będziemy otrzymywać powiadomienia. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zdefiniowania różnych powiadomień dla każdej z wybranych w poprzednim kroku drużyn.

Ekstraklasa.TV

Po dokonaniu tej prostej konfiguracji Ekstraklasa.TV jest już gotowa do pracy. Przyjrzyjmy się więc, jak wygląda i jak działa aplikacja.

Jej interfejs podzielony został na cztery ekrany informacyjne i ekran piąty, umożliwiający zmiany w ustawieniach. Ekran pierwszy to wiadomości. Znajdziemy w nim najświeższe informacje zwiazane z wybranymi drużynami. Wystarczy kliknąć w zdjęcie lub tytuł i wybrana wiadomość otworzy się w nowym oknie. 

Ekstraklasa.TV  Ekstraklasa.TV

Kiedy przeczytamy już wybrany news i chcemy przejsć do kolejnego, nie musimy w tym celu wracać do listy - wystarczy przesynąć palcem w lewo lub prawo i w ten sposób poruszać się między wiadomościami. Funkcjonalność prosta, ale bardzo wygodna. Zastosowano ją też w aplikacji informacyjnej Onetu, czyli Onet News 2.0

Możemy także zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o wybranym zespole. W tym celu należy kliknąć w ikonkę ludzików umieszczoną na niebieskiej, górnej belce. W każdej chwili mamy też możliwość zmiany wybranej drużyny - służy do tego druga umieszczona na belce ikonka. 

Ekstraklasa.TV  Ekstraklasa.TV

Drugi ekran, wyniki, zawiera dużą ilość danych statystycznych. Mamy więc dostęp do aktualnej tabeli ligowej i listy wyników minionych kolejek spotkań.

Ekstraklasa.TV  Ekstraklasa.TV

Możemy także zapoznać się z klasyfikacją strzelców ekstraklasy oraz sprawdzić terminarz meczów w nadchodzących kolejkach.

Ekstraklasa.TV  Ekstraklasa.TV

Terminarz umożliwia też dodanie wybranych spotkań do systemowego kalendarza w smartfonie lub tablecie, który z odpowiednim wyprzedzeniem będzie o nich przypominał.

Ekstraklasa.TV

Kolejny ekran to na żywo - miejsce, w którym można śledzić relacje live z wybranych spotkań. Niestety w trakcie testów aplikacji nie odbywało się żadne spotkanie, a więc nie znaleźliśmy tu nic interesujacego.

Ekstraklasa.TV

Ostatni ekran informacyjny nazwany jest Ekstraklasa.TV. Tutaj, jak możecie się domyślić, znaleźć można najciekawsze materiały wideo dotyczące naszych ulubionych drużyn, np. skróty spotkań i ich wybrane fragmenty.

Ekstraklasa.TV  Ekstraklasa.TV

Poruszanie się pomiędzy materiałami zorganizowano dokładnie tak samo, jak w przypadku wiadmości tekstowych - nie trzeba wracać do listy filmów, żeby wybrać kolejny, wystarczy przesunąć palcem w lewo lub prawo.

Ostatnim ekranem jest, nazwany więcej, ekran konfiguracji aplikacji. Z jego poziomu możemy dokonać zmiany ulubionej drużyny, skonfigurować powiadomienia, a także sprawdzić, o których meczach otrzymamy przypomnienie. 

Ekstraklasa.TV

Kliknięcie wybranej pozycji przeniesie nas do kalendarza, gdzie będziemy mogli już szczegółowo skonfigurować czas otrzymania przypomnienia i zdecydować o obecności na meczu.

Ekstraklasa.TV

Z poziomu ekranu więcej możemy też zapoznać się z typowym dla aplikacji stworzonych przez Onet samouczkiem, który krok po kroku przeprowadzi nas przez wszystkie funkcje aplikacji.

Ekstraklasa.TV

PobierzEkstraklasa.TVEkstraklasa.TV jest aplikacją, którą każdy kibic polskiej ligi piłkarskiej mieć powinien. Zapewnia ona całą masę najświeższych informacji z boisk piłkarskich, umożliwia oglądanie najciekawszych fragmentów meczów, daje też dostęp do wszystkich istotnych danych statystycznych. A co najważniejsze - jest naprawdę bardzo dobrze przygotowana, wygodna w działaniu i ciężko znaleźć w niej coś, do czego można by się przyczepić. Może tylko do tego, że dostępna jest wyłącznie na Androida i iOS, a użytkownicy smartfonów z Windows Phone znów muszą obejść się smakiem. Jednak pod względem funkcjonalności zdecydowanie zasłużyła na nasze wyróżnienie. A więc

Wyróżnienie Softonet.pl dla aplikacji Ekstraklasa.tv

dla aplikacji Ekstraklasa.TV

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.