partner serwisu

Dobra Zmiana – czy uda się nam posprzątać po ekipie rządzącej? Rzut oka na ciekawa grę dla Androida

Dobra Zmiana – czy uda się nam posprzątać po ekipie rządzącej? Rzut oka na ciekawa grę dla Androida
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
19 maja 2016, 12:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, dobra zmiana, google, gra mobilna, gra na androida, kod

Demokracja to taki dziwny twór, który pozwala większości decydować o losach całego narodu. Niezgadzająca się z wynikiem wyboru mniejszość nie musi jednak czekać do kolejnego głosowania, żeby odwrócić dzieje państwa, bo szeroko pojęta wolność pozwala im na wyrażanie swojego niezadowolenia na manifestacjach i w czasie różnego rodzaju zgrupowań. Do jakiego bałaganu może doprowadzić demokracja doskonale widzimy na co dzień. W humorystyczny sposób absurdalność dzisiejszej sytuacji w Polsce postanowiła wykorzystać firma Miquido. Stworzyła ona grę Dobra Zmiana, która w dowcipny sposób obrazuje naszą rzeczywistość i pozwala spojrzeć na aktualne wydarzenia z innej perspektywy – tych maluczkich, którym zawsze przychodzi posprzątać po wojenkach rozgrywanych na najwyższych szczeblach.

Dobra Zmiana to polska gra przeznaczona dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemów operacyjnych Android oraz iOS. Jeśli wierzyć producentowi – krakowskiej firmie Miquido – tytuł został opracowany w ciągu 24 godzin - w czasie wewnętrznego hackathonu. Dobra Zmiana miała pokazać przede wszystkim, że ciekawą grę i jednocześnie w pełni działający produkt można przygotować w tak krótkim czasie. I to zadanie udało się zrealizować. Dobra zmiana to prosta gra mobilna, co nie oznacza, że tempo prac zaowocowało dużą liczbą błędów i niedoróbek. Czas spędzony na rozgrywce możemy spokojnie uznać za dobrze wykorzystany, i co więcej, gra dostarczyła nam momentami nie małej rozrywki.

Pełna humoru
Dobra Zmiana

Dobra Zmiana to przeznaczona dla Androida prosta gra, która w dowcipny sposób rozprawia się z czasem absurdalną sytuacją polityczną w Polsce. Sprawdź, czy będziesz w stanie uporać się z bałaganem tworzonym na najwyższych szczeblach.

W Dobrej zmianie gracze wcielają się w sprzątaczy, których zadaniem jest utrzymywanie porządku na ulicach miasta. Misja wydaje się prosta, jednak pojawiające się na drogach co chwile tłumy skandujące najróżniejsze hasła polityczne zostawiają po sobie stosy podpalonych opon mogących doprowadzić do wypadków samochodowych. Trzy takie kraksy kończą grę, dlatego kluczowe jest dobre rozplanowanie tras, którymi będą poruszać się sprzątacze. W czasie przemieszczania się po drogach należy także uważać na jeżdżące ulicami samochody, bo tak jak i w prawdziwym życiu, spotkanie z nimi kończy się kolejną na drodze przeszkodą w postaci mokrej plamy pozostawionej przez rozjechanego sprzątacza.

Płonące stosy opon, pędzące samochody i rozwścieczone tłumy demonstrantów, to codzienność, z którą walczy gracz starający się zachować porządek w Polsce.

Wraz z upływającym w grze czasem intensywność demonstracji rośnie. Na ulicach pojawia się także więcej samochodów. Gracz jednak nie pozostaje osamotniony, bo ilość osób odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na ulicach rośnie. Możliwe jest także jednorazowe wezwanie wsparcia w postaci pojazdu, który usuwa wszelki przeszkody na pokonywanej przez niego drodze.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę fakt, że gra Dobra Zmiana została stworzona w zaledwie 24 godziny, firmie Miquido należą się pochwały. Produkcja jest ciekawa, a rozgrywka wciągająca i momentami dość wymagająca. Nie bez znaczenia są także humorystyczne akcenty w postaci haseł prezentowanych na transparentach. Odwołują się one nie tylko do zaistniałej  w Polsce sytuacji politycznej, ale także innych budzących duże emocje wydarzeń. Podoba nam się również, że twórcy powstrzymali się od promowania którejś z opcji politycznych. Dzięki czemu gra doskonale obrazuje dzisiejszą sytuacje w naszym kraju. W Dobrej Zmianie dopatrzyliśmy się także bardzo uniwersalnego przesłania – bez względu na wyniki wojny na Górze, bałagan po niej będziemy musieli posprzątać my – maluczcy.

Pełna humoru
Dobra Zmiana

Dobra Zmiana to przeznaczona dla Androida prosta gra, która w dowcipny sposób rozprawia się z czasem absurdalną sytuacją polityczną w Polsce. Sprawdź, czy będziesz w stanie uporać się z bałaganem tworzonym na najwyższych szczeblach.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.